Místo konání: SCM Bavlna
Počet diváků: 160

FC MAS Táborsko 0 FC MAS Táborsko
:

Předposlední přípravné utkání již neklamně signalizovalo příchod jarních soutěží. Utkání s týmem, který již po několikátou sezónu čeří horní patra FNL, se hrálo za příjemného slunečního počasí na vzorně upravené trávě SCM Bavlna. Votroci během devadesáti minut předváděli kvalitní výkon na jehož konci bylo zasloužené vítězství 1:0.

První, kdo v sobotní přípravě ohrozil soupeřovu branku, byl tým domácích v desáté minutě. Bohužel při pěkné kombinační akci, na jejímž konci byla Zorvanova střela do prázdné branky, byl máván ofsajd. V podstatě z protiútoku se prosazoval střelou z 22 metrů hostující Juroška, jehož střela skončila těsně vedle pravé tyče hradecké branky. Ve třinácté minutě byla k vidění velmi slibná příležitost opět u domácích borců. Petr Mareš rozehrál nacvičeným signálem rohový kop, kdy po zemi našel zcela volného Filipa Zorvana, který z první ideálně míč bohužel netrefil. Ten skončil na hradbě těl hostující obrany.

V těchto chvílích měli domácí očividnou převahu a bylo jen škoda, že třeba příležitosti Honzy Pázlera nebo střela z náběhu Adama Vlkanovy neskončily brankou. Hodně aktivní byl v zakončování Petr Mareš, který se snažil střílet z každé pozice, ale jeho nepříjemné projektily končily mimo branku g Tomy.

Ke slovu v zakončení se hosté opět dostali až deset minut před poločasovou přestávkou, když se k míči na hranici malého dostal hostující Džafič, ale hradecká stoperská dvojice Krmaš – Nosek si s jeho průnikem dokázala poradit. Ovšem o pár minut později se hostům tleskalo na otevřené scéně. To si na odražený míč za velkým vápnem naběhnul Sladký a s jeho klesající střelou, která mířila pod břevno, měl Ottmar plné ruce práce.

Druhý poločas začal Hradec šancí Trubače, který hlavičkoval po centru Marka Plašila jen těsně vedle levé tyče jihočeského týmu. O chvilku později si Plašil centr zopakoval, na ten naběhl Vlkanova, jehož hlavička skončila pouze v Tomově náruči. Gólově zahřmělo v 56. minutě, a opět u toho byl Adam Vlkanova, který si naběhl na rohový kop Petra Mareše. Tentokrát však míč trefil z první nohou a rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana, 1:0. Branka byla logickým vyústěním herní převahy Votroků.

V 72. minutě hostující trenér Frňka vystřídal skoro celý tým, ale na hřišti se poměr sil nezměnil. Dalším ohrožením soupeřovy branky byla střela Pavla Černého z 20 metrů, která však skončila na pravé tyči brankáře Tomy. O výsledku celého utkání mohl pár minut před koncem rozhodnout střelec úvodní branky Adam Vlkanova, a opět u toho byl Marek Plašil, na jehož milimetrový centr si hradecký štírek naběhl. Tentokrát ho však Toma vychytal. Zápas tak skončil těsným, ale určitě zaslouženým vítězstvím Votroků.

Poslední zápas přípravy sehrají hradečtí fotbalisté za týden, 27. února od 14.00 hodin na Malšovickém stadionu proti SK Převýšov.

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 56. Vlkanova. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Myška. Počet diváků: 160.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Krmaš, Nosek, Mareš – Janoušek, Trubač (67. Javůrek) – Vlkanova, Černý, Zorvan – Pázler (67. Shejbal).
FC MAS Táborsko: Toma – Juroška, Mráz, Ciferský, Hanzlík – Valenta, Nešický, Javorek, Presl (46. Mensah) – Džafič (od 72. nastoupili: Surmaj, Hňup, Froněk, Dordič, Mensah, Novák, Pilík, Kočí, Kučera, Běloušek).

22.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
O víkendu sehráli fotbalisté Hradce Králové již předposlední přípravné utkání před startem jarní části Fotbalové národní ligy. Soupeřem jim byl celek Táborska a prověrka dopadla pro Votroky dobře. Po brance Adama Vlkanovy z 56. minuty utkání si Hradec připsal výhru. Nyní čeká Hradec již poslední soupeř v přípravě, od 14.00 hodin se střetne na Malšovickém stadionu proti SK Převýšovu.
Sestřih sobotního utkání proti Táborsku

20.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
"V úvodních třiceti minutách jsme měli navrch. Co mě mrzí, to je množství neproměněných jasných gólových příležitostí, které si připravíme, ale nedáme. Pak se strachujeme o výhru," řekl mimo jiné po utkání s MAS Táborsko Bohuslav Pilný.
Trenér Pilný hodnotí sobotní utkání s Táborskem

Votroci porazili Táborsko po kvalitním výkonu celého týmu

19.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Do začátku Fotbalové národní ligy už zbývají takřka dva týdny a fotbalisté Hradce Králové tak pomalu ladí formu na úvod soutěže. Kvalitní prověrka je čeká již tuto sobotu, kdy od 12 hodin poměří síly s FC MAS Táborskem. POZOR, utkání je přeloženo do SCM BAVLNA, vstup je zdarma a všichni příznivci Votroků jsou samozřejmě srdečně zváni!