:

MFK Chrudim – FC Hradec Králové 0:5 (0:1)

MFK Chrudim: Vostradovský – Řezníček, Krčál, Drahoš, Adámek – Malinský M. (65. Kopecký), Mastík (27. Hauf), Sixta, Langr, Luptovský – Holub (70. Rybička)
FC Hradec Králové: Ottmar – Mareš, Bederka, Plašil, Holeš – Malinský T., Vlkanova, Trubač (72. Janoušek) – Černý, Pázler (65. Súkenník), Vaněček
Branky: 4. Holeš, 56. Mareš (PK), 65. Vaněček, 77. Janoušek, 80. Malinský, 85. Javůrek, ŽK: Ostradovský, Langr, Krčál – Černý, Holeš, Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Pospíšil, Počet diváků: 715

Osud a los poháru MOL Cup tomu chtěl, aby se po necelém měsíci oba soupeři znovu utkali. Votroci tak mohli svému rivalovi oplatit porážku z přípravy. Pikantností zápasu byl bratrský souboj bratrů Malínských, kteří k duelu nastoupili se shodným číslem – 6.

Svěřenci trenérů Frimmela a Pilného nenechali od začátku nikoho na pochybách, že výsledek z léta chtějí odčinit. Vše začalo již ve 3. minutě, kdy Mareš zahrál výborně přímý kop a nejvýše si na míč vyskočil Tomáš Holeš. Jeho jemně líznutý projektil zapadl přesně k tyčce Vostradovského branky, 0:1.

Votroci i nadále pokračovali v úvodní aktivitě. Pavel Černý nastřelil v desáté minutě tyč a o chvíli později vytěsnil domácí brankář jemně tečovanou střelu Pázlera na roh. Dvacátá minuta byla také bohatá na příležitosti. Nejprve po své pravé straně domácí obraně utekl hbitý Vlkanova, jenomže jeho přízemní přihrávku, která směřovala na nabíhajícího Vaněčka, domácí obrana v poslední chvíli vytěsnila na roh. Z něj se následně hlavičkou prosadil Černý, ale ta skončila jen několik centimetrů vedle tyče.

Po úvodním zhruba třicetiminutovém náporu se hra vyrovnala a domácí měli hned dvě zajímavé příležitosti. Ty byly obě v podání hradeckého odchovance Davida Sixty. Nejprve to zkoušel střelou zpoza vápna a poté nebezpečně zakončil z hranice pokutového kopu. V obou případech si však Ottmar poradil. Nebezpečné zakončení ze strany Chrudimi přišlo také v 35. minutě, když se k propadlému míči po rohovém kopu dostal Adámek, ale jeho zakončení chyběla větší přesnost. A v závěru poločasu opět domácí, respektive přímý kop nestárnoucího Holuba, který skončil těsně vedle Ottmarovy svatyně.

V nastavení první půle však měli šanci ještě Votroci, kdy po průniku Mareše nezužitkoval jeho přihrávku Trubač, který stál v dobré pozici před otevřenou brankou. Skóre tak změny nedoznalo a hostující tým šel do kabin s jednogólovým náskokem.

Na úvod druhého poločasu měl obrovskou šanci domácí Holub, který se z ničeho nic objevil sám před Ottmarem, ale naštěstí jeho zakončení nemělo patřičnou razanci a hradecký gólman vyšel ze souboje jako vítěz. O chvíli později se k úniku přes celé hřiště vydal domácí Luptovský, skluzem ho nezastavil Černý, vyhrál souboj s Markem Plašilem a přihrál opět Holubovi. Jeho střelu zblokoval až Holeš ve spolupráci s Bederkou.

Na druhé straně se k sólu prostředkem hřiště vydal Vlkanova, ale v poslední chvíli si míč předkopl zhruba o půlmetru víc, než bylo potřeba a vyběhnutý gólman Vostradovský mu sólo nekompromisně zarazil. Nekompromisní byl i v 55. minutě v souboji s Malinským, tentokrát však nedovoleným způsobem ve vlastním vápně, a tak nemohlo následovat nic jiného, nežli pokutový kop. Ten suverénně k pravé tyči po zemi proměnil Mareš, 0:2. Úplný klid do řad hostujícího týmu vnesl v 65. minutě Vaněček, který si naběhl za obranu na kolmici Pázlera a míč do sítě domácího týmu procedil přes vyběhnutého gólmana, 0:3.

Po těchto trefách Votroci naplno ovládli vývoj zápasu a byli to oni, kteří si vypracovali několik dalších, velice slibných šancí. Ty však měly skoro vždy jednoho jmenovatele, a tím byl Adam Vlkanova. Ten byl také u zrodu čtvrté branky, když si naběhl za obranu na dlouhý míč, uvolnil se přes pravého beka domácího týmu a k zakončení oslovil Malinského. Jeho střelu brankář vyrazil k osamocenému Janouškovi, a ten z vápna vymetl pravou šibenici, 0:4.

Pátá, a poslední branka utkání, padla pět minut před závěrečným hvizdem. A byl u toho opět Vlkanova, který stál při exekuci přímého kopu domácího týmu ve zdi společně s Javůrkem a domácí hráč tuto dvoučlennou zeď trefil. Oba Votroci po odrazu míče okamžitě přešli do rychlého protiútoku. První se k míči dostal Vlkanova, ideálně dal do běhu Javůrkovi a ten šajtlí obstřelil domácího gólmana Vostradovského a stanovil tak konečný účet zápasu 1. kola MOL Cupu. Votroci tak oplatili svému soupeři prohru z přípravy a nyní se mohou těšit na lepšího z duelu Olympia HK vs. Bohemians 1905.

30.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V poháru jsou Votroci v dalším kole. Po divizním Trutnově si také poradili s třetiligovou Chrudimí. Zápas po jeho skončení hodnotil asistent trenéra Pilný a záložník Adam Vlkanova, který byl na hřišti velkou osobností.
Utkání jednoduché nebylo, shodli se v hodnocení Pilný a Vlkanova

29.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Osud a los poháru MOL Cup tomu chtěl, aby se po necelém měsíci oba soupeři znovu utkali. Votroci tak mohli svému rivalovi oplatit porážku z přípravy. Pikantností zápasu byl bratrský souboj bratrů Malínských, kteří k duelu nastoupili se shodným číslem – 6.
Votroci neponechali nic náhodě a po vítězství 5:0 postupují do dalšího kola MOL Cupu

28.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
O nadcházejícím víkendu má Fotbalová národní liga přestávku, nicméně na fotbalisty Hradce Králové čeká druhé kolo MOL CUPU FAČR. Soupeřem nám bude celek MFK Chrudim a sobotní střetnutí bude zahájeno v 10.15 hodin v krásném areálu stadionu Za Vodojemem. Udělejte si výlet do Chrudimi a pojeďte podpořit Votroky za postupem!