Počet diváků: 150

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
FK Dobrovice 0 FK Dobrovice
:

Protože podmáčený terén v Pardubicích neumožnil odehrát první mistrovské utkání Votroků v jarní části FNL, klub operativně zajistil přípravný zápas s účastníkem ČFL celkem FK Dobrovice. Utkání se odehrávalo za velmi příjemného počasí v areálu na Bavlně, kde měli fotbalisté k dispozici skvěle připravené travnaté hřiště. V průběhu devadesáti minut byli Votroci aktivnějším týmem a po zásluze zvítězili.
Domácí fotbalisté hráli od prvních minut s velkou chutí. První přímé ohrožení branky se událo v 11. minutě, když Černý vyslal vpřed Vlkanovu, ten ve vápně zasekávačkou přelstil svého beka a zpětnou příhrou oslovil ke střele Janouška. Jirkova střela z 22 metrů lízla břevno Bartošovy branky. Další šanci si připravil pěknou samostatnou akcí Tomáš Malinský, ale v rozhodující chvíli zafungovala dobře hostující obrana. Následně se ještě ke střele dostal Janoušek,  ale jeho pokus neměl potřebnou přesnost ani razanci.
Votroci nadále útočili a ve 29. minutě se dočkali zaslouženého vedení. Aktivní Malinský hezky proklouzl středem hřiště, míč se dostal ve vápně k Černému, jeho střelu z 10-ti metrů Bartoš jen vyrazil a Filip Zorvan dorazil míč do prázdné branky, 1:0.Obdržený gól hosty vyprovokoval k větší aktivitě a výsledkem byla velmi nebezpečná hlavička těsně po rohovém kopu v 37. minutě. O chvilku později zahrozil po trestném kopu i Hradec, kdy Mareš rozehrál přesně na hlavu Černému, ale i on hlavičkoval těsně nad. Když si v posledních okamžicích první půle poradil brankář Ottmar s povedenou pumelicí dobrovického Rudolfa, skončil poločas 1:0.
I do druhé poloviny utkání vstoupil domácí tým lépe a v 55. minutě mohl přidat další branku. Do vápna se prosmýkl Malinský, vybídl Zorvana, ale ten ve shluku těl balon ke střele připravit nedokázal. Vzápětí nás mohl soupeř vytrestat, ale proti střele Miškovského famózně zasáhl střídající Jirka Lindr. A tak gólově zahřmělo na druhé straně. Po nádherné příhře Černého šel sám na branku Trubač a bez problémů své sólo přetavil ve druhou branku Votroků, 2:0.
V 75. minutě zvýšil po rohovém kopu Javůrka a přiklepnutí Janouška na 3:0 Jirka Bederka. V samotném závěru utkání uzavřel střelecký účet Filip Zorvan, kterému na hranici velkého vápna sklepnul míč Peter Nworah, 4:0. Pro mladého záložníka to byl v utkání druhý zásah. Tímto výsledkem také poslední přípravné utkání skončilo. Nyní se již všichni fanoušci černobílých barev mohou těšit na úterní pohárový zápas s Mladou Boleslaví, které začíná v 17.00 hodin na Malšovickém stadionu.

FC Hradec Králové – FK Dobrovice 4:0 (2:0)
Branky: 31. a 83. Zorvan, 51. Trubač, 68. Bederka. Rozhodčí: Novotný – Šob, Vojtěch. Počet diváků: 150.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (46.Lindr) – Holeš, Plašil (46.Krátký), Chleboun (46.Bederka), Mareš (46.Javůrek) – Schwarz (46.Nworah), Janoušek – Zorvan, Vlkanova (30.Trubač), Malinský – Černý.
FK Dobrovice: Bartoš (46.Drápala) – Novák (46.Miškovský), Lukáš, Soběslav, Vajgl (70.Hodač) – Rudolf, Krystan, Osvald, Boček (46.Váňa), Volf - Artěmuk (63.Březina).

6.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Místo plánovaného derby v Pardubicích, které bylo odloženo z důvodu nezpůsobilého terénu, sehráli Votroci v sobotu utkání s celkem FK Dobrovice. Hradec splnil roli favorita a zaslouženě zvítězil poměrem 4:0. Dvakrát se trefil Filip Zorvan a po brance přidal Bederka a Trubač. Fotogalerii z utkání hraného na Bavlně najdete ZDE.
Sestřih utkání FC Hradec Králové - FK Dobrovice 4:0

5.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Protože podmáčený terén v Pardubicích neumožnil odehrát první mistrovské utkání Votroků v jarní části FNL, klub operativně zajistil přípravný zápas s účastníkem ČFL celkem FK Dobrovice. Utkání se odehrávalo za velmi příjemného počasí v areálu na Bavlně, kde měli fotbalisté k dispozici skvěle připravené travnaté hřiště. V průběhu devadesáti minut byli Votroci aktivnějším týmem a po zásluze zvítězili.