FK Baník Sokolov 1 FK Baník Sokolov
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

K další přípravě cestovali Votroci do Středních Čech, aby se na hřišti v Berouně střetli s druhým týmem FNL Baníkem Sokolov.

A úvod zápasu jim vyšel excelentně. Po osmi minutách hry to již bylo 2:0, když první gól přišel ve třetí minutě hry. K odraženému míči se dostal na hranici velkého vápna Janoušek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O dalších pět minut později bylo ještě veseleji. Po rohu Schwarze se u levé tyče k míči dostal Pázler a uklidil ho na zadní tyč.

Úvodní tlak hradeckého týmu pokračoval i nadále a většina hry se odehrávala na polovině Severočechů. Další šance však již zůstaly nevyužity, ať již to byla povedená střela Pázlera na přední tyč, se kterou si však sokolovský gólman poradil, nebo důrazný průnik Malinského, kterému míč v poslední chvíli jeden ze soupeřových obránců vypíchl na roh.

Ve dvacáté minutě se hra pomalu vyrovnávala a přišlo i snížení, když se ve velkém vápně nejlépe zorientoval Přeučil a střelou po zemi korigoval průběžný stav na 1:2 z pohledu domácího Sokolova. O chvíli později se prezentoval utěšenou střelou opět Přeučil, jenže tentokrát Jiří Lindr na střelu dosáhl a konečky prstů vytěsnil míč na roh.

V samotném závěru prvního poločasu měl dobrou příležitost kapitán Krmaš, ale jeho hlavička po rohovém kopu Petra Schwarze skončila jen kousek vedle pravé šibenice sokolovské branky.

Do druhého poločasu udělali hradečtí trenéři několik změn, včetně té v brance. Na hrot útoku si stoupl trochu nezvykle Jan Shejbal, který však byl soupeři svojí rychlostí a důrazem velmi nepříjemným protivníkem.

První šance byla opět na kopačkách Votroků, přesněji na hlavičce Noska, který si nejvýše vyskočil na přímý kop Mareše, ale ke smůle hráčů v černém míč skončil těsně nad. Soupeřovou odpovědí byla střela Urmy, která skončila nad břevnem hradeckého Ottmara. Jinak hra se v druhém dějství odvíjela spíše mezi vápny a střeleckých příležitostí bylo poskrovnu. Na straně Sokolova však přišla jedna velká, a to po standardce Urmy, když míč propadl k úplně volnému Geňovi, ale ten se šance zalekl natolik, že z metru opuštěnou část branky netrefil.

Potlesk na otevřené scéně si vysloužila akce s následným zakončením od dvojice Zorvan – Vlkanova. Mladičký záložník Zorvan si nejdříve u postranní čáry poradil s trojicí soupeřových obránců, aby na hranici vápna našel Vlkanovu, který vystřelil a míč zapadl na zadní tyč. Dvořák v brance Sokolova se mohl natahovat jak chtěl, ale střela byla natolik přesná, že zkrátka šanci neměl.

To také byla pomyslná tečka za povedeným utkáním, kde Votroci ve většině zápasu dominovali a po zásluze si připsali skalp druholigového soupeře.

FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 1:3 (1:2)

FK Baník Sokolov: Dvořák Jakub 1 – Blažek (46. Medveděv), Vondráček (46. Vaněček), Kucalas, Urma – Mejdr (46. Pouček), Vrtělka, Machek (60. Kravár), Kosak (46. Džížďal) – Dvořák Jakub 2 (46. Geňo) - Přeučil
FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Krátký (46. Mareš), Krmaš (46. Chleboun), Nosek, Plašil – Janoušek (46. Vobejda), Schwarz (46. Trubač) – Zorvan, Vlkanova, Malinský (46. Javůrek) - Pázler (46. Shejbal)
Branky: 3. Janoušek, 8. Pázler, 83. Vlkanova – 23. Přeučil, Paták Michal – Paták Viktor, Hrabovský

30.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K další přípravě cestovali Votroci do středních Čech, aby se na hřišti v Berouně střetli s druhým týmem FNL Baníkem Sokolov. Po brankách Janouška, Pázlera a Vlkanovy si fotbalisté Hradce Králové připsali výhru.