FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
SK Sigma Olomouc 2 SK Sigma Olomouc
:

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc B 2:2 (2:1)

FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar - Holeš, Krmaš, Bederka, Mareš - Janoušek, Schwarz - Pázler, Vlkanova, Malinský - Vaněček.
2. poločas: Ottmar - Hlavsa, Petrášek, Nosek, Grigaravicius - Vobejda, Súkenník - Petrus, Zorvan, Javůrek - Černý.
SK Sigma Olomouc B: Blaha – Texl (46. Schmit), Ševčík, Štěrba, Hýbl (46. Jemelka) – Habusta (46. Richtr), Kalvach (46. Jeřábek) – Hladík (46. Yunis), Krč (46. Strašák), Buchvaldek (46. Vichta) – Votinov (46. Rolinc)
Branky: 32. Holeš, 45. Vaněček – 38. Krč, 46. Jemelka, Rozhodčí Drábek – Hock, Starý, Počet diváků: 200

Další z přípravných duelů na sezónu 2015/2016 Votroci odehráli v malebném městečku Jablonné nad Orlicí. I když se těsně před utkáním nad fotbalovým areálem prohnala bouřka, pořadatel utkání dokázal travnatou plochu udržet na vysoké úrovni.

Domácí tým, jímž byli hráči FC Hradec Králové, k utkání přicestoval s dvěma sestavami, které kouč Pilný o poločasové přestávce protočil. Jediný muž, který odehrál celých devadesát minut, byl brankář Ottmar. Soupeř obměnil svůj kádr podobně, když po celé utkání ponechal nejen brankáře, ale také stoperskou dvojici.

Hradecký brankář měl prvních deset minut v podstatě volno, protože hra se spíše odehrávala před brankou soupeře. Ovšem první vážnější šance nakonec patřila Hanákům. To ve 12. minutě našel na hranici vápna Texl nabíhajícího Hladíka, který však mířil nad. Na první vážnější šanci zareagovali svěřenci trenéra Pilného zvýšeným úsilím, z kterého vyplynuly dvě šance Vaněčka a jedné Malinského. Zvláště první příležitost hradeckého útočníka, který si naběhl na skvěle provedený roh Petra Schwarze, volala po proměnění. Míč, který putoval do opuštěné olomoucké svatyně, však nakonec se štěstím Blaha odvrátil do bezpečí.

Na druhé straně hradeckou defenzivu jistil brankář Ottmar, který ve 22. minutě zlikvidoval samostatný nájezd ruského hráče ve službách Olomouce Votinova. Nutno podotknout, že skvělému zákroku gólmana předcházelo ještě lepší odblokování dobíhajícího Krče Krmašem. Olomoucký hráč mohl, v případě neatakování, pohodlně vyražený míč vracet do otevřené branky.

Gólová, černobílá radost přišla v 32. minutě, když si na rohový kop Mareše naběhl Bederka a jeho prudkou, dobře mířenou hlavičku ještě stačil tečovat Holeš, 1:0. Radost však domácím vydržela pouhých 6 minut, když si po rozehraném rohovém kopu naběhl na zadní tyč Krč a Ottmarovi nedal šanci, 1:1.

Když už se zdálo, že poločas skončí remízou, zahrál jeden z bránících olomouckých hráčů ve svém pokutovém území rukou a rozhodčí Drábek nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil kanonýr Vaněček a stanovil tak poločasový výsledek, 2:1.

Bohužel v první minutě druhé části zápasu již bylo opět vyrovnáno. To si opět naběhl na roh hráč v modrém dresu, tentokrát střídající Jemelka, a do protipohybu hradeckého gólmana opět srovnal, 2:2.

Do trháku mohli jít hradečtí fotbalisté opět v 63. minutě, když se za soupeřovu obranu dostal rychlonohý Petrus, pokusil se lobem přehodit vyběhnutého Blahu, který však zahrál rukou již mimo své pokutové území. Následující přímák trefil Javůrek pouze do zdi a dobíhající Petrus branku netrefil. Další potlesk na otevřené scéně přišel v 70. minutě. Zkoušený litevský Grigaravicius nacentroval na hranici vápna Černému, který sklepl nabíhajícímu Hlavsovi a ten bez váhání zakončil. Bohužel pro hradecké hráče pouze do pravé Bahovy tyče. V těchto chvílích Votroci přitlačili svého soka do jeho pokutového území a přišly i vyložené šance. Jedna z největších pak byla opět od hradeckého útočníka Černého, který se krásně dostal za obranu, ale face to face vyběhnutého olomouckého brankáře nepřekonat. Dobře vypadala také hlavička Martina Noska po Javůrkově rohu, ale ta mířila přímo doprostřed branky, do náruče připraveného Blahy.

Samotný závěr utkání pak probíhal bez větších šancí, a proto se také soupeři nakonec rozešli smírně. Druhý poločas vypadal z pohledu Votroků živěji, ale paradoxně z něj odešli hráči v bílých dresech o jeden gól chudší, než soupeř.

8.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Další z přípravných duelů na sezónu 2015/2016 Votroci odehráli v malebném městečku Jablonné nad Orlicí. I když se těsně před utkáním nad fotbalovým areálem prohnala bouřka, pořadatel utkání dokázal travnatou plochu udržet na vysoké úrovni.
Votroci remizovali se Sigmou Olomouc

V dalším utkání ze série přípravných zápasů nastoupí Votroci dnes proti Sigmě Olomouc. Utkání má začátek v 17.00 hodin a odehraje se na hřišti v Jablonném nad Orlicí.