Počet diváků: 410

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Pardubice 3 FK Pardubice
:

Atraktivní duel mezi rivaly z regionu zvládli lépe hráči Pardubic, ačkoli do vedení šli právě Votroci zásluhou proměněného pokutového kopu Mareše. Poté stav otočily dvě branky korejského záložníka Kima a rázem to bylo 1:2. V 53. minutě vyrovnal Kuba Chleboun a v 73. minutě si po nedorozumění vstřelil vlastní gól Bederka.

Do utkání vstoupili o něco lépe fotbalisté Pardubic, kteří měli několik zajímavých šancí, ale brankář Ottmar ukázal svoje umění a především šanci Fouska zneškodnil bravurně. V 36. minutě nařídil sudí Karel Hrubeš penaltu za hru rukou v pokutovém území a Hradec měl výhodu pokutového kopu. K exekuci se postavil Petr Mareš a zkušeně poslal výběr Bohuslava Pilného do vedení, 1:0. Avšak to vydrželo pouhé tři minuty, kdy vyrovnání zajistil parádní střelou z přímého kopu pardubický Daewon Kim, 1:1. Mladý korejský záložník zakončil první poločas ještě jednou brankou, když uklidil míč za záda brankáře Ottmara po nahrávce z levé strany, 1:2.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva v pozměněných sestavách a v 53. minutě se Hradec Králové dočkal vyrovnání. Po krásném centru Schwarze zametl míč skluzem do odkryté branky Kuba Chleboun, 2:2. Hradečtí si následně vytvořili velký tlak, ale většinu jejich šancí zlikvidoval brankář Ptáček. V 73. minutě si Jiří Bederka po nedorozumění s gólmanem Stejskalem vstřelil vlastní gól a na výsledku 2:3 se do konce střetnutí již nic nezměnilo.

Trenér Bohuslav Pilný hodnotil utkání následovně: „Ten výsledek není dobrý, prohráli jsme. Ale ten záměr to splnilo. Chtěli jsme, aby hráči měli poločasové vytížení. Bohužel bylo tam hodně nepřesností, soupeř byl živější. My jsme si vytvořili hodně šancí, které jsme neproměnili. Spíš by nás mělo trápit, že jsme dostali tři góly," uvedl Bohuslav „Bogas" Pilný bezprostředně po závěrečném hvizdu.

FC Hradec Králové - FK Pardubice 2:3 (1:2)
Branky: 36. Mareš z PK, 53. Chleboun – 39. Kim, 41. Kim, 73. Bederka (vlastní). Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Fišer. ŽK: 2. Chleboun, 87. Javůrek – 14. Pánek F., 48. Pospíšil, 81. Fousek. Počet diváků: 410.

Sestavy: FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar - Plašil, Petrášek, Nosek, Mareš - Černý - Malinský, Súkeník, Vobejda, Trubač - Vaněček. 2. poločas: Stejskal - Hlavsa, Chleboun, Bederka, Javůrek - Janoušek - Pázler, Zorvan, Schwarz, Shejbal - Petrus.
FK Pardubice: Frydrych - Pánek F., Pospíšil, Pánek D., Kopřiva, Kakrda, Jeřábek, Valenta, Fousek, Kim. Střídali: Ptáček, Knobloch, Klátil, Joel, Záviška, Kovář, Kudrna, Matějka.

25.6.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Hradečtí fotbalisté podlehli v prvním přátelském utkání Pardubicím

25.6.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ve čtvrtek od 17.00 hodin je v Opatovicích naplánováno první přátelské utkání. Fotbalisté Hradce Králové se střetnou s rivalem z Pardubic. V sestavě Votroků se objeví hned několik nových jmen, tudíž to pro ně bude premiérové vystoupení. Jak si nové akvizice povedou?