:

MFK Trutnov – FC Hradec Králové 0:4 (0:1)

MFK Trutnov: Šťastný – Makovský, Kovář, Horák, Holubec Jan (78. Tobiaš) – Křižovič, Landyš (70. Kamnitz), Marks (37. Čech), Tauchman – Kejzlar, Holubec Petr
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Bederka, Mareš – Černý, Trubač (81. Petrus) – Vlkanova (55. Malinský), Schwarz, Súkenník (81. Vaněček) – Pázler
Góly: 18., 63., 64. Pázler, 47. Holeš, ŽK: Tobiaš, Rozhodčí: Plekanec - Pilný, Vít, Počet diváků: 611

První kolo Poháru FAČR nasměrovalo Votroky do Krkonoš, přesněji na hřiště divizního celku MFK Trutnov. Utkání bylo plně v jejich režii. Do vedení je v prvním poločase poslal Pázler, který v druhém dějství navázal na svoji střeleckou potenci a přidal další dvě branky. S jednou se připojil Tomáš Holeš, což v konečném účtování značilo výhru 4:0 a postup do dalšího dějství.

První čtvrthodinka byla spíše o seznámení se se soupeřem. Ani jeden z týmů se nepouštěl do útočení. První ofenzivní snahou Votroků byla kolmice Pavla Černého na Pázlera, ale toho tentokrát levačka v dobré příležitosti zklamala. Co nevyšlo v patnácté minutě, to vyšlo o tři minuty později. Tomáš Holeš, který k zápasu nastoupil s kapitánskou páskou, se uvolnil po své pravé straně, ideálně předložil před branku domácích naběhnutému Pázlerovi, který se ve skluzu prosadil přes bránícího domácího hráče, 0:1.

Votroci měli po celý zápas viditelnou převahu. To platilo i o první půli a bylo jen škoda nevyužitých příležitostí, jako Holešovy hlavičky, která skončila těsně vedle trutnovské branky, nebo kombinací mezi Schwarzem a Vlkanovou, kdy hlavně druhý jmenovaný mohl několikrát zakončit, ale raději volil ještě jednu přihrávku, která však vždy skončila zablokovaná domácí defenzivou. Jinak v prvním dějství moc šancí nebylo, proto poločasové skóre vyznělo pro hosty pouze o gól.

To změnil hned po změně stran s chutí hrající Holeš, kterého ve velkém vápně našel přízemním centrem Schwarz a Tomáš nedal domácímu gólmanovi šanci, 0:2. Domácí se na dostřel Ottmarovy branky dostávali velmi sporadicky a spíše hrozili z rohových kopů. Se standardní situací si však obrana hostujícího celku vždy poradila.

Po hodině hry přišla chvilka Honzy Pázlera, který v rozmezí jedné minuty dokázal dvakrát skórovat a svůj dobrý výkon tak potvrdit hattrickem. První gól přišel po rohovém kopu, když se dokázal prosadit ze skrumáže a druhý pak přidal po samostatné akci a střele na zadní tyč, 0:4.

Navýšit skóre mohl po svém příchodu na hřiště Tomáš Malinský, který měl na svých kopačkách hned dvě velmi dobré šance. Nejprve využil nedorozumění domácí obrany se svým brankářem, jenže z úhlu mezi tři tyče míč nepropasíroval a o chvilku později po centru Schwarze trefil pouze tyč trutnovské branky. Dobrou příležitost měl pět minut před koncem utkání Petr Mareš z přímého kopu, ale ten nechal pouze vyniknout domácímu gólmanovi Šťastnému.

V závěru si Votroci výsledek pohlídali a s přehledem postoupili do dalšího dějství poháru, kde na ně čeká třetiligová Chrudim.

27.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: V1
V 1. kole Poháru FAČR Votroci zvítězili na hřišti MFK Trutnov 4:0. Televizní stanice V1 pořídila ze zápasu sestřih, který si můžete zde prohlédnout.
Videosestřih pohárového utkání v Trutnově

27.7.2015, tým FCHK: , autor: admin
Těsně po skončení pohárového utkání v Trutnově jsme požádali o jeho zhodnocení trenéra Pilného. Jak tedy on viděl vítězství svých svěřenců? „Víceméně jsme žádné komplikace nepřipustili a postoupili do 2. kola, což byla jednoznačně naše povinnost.,“ hodnotil nedělní zápas Bohuslav Pilný.
Osobně si představuji, že naše hra bude mít ještě větší šmrnc, říká Pilný

26.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
První kolo Poháru FAČR nasměrovalo Votroky do Krkonoš, přesněji na hřiště divizního celku MFK Trutnov. Utkání bylo plně v jejich režii. Do vedení je v prvním poločase poslal Pázler, který v druhém dějství navázal na svoji střeleckou potenci a přidal další dvě branky. S jednou se připojil Tomáš Holeš, což v konečném účtování značilo výhru 4:0 a postup do dalšího dějství.
Votroci první kolo poháru zvládli a postupují

24.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli nastoupí Votroci od 17.00 hodin k 1. kolu Poháru FAČR v Trutnově. V případě postupu narazí na lepšího z dvojice Holice/Chrudim. Jak utkání vidí trenér Pilný?
V Trutnově nás nečeká bůhvíjak lehký zápas, říká před 1. kolem Poháru FAČR Pilný

23.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V uplynulých dnech absolvoval Daniel Trubač turnaj devatenáctiletých fotbalistů v americkém Los Angeles. Za oceánem prožil deset dní a do přípravy se opět zapojil zkraje tohoto týdne. O víkendu ho čeká pohárový zápas v Trutnově.
Z Ameriky do Trutnova. Daniel Trubač vymění reprezentační povinnosti za klubové.

6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -