Datum utkání: 30.9.2015 17:00
Počet diváků: 1025

Bohemians Praha 1905 0 Bohemians Praha 1905
:

Trenérské duo Frimmel – Pilný nasadilo poprvé v sezoně do základní sestavy brankáře Jirku Lindra a také stopera Bederku, jenž nakonec patřil k nejlepším hráčům na hřišti. O celém zápase rozhodla situace dvě minuty před koncem, kdy po nahrávce Malinského úspěšně zakončil slovenský záložník Igor Súkenník a tato branka poslala Hradec do dalšího kola Mol Cupu.

První střelu zápasu měl na svědomí na hrotu hrající Pázler, ve 4. minutě zkoušel z hranice vápna zakončovat, avšak jeho střela postrádala razanci. V první čtvrthodině zahrávali Votroci sérii tří rohů. Nejprve se Trubač nebezpečně přibližoval k brankáři, ale míč mu v poslední chvíli ukopl Šmíd na roh. Zorvan následně od brankové čáry přihrával na Janouška, jeho dobrá rána z otočky však byla sražena.

Do třetice měl velkou příležitost Honza Pázler, který prudkou ranou trefil zvnějšku břevno. V polovině prvního poločasu hlavičkoval nebezpečně po rohovém kopu z malého vápna Mosquera, avšak naštěstí mimo. Vršovičtí hrozili hlavně z centrů, ale chyběla jim potřebná přesnost v zakončení. Pokud už se hosté dostali k zakončení, tak gólman Lindr vše s přehledem lapil. Ve 36. minutě se k pokusu z větší vzdálenosti dostal Mosquera, který donutil Lindra vytáhnout střelu tygřím skokem. Na druhé straně zkoušel své štěstí Holeš, avšak pouze do rukavic připraveného brankáře Fryšťáka. Z obou stran aktivní první půle skončila spravedlivou remízou.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky pěkně nabil Pázler Igoru Súkenníkovi, jeho střela ze zhruba 18 metrů se mu ale vůbec nepovedla. Hned poté byla k vidění akce Trubače, jenž na poslední chvíli posouval na Malinského, avšak k míči se přeci jen o kousek dřív dostal brankář hostí Fryšták a míč vyrazil. Hradeckým se pak nepodařilo zakončit do chvilkově oželené brány Klokanů. Táhlá rána aktivního Mosquery z veliké dálky v 64. minutě skončila k velkému překvapení až na spojnici Lindrova břevna.

Domácí v tuto chvíli byli pasivnějším týmem a převážně fotbalisté Bohemians 1905 drželi míč na svých kopačkách. Chleboun po rohu v 66. minutě hlavičkoval z velké blízkosti, byl ale těsně bráněn a jeho střela bohužel zblokována. Do konce zápasu se bojovalo převážně ve středu hřiště, žádný z týmů se nechtěl dopustit osudové chyby. Svými úprky se konzistenci hostující obrany snažili narušit Malinský, Holeš či následně agilní Vlkanova.

V 88. minutě utekl Tomáš Malinský po pravé straně a vyslal prudký přízemní centr, jenž byl nucen Fryšták pouze vyrazit před sebe. K míči se prorval Igor Súkenník, který dvě minuty před koncem poslal Votroky do vedení, 1:0. Hosté se již v závěrečných minutách nezmohli na žádný tlak a vyrovnání se již nedočkali. I proto Hradec Králové slaví postup do dalšího kola MOL Cupu, kde se může těšit na další atraktivní podívanou.

FC Hradec Králové – FC Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Súkenník. Rozhodčí: Váňa – Hock, Vlasjuk. ŽK: 58. Malinský - 45. Jindřišek. Počet diváků: 1025.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Bederka, Chleboun, Mareš – Trubač (84. Schwarz), Janoušek – Malinský, Zorvan (75. Vlkanova), Súkenník – Pázler (70.Vaněček).
Bohemians Praha 1905: Fryšták – Havel (43. Puschek), Šmíd, Gajič, Šírl – Jindřišek – Bartek (68.Acosta), Hubínek, Jirásek, Mosquera – Shick.

1.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nastoupil do zápasu hned od prvních minut a důvěru trenérů rozhodně nezklamal. Jiří Bederka patřil k výrazným aspektům středeční výhry 1:0 v poháru Mol Cup nad Bohemians Praha 1905. Po skončeném střetnutí si dvacetiletý obránce převzal navíc cenu pro hráče utkání. „Hrálo se mi dobře, s Chlebasem jsme nastoupili spolu už v přípravě, takže nám to klapalo," uvedl na první pohled šťastný Jiří Bederka.
Jiří Bederka: Výhra nad Bohemkou nám pomůže i do dalších zápasů

Fotbalisté Hradce Králové si ve 3. kole Mol Cupu poradili s účastníkem české nejvyšší soutěže Bohemians Praha 1905 a postupují dále. O výhře domácích nakonec rozhodla jediná branka, tu zařídil v 88. minutě slovenský záložník Igor Súkenník. Na videu se můžete podívat na kompletní záznam tiskové konference a dozvíte se také, koho by si asistent trenéra Bohuslav Pilný přál jako dalšího soupeře.
Tisková konference po pohárovém utkání s Bohemians Praha 1905

30.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Nikola
Trenérské duo Frimmel – Pilný nasadilo poprvé v sezoně do základní sestavy brankáře Jirku Lindra a také stopera Bederku, jenž nakonec patřil k nejlepším hráčům na hřišti. O celém zápase rozhodla situace dvě minuty před koncem, kdy po nahrávce Malinského úspěšně zakončil slovenský záložník Igor Súkenník a tato branka poslala Hradec do dalšího kola Mol Cupu.
Prvoligová Bohemka vyřazena, Votroci postupují do 4. kola Mol Cupu!

29.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Hradečtí fotbalisté mají ve středu od 17.00 naplánováno další kolo národního poháru s názvem MOL Cup. Soupeřem se nám stane celek Bohemians Praha 1905, tedy zástupce české nejvyšší soutěže, jenž se už jednou letos v Hradci představil. Ve 2. kole narazili svěřenci kouče Romana Pivarníka na hradeckou Olympii, kde o jejich postupu rozhodla až branka v 83. minutě, kdy se trefil Patrik Schick. Jinak se zelenobílým v Synot lize příliš nedaří. Po osmi kolech jsou na předposlední příčce tabulky a na svém kontě mají čtyři body.