Místo konání: Benátky nad Jizerou
Počet diváků:

FK Mladá Boleslav 5 FK Mladá Boleslav
:

Fotbalisté Hradce Králové se v sobotu představili na turnaji o pohár starosty města Benátky nad Jizerou. Po úvodní prohře s Mladou Boleslaví následoval boj o třetí místo s Příbramí. Ta dala nakonec o jednu branku více a vyhrála 3:2. Votroci tak berou čtvrté místo. Přímo z Benátek nad Jizerou zamířili svěřenci kouče Bohuslava Pilného na kondiční soustředění do Ústí nad Orlicí.

V prvním utkání narazili Votroci na ambiciózní celek z Mladé Boleslavi a od prvních minut byl výběr Karla Jarolíma lepším mužstvem. V první části se po brankách Křapky a Magery ujala Mladá Boleslav dvoubrankového vedení. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a středočeský celek dále dominoval. Hradečtí si vypracovali největší šanci v 51. minutě, kdy Petrus využil zaváhání mladoboleslavské obrany a řítil se zcela sám na gólmana Šedu, avšak jeho přehození skončilo mimo tři tyče.

Poté otěže hry opět převzala Boleslav a přidala navíc další tři branky. Dva góly zaznamenal Bartl a pátý zásah zajistil Klobása. Hradec odehrál celý zápas ve stejné sestavě. Narozdíl od svých soupeřů, za které nastoupili také hráči s hradeckou minulostí, Honza Šisler a Aleš Čermák.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 5:0 (2:0)
Branky: 15. Křapka, 31. Magera, 45. a 69. Bartl, 72. Klobása. Rozhodčí: Koval – Kříž, Šťastný.
Sestavy: FC Hradec Králové: Stejskal - Holeš, Bederka, Plašil, Javůrek - Černý - Malinský, Trubač, Kopáč, Súkeník - Petrus.
FK Mladá Boleslav: 1. poločas: Šeda – Čermák, Kúdela, Ščuk, Magera, Chramosta, Kysela, Zahustel, Rada, Mendy, Křapka
2. poločas: Šeda – Koch, Milla Makongo, Bořil, Pajer, Vraštil, Šisler, Fabián, Malpon, Klobása, Bartl.

Souboj o třetí místo:
Jelikož Příbram prohrála s Bohemians 1905 (2:3), tak jsme se o třetí příčku utkali právě se středočeským týmem. První část (celý turnaj se hrálo 2x40 minut) dopadla lépe pro naše protivníky, prosadil se Rys a krásnou pumelicí též David Štípek, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Hradce Králové. Ve druhém poločase byl k vidění zlepšený výkon černobílých a to se také projevilo ve střelecké úspěšnosti. Nejprve si Příbram vstřelila po nedorozumění obrany vlastní branku a poté využil dalšího zaváhání David Vaněček. Bohužel to bylo málo a Příbram si šla zkušeně pro vítěztsví, což potrvrdila i druhá turnajová trefa útočníka Pavla Fořta.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3 (0:2)
Branky: 57. Rys (vlastní), 70. Vaněček – 5. Rys, 34. Štípek, 62. Fořt. Rozhodčí: Hrubeš – Jiřík, Arnošt. ŽK: 30. Hlavsa.
Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar - Mareš, Chleboun, Petrášek, Hlavsa - Janoušek - Zorvan, Schwarz, Vobejda, Pázler - Vaněček.
1. FK Příbram: 1. poločas: Kočí – Hájovský, Štípek, Končal, Rys, Suchan, Divíšek, Pilík, Hnaníček, Tregler, Bednář.
2. poločas: Krček – Kim, Hájovský, Tregler, Krameš, Fillo, Barák, Rys, Blažek, Mareš, Fořt.

Konečné pořadí: 1. FK Mladá Boleslav, 2. Bohemians 1905, 3. 1. FK Příbram, 4. FC Hradec Králové.

Hodnocení turnaje trenérem Bohuslavem Pilným: „Boleslav nás přehrála ve všech směrech, s Příbramí to bylo vyrovnanější. Pro nás je podstatný, že hráči odehráli celý zápas, ale samozřejmě s výsledky spokojený nejsem, ani s předvedenou hrou. Ale určitě nebudeme podléhat nějaké panice, my se připravujeme na soutěž, která začíná až za měsíc. Je před námi ještě hodně práce," uvedl lodivod hradeckých fotbalistů.

27.6.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
V prvním utkání narazili Votroci na ambiciózní celek z Mladé Boleslavi a od prvních minut byli svěřenci Karla Jarolíma lepším mužstvem. V první části se po brankách Křapky a Magery ujala Mladá Boleslav dvoubrankového vedení. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a středočeský celek dále dominoval. Votroci si vypracovali největší šanci v 51. minutě, kdy Petrus využil zaváhání mladoboleslavské obrany a řítil se sám na gólmana Šedu, avšak jeho přehození skončilo mimo tři tyče.
Hradec Králové obsadil na turnaji v Benátkách nad Jizerou čtvrté místo

26.6.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hradečtí fotbalisté dále pokračují v letní přípravě podle plánu. Již v sobotu čekají na svěřence kouče Bohuslava Pilného hned dvě utkání, první odehrají ve 12.00 hodin proti Mladé Boleslavi. Pak bude následovat další duel o konečné umístění v tomto letním turnaji o pohár starosty města Benátek nad Jizerou.