Počet diváků: 100

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
SK Převýšov 1 SK Převýšov
:

Fotbalisté Hradce Králové se představili v posledním utkání zimní přípravy v areálu Orlická kotlina, kde dle přání trenérského dua Frimmel, Pilný našli ideální podmínky a především odpovídající travnatou plochu. Necelá stovka diváků se dočkala první branky už ve 4. minutě utkání, kdy fauloval v pokutovém území hostující Sedláček Pavla Černého a sudí Nenadál po chvilce váhání nařídil penaltu. K té se postavil tradiční exekutor Petr Mareš a svoji úlohu zvládl na jedničku, 1:0.

Po brzkém vedení se na kopačky Votroků vnesl klid a přes pozornou obranu Převýšova se domácí dlouho nemohli k žádné gólové příležitosti propracovat. Ba naopak, čím dál více soupeř nebezpečnými protiútoky vystrkoval růžky, kdy k hodně aktivním patřil například Javůrek, jenž nastoupil v dresu Převýšova. Po jeho přízemním pokusu byl také nucen Radim Ottmar zasáhnout, ale zkušenému brankáři tato střela větší potíže nenadělala.

V závěru prvního poločasu mohli jít přeci jen Votroci do dvoubrankového vedení. Po krásné akci našel Schwarz za hostující obranou Honzu Pázlera, který po efektní kličce už mohl zakončovat do prázdné brány. Avšak na poslední chvíli skočil famózně do střely brankář Petr a míč vyrazil na rohový kop. Z něho se již Hradec prosadit nedokázal a poločas tak skončil těsným vedením.

Druhá půle začala šancí střídajícího Zorvana, jenž se po nahrávce od Nworaha dostal až před branku, kde se prezentoval jedovatou střelou, gólman Stejskal se blýskl efektním zákrokem a pokus zneškodnil. V 50. minutě už Honza Stejskal lovil míč ze sítě a to dokonce hned dvakrát za sebou. Ovšem tyto trefy nebyly ani v jednom případě uznány z důvodu ofsajdové postavení.

V 57. minutě pronikl do vápna hostující Urbanec a po špatném šlápnutí na balon upadl. K překvapení všech rozhodčí Nenadál ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop pak zkušeně proměnil sám Jakub Urbanec a rázem to bylo 1:1. Votroci se rozhodit nenechali a dále pokračovali v aktivní hře a po zásluze se brzy vrátilo vedení na stranu černobílých. Stalo se to v 63. minutě, kdy se premiérového gólu dočkal Peter Nworah, který využil krásného centru od Plašila, 2:1.

Aktivní Filip Zorvan v druhé půli výborně rozhýbal hru i na druhé straně a po jeho akci padl i gól číslo tři. Tentokrát se před Stejskalem objevil Adam Vlkanova a prudkou střelou rozvlnil síť, 3:1. V 74. minutě se do hry dostal rovněž Tomáš Holeš, pro něhož to byli první minuty na hřišti po komplikovaném zranění. V samotném závěru se hráči Převýšova častěji drželi na polovině Hradce, hráli aktivně a s vysokým nasazením. Leč branka jim už přána nebyla, všechny náznaky ukončil rázně Jirka Lindr.

Hradečtí tak ve chladném počasí a proti houževnatému soupeři vyhráli v poměru 3:1 a nyní se již můžou plně soustředit na úterní utkání poháru MOL Cup proti Mladé Boleslavi.

FC Hradec Králové – SK Převýšov 3:1 (1:0)
Branky: 4. Mareš, 63. Nworah, 71. Vlkanova – 57. Urbanec. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Novotný. Počet diváků: 100.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Plašil, Krmaš, Nosek (46. Chleboun), Mareš (46. Krátký) – Schwarz, Janouše – Vlkanova ( 74. Holeš), Černý (46. Zorvan), Malinský – Pázler (46. Nworah).
SK Převýšov: Petr  – Černý, Jarkovský, Labík T., Veselka, Sedláček, Špidlen, Týfa, Labík J., Bastin, Urbanec. Střídali: Stejskal, Javůrek, Kraják.

27.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Fotbalisté Hradce Králové se představili v posledním utkání zimní přípravy v areálu Orlická kotlina, kde dle přání trenérského dua Frimmel, Pilný našli ideální podmínky a především odpovídající travnatou plochu. Necelá stovka diváků se dočkala první branky už ve 4. minutě utkání, kdy fauloval v pokutovém území hostující Sedláček Pavla Černého a sudí Nenadál po chvilce váhání nařídil penaltu. K té se postavil tradiční exekutor Petr Mareš a svoji úlohu zvládl na jedničku, 1:0.
Votroci s Převýšovem nezaváhali, vrátil se uzdravený Tomáš Holeš

26.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Zimní příprava spěje pomalu ke svému konci a ostré souboje ve Fotbalové národní lize a také poháru MOL Cup se nezadržitelně blíží. Votroci mají před sebou poslední zápas, který sehrají v sobotu od 14 hodin proti Převýšovu. Hraje se ve sportovním areálu v Orlické kotlině, vstup je volný.