Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků:

FK Varnsdorf a.s. 2 FK Varnsdorf a.s.
:

Závěrečné utkání své skupiny TIPSPORT cupu sehráli dnes na umělé trávě mladoboleslavského areálu Votroci za krásného, slunečného počasí, proti druholigovému soupeři z Varnsdorfu. V závěrečném zúčtování však byli o jeden gól chudší.

Utkání začalo v poklidném tempu a v první šanci se ocitli Severočeši, když se hned ve 3. minutě na hranici vápna ocitl zcela osamocený Daníček, ale jeho střelu, která se stáčela k pravé tyčce bravurně vytáhl Lindr. Méně práce měl náš brankář se střelou Halbicha, která směřovala přímo na něj.

Hradečtí poprvé zahrozili po krásném centru Mareše, když míč přes stopery nejprce neprotlačil Černý a jeho následný centr lapil do rukavic Porcal. Na druhé straně byl ve 25. minutě úspěšný Lindr, když vychytal v tutovce Halbicha. Velkou šanci soupeře zmařil náš gólman také o tři minuty později, když včasným vyběhnutím přerušil rychlý brejk.

Poté byl Hradec Králové nebezpečný po centru Schwarze, kdy zakončoval mimo tři tyče nabíhající Černý. Porcala pak tvrdou, ale nepříliš umístěnou střelou z téměř 30-ti metrů prověřil neúspěšně agilní Mareš. O chvíli později závar ve čtverci Varsdorfu nepřinesl úspěch po pokusech Černého ani Schwarze. A hned vzápětí nejprve tvrdou střelu z úhlu vyslal Schwarz, míč skončil v zámezí a z následného rohu hlavičkoval přesně Krmaš, Porcal však zasáhnul a míč za svá záda nepustil.

V první polovině utkání byl náš soupeř aktivnějším týmem. Votroky několikrát podržel velmi dobrými zákroky Jirka Lindr. My jsme „zazlobili" hlavně v závěrečné čtvrhodince, ale několik dobrých možností zůstalo nevyužito. Podobný průběh byl k vidění i zkraje druhé části. Hra se odehrávala spíše před Stejskalem, který vystřídal zkušeného Lindra. Mladičký gólman kapituloval v 55. minutě, když na svých prstech neudržel prudkou střelu Daníčka zpoza vápna, 0:1.

Inkasovaná branka jakoby Votroky probudila. Ti zvýšili obrátky a častěji se prosazovali do soupeřova vápna. Po hodině hry byl na hranici soupeřova vápna faulovaný Plašil, který se také sám postavil k samotné exekuci. Jeho střelu však varnsdorfská zeď zblokovala.

Velká šance přišla v 65., když si na centr Schwarze naběhl Pavel Černý. Ten se však neprosadil a propadlý míč se dostal k Zorvanovi. Jeho tutovku však brankář Porcal vychytal. Na mladého Votroka byl však již krátký o pár minut později, když míč putoval po ose Černý – Plašil. Na hranici vápna si ho Zorvan zpracoval a lehkým lobem přes vyběhnutého hostujícího brankáře srovnal skóre, 1:1.

Radost hradeckých hráčů ovšem netrvala dlouho. V 73. minutě zahrával Varnsdorf rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Neuberg a žlutomodří šli opět do vedení, 1:2. Průběžný stav mohl vyrovnat hradecký střelec Pázler, který však nezužitkoval samostatným průnik a tváří v tvář vyběhnutého Porcala nepřekonal.

Votroci byli ve zbytku druhého poločasu sice lepším týmem, ale vstřelit vyrovnávací gól se jim již nepodařilo. V závěrečném měření sil Tipsport zimní ligy tak podlehli Varnsdorfu nejtěsnějším rozdílem a v konečné tabulce obsadí třetí místo.

FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 1:2 (0:0)
Branky: 69. Zorvan - 55. Daníček, 73. Neuberg. Rozhodčí: Klupák – Krupka, Míč.

FC Hradec Králové: Lindr (46. Stejskal) – Krátký, Krmaš (46. Plašil), Chleboun (46. Nosek), Mareš (46. Prajza)– Janoušek (46. Vobejda), Schwarz – Javůrek (46. Shejbal), Zorvan, Súkeník (46. Pázler) – Černý.
FK Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Filip, Neuberg, Yakovlew – Zbrožek (54. Houser) – Martan (89. Česlák), Daníšek (83. Pekař), Mehanovič, Knejzlík – Halbich.

18.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V následující reportáži se můžete podívat na sestřih pátečního přátelského utkání proti Varnsdorfu. Všechny branky padly až v druhém poločase a nakonec se radovali Severočeši, kteří zaznamenali po brankách Daníčka a Neuberga výhru 2:1. Za Votroky se trefil pouze Filip Zorvan. V sestřihu najdete také hodnocení trenéra Hradce Králové Bohuslava Pilného.
Reportáž z posledního utkání zimní ligy proti Varnsdorfu

15.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Votroci zakončili svoje letošní účinkování v zimní Tipsport lize prohrou s Varnsdorfem 1:2 a je jasné, že obhajoba trofeje se v tomto roce svěřencům trenérů Pilného a Frimmela nepovede. Nyní na A tým čeká náročné týdenní soustředění v Ústí nad Orlicí, kde se příprava zaměří především na kondiční stránku.
Z chyb se musíme ponaučit, říká nová posila Marek Krátký

15.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V posledním utkání zimní ligy Votroci podlehli Varnsdorfu

14.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci zakončí svoje vystoupení v Tipsport zimní lize pátečním duelem proti Varnsdorfu. Jak vidí utkání Jakub Chleboun? „Určitě musíme podat úplně jiný výkon než ve středu proti Mladé Boleslavi.“
Po utkání s Varnsdorfem odjíždíme na soustředění, kde nás teprve čeká tvrdá příprava, ví stoper hradeckých Votroků Chleboun.

6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -