Počet diváků: 300

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
FK Varnsdorf a.s. 0 FK Varnsdorf a.s.
:

Votroci se do soupeře zakousli od první minuty a tak velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Hned v v páté minutě zápasu si Petr Schwarz počínal při rozehrávání standardní situace v blízkosti vápna soupeře mazácky, když na nic nečekal, rychle rozehrál na Súkenníka a ten se dostal zcela osamocen před brankáře Samoela. Ten mu nejprve zakončení zlikvidoval dobrým vyběhnutím a následnou dorážku jeden z varnsdorfských obránců zblokoval na tyč.

Po čtvrt hodině hry se již Petr Schwarz odhodlal přímý volný kop zahrát přímo na varnsdorfskou branku a jeho střele chybělo opravdu jen pár centimetrů, aby skončila v soupeřově síti. Votroci v úvodu utkání aktivitou rozhodně nešetřili a soupeři zatápěli. Potlesk na otevřené scéně si zasloužilo zakončení nováčka v hradeckém dresu Javůrka, když jeho projektil z hranice velkého vápna jen stěží hostující brankář vytěsnil na roh.

Soupeř se připomněl ve dvacáté minutě střelou Zbrožka z pětadvaceti metrů, která těsně před Ottmarem „zaplavala", a tak ji musel hradecký gólman likvidovat nadvakrát. V podstatě z protiútoku předvedla hradecká ofenziva ukázkový kontr, když po pravé straně zatáhnul míč Holeš, nacentroval do vápna a hlavička Vaněčka skončila tři metry vedle Samoelovy levé tyče.

Aktivně hrající Javůrek měl pěkné zakončení v 35. minutě, kdy dostal pas od Súkenníka, míč si zpracoval a s jeho štiplavou ranou měl soupeřův brankář plné ruce práce. Hned o minutu později skončila další ostrá střela královéhradeckých, tentokrát v podání Holeše, jen pár centimetrů nad. Hradečtí fotbalisté odjezdili celý první poločas po zadku a gólová odměna přišla těsně před poločasovou přestávkou. Nejprve na levé straně bylo k vidění výborné napadání soupeře, míče se zmocnil Vaněček a vybídnul kolmou přihrávkou k zakončení Igora Súkeníka. Ten nadvakrát vyběhnutého Samoela překonal a zařídil poločasové vedení, 1:0.

Do druhého dějství poslal trenér Pilný opět zcela obměněnou sestavu, která však pokračovala v aktivní hře. Předvedl to hned v padesáté minutě Malinský, který po levé straně zatáhl míč, přízemní střelou našel ve vápně naběhnutéhoPetruse a ten z první jen těsně minul pravou tyč. O chvíli později byl na hranici vápna faulovaný Vlkanova a následný přímý kop poslal Plašil těsně nad branku. Krásná akce byla k vidění také po hodině hry, když míč putoval z nohy na nohu po ose Vlkanova – Petrus a zakončující Malinský, jenž z hranice vápna jen těsně minul.

Další gólová radost přišla v 61. minutě po ťukesu Pázler – Vlkanova a opět Pázler, který již skoro vleže přeloboval vyběhnutého Samoela a zcela po zásluze navýšil skóre na 2:0. Votroci ve své aktivitě nepolevili ani za dvoubrankového vedení a o patnáct minut se opět prezentovali gólově. Po levé straně zatáhl míč Mareš, jeho centr srazila hostující obrana na šestnáctku, kde stál připravený Pázler a jeho projektil zastavila až rozvlněná síť za zády Samoela, 3:0.

Pro novou hradeckou akvizici to byl již třetí zásah v přípravných utkáních. Hned vzápětí mohl soupeřovo skóre zatížit Malinský, který však svůj samostatný průnik nedokázal přesně zakončit.
V poslední minutě stanovil čtyřbrankové vítězství Tomáš Malinský, který zužitkoval perfektní centr na zadní tyč od Davida Petruse. Hradec Králové dnes předvedl povedený výkon, se kterým musí být všichni fanoušci nadmíru spokojeni.

FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 4:0 (1:0)
Branky:
 43. Súkenník, 61. a 77. Pázler, 90. Malinský. Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Arnošt. Počet diváků: 300.

Sestavy: FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Grigarvicius – Černý, Schwarz – Súkenník, Zorvan, Javůrek - Vaněček.
2. poločas: Ottmar - Plašil, Petrášek, Chleboun, Mareš - Vobejda, Janoušek - Petrus, Vlkanova, Malinský - Pázler.

FK Varnsdorf: Samoel – Geissler (67. Daníček), Zieris (60. Kvída), Filip, Tvaroha – Zbrožek – Martan, Ondráček (60. Ďurďevič), Juroška – Schubert (46. Skwarczek), Jurča (60. Halbich).

12.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové si v sobotním přátelském utkání proti Varnsdorfu připsali vysokou výhru 4:0, když skóre zápasu otevřel v závěru prvního poločasu Igor Súkenník. V druhé půli byly na stadionku v Hořicích k vidění další tři branky a všechny skončily v síti našich soupeřů z Varnsdorfu. Ze dvou branek se radoval výborně hrající Honza Pázler a definitivní podobu střetnutí udal v 90. minutě Tomáš Malinský. Hradec Králové tedy zaznamenal druhou výhru v letní přípravě na Fotbalovou národní ligu.
Trenér Bohuslav Pilný: Výhra nad Varnsdorfem je pro hráče povzbuzením

11.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin; FOTO: Luboš Douděra
Votroci se do soupeře zakousli od první minuty a tak velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Hned v v páté minutě zápasu si Petr Schwarz počínal při rozehrávání standardní situace v blízkosti vápna soupeře mazácky, když na nic nečekal, rychle rozehrál na Súkenníka a ten se dostal zcela osamocen před brankáře Samoela. Ten mu nejprve zakončení zlikvidoval dobrým vyběhnutím a následnou dorážku téhož hradeckého hráče jeden z varnsdorfských obránců zblokoval na tyč
Votroci porazli Varnsdorf jednoznačně 4:0

11.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové si v dalším přátelském utkání poradili s celkem FK Varnsdorf v poměru 4:0. Dvě branky zaznamenal Honza Pázler a po jednom zásahu se přidal Igor Súkenníka a Tomáš Malinský.
Sestřih utkání FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 4:0

10.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po roční odmlce Jirka obléká opět černobílý dres a zítra odpoledne nastoupí v Hořicích proti „svým“, tedy přesněji proti Varnsdorfu. „Loňská sezóna byla na severu velice příjemná. Varnsdorf byl můj první mimohradecký tým, kam jsem přestoupil. Byla to pro mě velmi dobrá a příjemná zkušenost. Byl jsem tam rád,“ říká během dopoledního tréninku odchovanec hradeckého fotbalu Jiří Janoušek.