Datum utkání: 27.10.2015 17:00
Počet diváků: 768

1. FK Příbram 1 1. FK Příbram
:

Los osmifinálových utkání MOL CUPu 2015/2016 přisoudil Votrokům další prvoligový tým. Tentokrát pod lízátka zavítal ambiciózní klub 1.FK Příbram. Domácí trenérské duo Frimmel – Pilný nechalo odpočívat hned sedm hráčů, kteří nastupovali v posledních mistrovských zápasech. Na druhé straně příbramský Pavel Tobiáš nechal sedět hned tři opory, včetně brankářské jedničky Aleše Hrušky.

Hradečtí se do svého soka zakousli od první minuty bez bázně a hany. Velice zajímavě vypadal průnik Honzy Javůrka a následná přihrávka na volného Pázlera. Jeho střelu však příbramská obrana zblokovala na roh. A když to nešlo až „do kuchyně", vystřelil Marek Plašil z dobrých třiceti metrů. Jeho střelu však Švengr pohodlně lapil tzv. do koše. To projektil vyslaný stejným hráčem v 15. minutě již byl pro hostujícího brankáře nepříjemnější a také nebezpečnější. Zkušený sparťanský gólman ve službách Příbrami míč raději vyboxoval. Na druhé straně průnikem zahrozil Divíšek, ale naštěstí neúspěšně.

Po úvodní zajímavé dvacetiminutovce se hra odehrávala spíše mezi vápny a žádný z týmů si nevypracoval situaci, která by mohla směřovat ke gólovému zakončení. Příbramští byli nebezpeční pouze z nařízených standardních situací, které zahrával Pilík. Na jednu z nich si na konci první půlhodiny naběhl na zadní tyč kapitán Zápotočný a jeho hlavička rozvlnila síť, ovšem pouze tu boční.

Necelou tisícovku věrných fanoušků v prvním poločase zahříval svými průniky hlavně mladíček Zorvan, který byl hodně aktivní a snažil se dávat míče za příbramskou obranu. Jeho dobrých přihrávek využívali hlavně Javůrek se Súkenníkem, ale započatá kombinace ani jednou do svého závěru nedospěla. Hodně vzruchu přinesla 36. minuta a Zorvanův samostatný průnik příbramským pokutovým územím. Jeho technický pokus o zakončení však skončil jen několik centimetrů vedle Švengrovy pravé tyče.

Domácím příznivcům malinko zatrnulo hned z protiútoku, když těsně před Lindrem propadl míč k Bednářovi, ale jeho pohotový pokus z otočky Jakub Chleboun zblokoval na roh. Se závěrečným hvizdem se pod lízátky hodně tleskalo. Po levé straně pronikl Javůrek, na jeho přetažený centr si naběhl Súkenník a pálil z voleje. Jeho prudká střela otřela zadní tyč a ochozy jen vzdychly.

Hned v úvodu druhého dějství měl velmi dobrou příležitost hostující Bednář, který si naběhl za obranu, ale jeho šanci mu včasným vyběhnutím zlikvidoval Lindr. O chvíli později se z ochozů opět ozývalo skandování oslavující Jirku Lindra. Ten totiž lapil tutovku Davida Štípka, ke kterému se dostal centrovaný míč a hráč, který v minulé sezóně oblékal černobílý dres, nechal hradeckého gólmana vyniknout.

Na druhé straně měl 100% šanci agilní Súkenník, který si naběhl na centr Javůrka, ale Švengr předvedl ekvilibristický zákrok a míč vytěsnil na roh. Z něho přišel před příbramskou brankou závar, ale Malinský nedokázal z chumlu těl dostat míč a případně zakončit. Že se v pohárovém utkání hrál ofenzivní kombinační fotbal dokázal i střídající Vlkanova, který si navedl míč do blízkosti velkého vápna a po vzoru Vaška Pilaře vystřelil. Jeho technická rána, která však mířila na prostředek branky, Švengr konečky prstů vytáhl nad břevno.

Votroci byli do sedmdesáté minuty aktivnějším a daleko lepším týmem. Bohužel se opět potvrdilo, že fotbal opravdu nemá logiku a po centru, který byl zahrán z rohového kopu, inkasovali. K propadlému míči se dostal příbramský Barák a nadvakrát prostřelil brankáře Lindra, 0:1. Po inkasovaném gólu jakoby hra Votroků uvadla. Příbramští těžiště hry opět posunuli do klidných vod a závěr zápasu zkušeně kontrolovali. Votroci se sice snažil vytvořit si příležitosti k vyrovnání, ale tolik šancí již nebylo. Snad jen střela Javůrka, pět minut před koncem, snesla kritérium branková.

Fotbalisté Hradce Králové byli v prvním osmifinálovém utkání sice aktivnější a pro svého soupeře nebezpečnější, ale fotbal se hraje především na branky. Tu vstřelili hosté, takže si do odvety odváží jednobrankový náskok a výhodnější pozici pro postup do další fáze MOL CUP.

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 71. Barák. Rozhodčí: Machálek – Peřina, Pochylý. ŽK: 51. Malinský, 61. Javůrek – 56. Tregler, 88. Končal. Počet diváků: 768.
Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Javůrek, Bederka, Chleboun, Plašil – Schwarz (77. Trubač) – Vobejda, Súkenník, Zorvan, Malinský – Pázler (63. Vlkanova)
1.FK Příbram: Švenger – Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek – Štípek, Hnaníček (46. Tregler), Pilík (86. Brandner), Suchan (59. Končal), Barák – Bednář

28.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Devatenáctiletý záložník Filip Zorvan patřil v zápase proti Příbrami k výrazným postavám Votroků. Aktivně napadal, zakládal nebezpečné úniky a sám si vypracoval několik zajímavých šancí. Bohužel z žádné se neurodila tížená gólová radost, a proto nebyl ani Filip v pozápasovém hodnocení příliš spokojený.
V odvetě se to pokusíme zlomit, říká po duelu s Příbramí Filip Zorvan

Fotbalisté Hradce Králové odehráli úvodní utkání osmifinále českého poháru MOL CUP s Příbrami. V sestavě Votroků došlo hned k sedmi změnám oproti minulým zápasům. I přesto byl Hradec aktivnějším týmem, vytvořil si řadu šancí, avšak bez gólového efektu. Jedinou branku tedy nakonec zaznamenal hostující Barák, který se prosadil v 71. minutě. Příbram půjde do odvety s jednobrankovým náskokem. Na tiskové konferenci hodnotil střetnutí za Příbram trenér Tobiáš a za domácí Bohuslav Pilný.
Tisková konference po utkání s Příbramí

27.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Los osmifinálových utkání MOL CUPu 2015/2016 přisoudil Votrokům další prvoligový tým. Tentokrát pod lízátka zavítal ambiciózní klub 1.FK Příbram. Domácí trenérské duo Frimmel – Pilný nechalo odpočívat hned sedm hráčů, kteří nastupovali v posledních mistrovských zápasech. Na druhé straně příbramský Pavel Tobiáš nechal sedět hned tři opory, včetně brankářské jedničky Aleše Hrušky.
Příbram si do pohárové odvety odváží jednobrankový náskok

26.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V úterý od 17.00 hodin čeká na fotbalisty Hradce Králové další těžké utkání. Tentokrát v poháru MOL Cup, kde narazí na aktuálně 11. tým Synot Ligy. Osmifinále českého poháru se hraje již dvoukolově a odveta v Příbrami je naplánována na 11. listopadu. Přijďte podpořit Votroky v boji o postup přímo na Všesportovní stadion, jenom společně se můžeme dočkat úspěchu!