Místo konání: Hradec Králové Orlická kotlina
Počet diváků: 100

MKS Miedz Legnica 0 MKS Miedz Legnica
:

Votroci si k dalšímu měření sil v rámci zimní přípravy přizvali polský druholigový tým Miedz Legnica. Ve sportovním areálu Orlická kotlina čekalo oba soupeře příjemné, skoro by se dalo říci, jarní počasí. Votroci o svém vítězství rozhodli zkraje druhého poločasu trefou Daniela Trubače.

Hned v úvodních vteřinách utkání měli fotbalisté Hradce Králové velkou šanci ke skórování. Filip Zorvan vyslal Pavla Černého na zteč s hostujícím gólmanem. Hradecký útočník si se situací jeden na jednoho sice dokázal poradit a vyběhnutého brankáře překonal, ale pomezní rozhodčí Ježek již v tu dobu mával ofsajd, takže gól nemohl být uznán. Po této příležitosti byli domácí tím aktivnějším týmem. Hlavně levá strana a osa Mareš – Malinský – Trubač dělala soupeři problémy. Do jedné z šancí se na hranici vápna dostal po Trubačově přihrávce Mareš, ale jeho nepříjemná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče Smugovy svatyně.

Ve dvacáté minutě se domácí tým dožadoval odpískání pokutového kopu po zákroku Telichonského na Černého, ale sudí Drábek byl opačného názoru a standardní situace se nepískala. O chvíli později se před polským brankářem objevil zcela sám rychlonohý Malinský, ale míč mu bohužel v poslední chvíli uskočil z nohy a zmizel v zámezí.

Hosté se v průběhu prvního poločasu dostávali do šancí jen sporadicky. Aktivní byli hlavně Gancarczyk, který během utkání nosil na svých zádech číslo 99, a s devítkou hrající Labukas. Jejich příležitosti však byly spíše pološancemi a Ottmara v bráně Votroků závažněji neohrozily. A když již se Gancarczyk křižnou střelou prosadil, branka nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Velká šance pro Votroky přišla dvě minuty před poločasovým hvizdem, když Malinský našel ve velkém vápně naběhnutého Zorvana, který sice vyběhnutého brankáře překonal, ale na brankové čáře ho zastoupil hráč černé pleti Daniel a míč poslal do bezpečí. V prvním poločase bylo gólových šancí poskrovnu, a tak bezbrankový stav byl reálným obrazem předvedené hry.

To, co se nepovedlo hráčům FC Hradec Králové za prvních čtyřicet pět minut, to se proměněné sestavě podařilo hned po šesti minutách půle druhé. Míč putoval po ose Janoušek – Javůrek – Pázler a posledně jmenovaný ideálně předložil naběhnutému Trubačovi, který v souboji s brankařem Kapsou svoji šanci bezpečně proměnil, 1:0. O pár minut později se střelou prosazoval také nejlepší střelec FNL Honza Pázler, ale hradbu těl nakonec nepropálil.

Po dobrém vstupu do druhé půle však Votroci střed hřiště vyklidili a do hry se čím dál tím častěji dostávali hosté. Hradečtí však žádnou vyloženější příležitost nedopustili. Polský soupeř se v závěru utkání prezentoval tvrdou hrou, což domácím příliš nevyhovovalo. Ovšem ani na jedné straně již žádná vyloženější šance nepřišla, a tak rozhodující trefou se nakonec stala trefa mladého Trubače zkraje druhého poločasu.

FC Hradec Králové – Miedz Legnica 1:0 (0:0)
Branka: 51. Trubač. Rozhodčí: Drábek – Vodrážka, Ježek. Počet diváků: 100.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Plašil (46. Krátký), Chleboun, Krmaš (46. Nosek), Mareš – Vobejda (46. Janoušek), Zorvan (46. Schwarz) – Vlkanova (46. Shejbal), Trubač, Malinský (46. Javůrek) – Černý (46. Pázler).
Miedz Legnica: Smug (46. Kapsa) – Bartczak, Midzierski (46. Lafrance), Telichonski (46. Stasiak), Gorskie – Gancarczyk (46. Crzanowski), Daniel (46. Luszenienka), Rasak (46. Cierpka), Labukas (46. Garuch) – Gargula (46. Subbotin), Slusarski (46. Krauz).

8.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
O víkendu sehráli fotbalisté Hradce Králové další přípravné utkání, tentokrát byl soupeřem polský celek Miedz Legnica. O výsledku celého střetnutí rozhodla 51. minuta, kdy se po povedené akci trefil Daniel Trubač. Pokud jste v sobotu nemohli být přítomni přímo ve sportovním areálu Orlická kotlina, tak vám nyní nabízíme sestřih nejzajímavějších akcí.
Sestřih přátelského utkání FC Hradec Králové - MKS Legnica

6.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci si k dalšímu měření sil v rámci zimní přípravy přizvali polský druholigový tým Miedz Legnica. Ve sportovním areálu Orlická kotlina čekalo oba soupeře příjemné, skoro by se dalo říci, jarní počasí. Votroci o svém vítězství rozhodli zkraje druhého poločasu trefou Daniela Trubače.
Daniel Trubač rozhodl o vítězství trefou v druhém poločasu

5.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Další přípravné utkání odehrají fotbalisté Hradce Králové v domácím prostředí, kdy v pravé poledne přivítají polský celek MKS Miedz Legnica. Střetnutí se odehraje v areálu Orlická kotlina, vstup je zdarma a všichni příznivci jsou samozřejmě srdečně zváni!