Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků: 500

FK Mladá Boleslav 1 FK Mladá Boleslav
:

Do města automobilů vyrazili Votroci s touhou, alespoň srovnat nepříznivý stav čtvrtfinále MOL Cupu z prvního zápasu. Od první minuty zápasu dostali šanci hned čtyři hráči Ordelt, Krátký, Nworah a Kraják, kteří do dnešního dne sbírali minuty pouze po jednotkách nebo za juniorský tým. Obměněný tým se v odvetě pral statečně a nakonec vybojoval velice slušný výsledek v podobě remízy 1:1.

V samotném úvodu přišel pro hosty doslova šok. Běžela teprve 40. sekunda zápasu a rozhodčí Váňa odpískal proti Hradci penaltu. K ní se postavil, stejně jako pod lízátky, exreprezentant Milan Baroš, jenže tentokrát mu ji mladý gólman Adam Ordelt vytáhl na tyč a následně obránci odkopli míč do bezpečí.

Domácí i přes svůj určitý nezdar z úvodu vytvořili na hosty tlak, ale jejich obranná vozba, včele s mladým gólmanem, statečně odolávala. K přímému ohrožení branky však došlo až po půl hodině hry, když z hranice vápna vystřelil Kalabiška a jeho technická střela jen o kousek minula pravý horní roh hradecké branky. A o chvilku později opět mladoboleslavský Kalabiška, který přeloboval vyběhnutého Ordelta, ale naštěstí s ním i jeho svatyni. Na konci poločasu se dvakrát střelecky prosazoval útočník Baroš, ale v prvním případě ho vychytal brankář a v tom druhém jeho střelu zblokoval Bederka.

Hradečtí fotbalisté se na soupeřovu polovinu dostávali jen sporadicky, ale zajímavý moment přišel ve 42. minutě, když si na odkopnutý míč seběhl Peter Nworah a doslova se vřítil do pokutového území domácího týmu. Zde podstoupil souboj s domácím bekem, po kterém se Peter poroučel k zemi. Zde však sudí Váňa odvahu odpískat pokutový kop nenašel, tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Hned v úvodu druhého dějství se do dobré střelecké pozice dostal Jan Shejbal a svoji střelou zpoza vápna donutil jít Diviše na zem. Hned vzápětí poslal zboku do malého vápna přízemní centr Krátký, ale hostující ofenzivě chyběl pouze pověstný kousek k teči do otevřené branky.

Votroci oproti prvnímu poločasu své hostitele i nadále zlobili a vyplatilo se. V 54. minutě utekl mladoboleslavské obraně po své levé straně Javůrek, počkal na nabíhajícího Shejbala, kterému přízemním centrem doslova naservíroval míč na velké vápno. Hradecký záložník si ho ještě připravil na svou silnější levou nohu a prudkou střelou po zemi uklidil k levé tyči domácí branky, 0:1.

Po obdrženém gólu domácí zvýšili obrátky a do vápna směřoval centr za centrem. Ještě větší nebezpečí hrozilo po vystřídání Baroše Magerou, kdy výšková převaha hráčů v bílém byla zcela markantní a Magera byl opravdu hodně agilní. Dvacet minut před koncem se vytáhlý útočník prokličkoval až na hranici malého vápna, míč předložil naběhnutému Chramostovi, ale ten branku netrefil. Magera měl šanci i v poslední desetiminutovce, když před Ordelta poslal přízemní centr Jánoš, ale mladoboleslavský útočník k míči nedoklouzal. Gól tak hradečtí inkasovali až pět minut před závěrečným hvizdem a nebyl u toho nikdo jiný, než opět Lukáš Magera. Ten zacentroval a Chramosta tentokrát již nabídnutou šanci využil a srovnal tak skóre na konečných 1:1.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:1 (0:0) - do semifinále poháru MOL Cup postupuje Mladá Boleslav
Branky: 84. Chramosta - 54. Shejbal. ŽK: Takács, Kalabiška - Mareš. Rozhodčí: Váňa – Blažej, Nádvorník.

Sestavy: FK Mladá Boleslav: Diviš – Jánoš, Toml, Čmovš, Fleišman – Kalabiška, Ščuk, Malpon (81. Kůdela), Přikryl (46. Takács) – Baroš (60. Magera), Chramosta.
FC Hradec Králové: Ordelt – Krátký, Chleboun, Bederka, Mareš – Súkenník (89. Holeš), Vobejda – Shejbal (72. Zorvan), Kraják, Javůrek (81. Janoušek) – Nworah.

31.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Pro Adama Ordelta to byl pořádný křest ohněm. Jeho první zápas v základní v sestavě Votroků a hned na půdě Mladé Boleslavi. Mladý brankář se však známých jmen v dresu soupeře nezalekl a podal opravdu skvělý výkon. Ba co víc, hned v první minutě zneškodnil pokutový kop zkušenému Milanu Barošovi. To byla premiéra jako hrom!
Brankář Ordelt: Chytit penaltu Barošovi? To se neděje každý den!

30.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na tiskové konferenci hodnotil trenér Pilný odvetné utkání čtvrtfinále MOL CUP. Z jeho úst mimo jiné zaznělo, že Mladá Boleslav byla v prvním poločase lepším týmem a jeho svěřenci působyli ustrašeným dojmem. Druhý poločas již hodnotil kladněji a pouze litoval nevyužití některého z brejků, který mohl být proměněný.
Pozápasové hodnocení trenéra Bohuslava Pilného

Votroci v odvetě poháru po dobrém výkonu remizovali 1:1

30.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin: David
Pohár MOL Cup nabídne dnes od 15 hodin odvetný čtvrtfinálový duel mezi celky FK Mladá Boleslav a FC Hradec Králové. Votroci musí dohánět z prvního zápasu třígólové manko a pokusí se na hřišti boleslavské Adidas Arény co nejvíc ztížit jasnému favoritovi postup do semifinále.
Hradečtí se dnes střetnou ve čtvrtfinálové odvetě s Mladou Boleslaví

30.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin + Tomáš Lorincz
Dnes čeká Votroky odvetné čtvrtfinálové utkání MOL CUP s Mladou Boleslavi (první zápas 1:4), u kterého však bude chybět letošní brankářská jednička Radim Ottmar. Pro něho byla osudná poslední minuta nedělního utkání se Znojmem, ve které jeho ruka přišla do kontaktu s nohou bránícího Pavla Krmaše. „Když jsem se na ni po střetu podíval, docela jsem se lekl. Ale vypadalo to hůř, než to snad dopadlo,“ říká s odstupem dvou dnů pro Český rozhlas Hradec Králové Radim Ottmar.