:

FC Hradec Králové – Fujairah SC 1:1 (0:1)

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Černý, Zorvan – Súkenník, Trubač, Javůrek – Vaněček
Fujairah SC: Mohamed (63. Ajub) – Mufta (77. Mas), Azíz (80. Mubahar), Bughera (80. Saud), Valid (46. Humejd) – Chalil (46. Malala), Ahmed, Tingo (46. Hasan), Matuk (67. Chamíz) – Mandan (72. Yosuf), Friday (81. Ibrahín)
Branky: 58. Trubač - 9. Friday, Rozhodčí: Haleš – Slavíček, Vojtěch, Počet diváků: 570

Pro generálku před blížícím se začátkem Fotbalové národní ligy si hradečtí Votroci pozvali do Sportovního centra Bavlna tým Fujairah SC ze Spojených arabských emirátů, jehož trenérem je Ivan Hašek a jako asistent zde působí Jaroslav Veselý.

Votroci se ještě ani nestačili rozkoukat a v podstatě z první vážnější situace prohrávali 0:1, když si na hranici vápna poradil útočník soupeře Friday s domácí obranou a tečovanou střelou k levé tyči překonal Ottmara. Tentýž hráč měl podobnou šanci o dvě minuty později, ale tentokrát jeho střela jen těsně minula levou tyč hradecké svatyně.

Domácí se připomněli ve 24. minutě, když Javůrek kolmou přihrávkou ideálně vysunul rozeběhnutého Súkenníka, který se šikovně dostal před stopera a postupoval sám na hostujícího brankáře. Ten mu však svým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a velmi slibnou šanci mu zlikvidoval. Votroci měli v těchto fázích zápasu územní převahu, ale bohužel bez finálního zakončení. Hosté hrozili hlavně z brejků, ze kterých byli velmi nebezpeční. Obrana, v čele s brankářem Ottmarem, si s nimi však vždy poradila. Na konci poločasu měl dvě velmi slibné příležitosti David Vaněček, ale hostující gólman Mohamed byl vždy namístě a šance zlikvidoval.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, kdy Votroci drželi míč a hosté hrozili z rychlých protiútoků. Rozdíl však byl jeden, a to velký. Branku vstřelili na rozdíl od první půlky domácí a srovnali vývoj střetnutí na 1:1. To se v 58. minutě prosadilo v černobílém dresu mládí, přesněji Filip Zorvan našel ideálně na hranici soupeřova vápna Dana Trubače a ten zamířil přímo k tyčce a nedal střídajícímu brankáři Ajubovi šanci.

Votroci se i nadále tlačili do soupeřova vápna, ale tam se ne a ne prosadit. Nevyužity zůstaly šance Súkenníka, který se nádherně prodral po pravé straně přes soupeřovu defenzívu, ale jeho projektil skončil vysoko nad. Bez kýženého efektu skončily i hlavičky Vaněčka a Javůrka.

Závěr střetnutí se již nesl bez výraznějších šancí, a i když se převážně hrálo před Ajubovou brankou, skóre se nezměnilo a mezinárodní zápas tak skončil remízou. Trenér Pilný si tak ve dvou zápasech vyzkoušel všechny hráče A týmu a nyní je na něm, komu dá příští sobotu v úvodním střetnutí letošní sezóny důvěru a šanci.

2.8.2015, tým FCHK: , autor: admin
Bohuslav Pilný hodnotil bezprostředně po druhém přípravné utkání na Bavlnš oba duely. Jak je viděl a co mu napověděly před prvním mistrovským měřením sil proti Táborsku, to se můžete dozvědět na klubovém videu.
Hodnocení sobotních přípravných zápasů

1.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pro generálku před blížícím se začátkem Fotbalové národní ligy si hradečtí Votroci pozvali do Sportovního centra Bavlna saudskoarabský tým Fujairah SC, jehož trenérem je Ivan Hašek a jako asistent zde působí Jaroslav Veselý.
Votroci se s týmem Fujairah SC rozešli smírně

31.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
A je to tady. Fotbalová národní liga otevírá svoje brány, kde 15 týmů čeká 28 soutěžních kol. V tom prvním však budou mít Votroci volno. To vyplní dvěma zápasy, dvěmi generálkami před ligou. V sobotním dopoledni svěřenci trenéra Pilného nejprve zajíždí do Chrudimi a odpoledne pak hostí v areálu Bavlna arabský Fujairah SC, jehož trenérem je bývalý kouč národního mužstva a Sparty Praha Ivan Hašek.
V sobotu Votroky čekají dvě generálky, dopoledne Chrudim, odpoledne Fujairah SC.

6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -