Počet diváků: 306

SK Sigma Olomouc B 1 SK Sigma Olomouc B
FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
:

4. kolo Fotbalové národní ligy nám přisoudilo rezervu Olomouce a trenérské duo Frimmel, Pilný se rozhodlo od minulého zápasu s Pardubicemi ke dvěma změnám. Petra Schwarze nahradil Tomáš Malinský a poprvé do základní sestavy naskočil také Honza Pázler.

Od prvních minut dopoledního střetnutí byli aktivnější domácí fotbalisté a první velká šance byla tedy k vidění právě od Olomouce. Byl u toho Vašíček, jenž zcela osamocený nebezpečně vypálil a jeho pokus minul jen těsně Ottmarovu branku. V 11. minutě zahrozili opět domácí, nejprve mohl zakončovat Ševčík, následně Hladík. Naštěstí obrana Votroků zkušeně zavřela prostor a míč přes ni neprošel.

První střelecký pokus Hradce měl na svědomí Petr Mareš, ale jeho rána letěla vysoko nad. Poté hra upadla do slabšího průměru, příliš se nám nedařila souhra a celkově hře chyběla rychlost a spád. Ve 39. minutě jsme se k velké radosti skvělých hradeckých fanoušků dočkali úvodního zásahu. Nejprve kulatý nesmysl propadl na Vaněčka, jenž ještě nahrál na Vlkanovu a dvacetiletý záložník svojí premiérovou brankou rozvlnil síť, 0:1. A v závěru první půle mohlo být ještě veseleji, Holeš se skvěle uvolnil na křídle, poslal přesný centr na Vaněčka a jeho střela minula branku Spurného o centimetry.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měla rezerva Olomouce zajímavou možnost na srovnání, Texl střílel z úhlu a gólman Ottmar měl hned plné ruce práce. Poté se mohlo zadařit také na druhé straně, ale aktivního Vlkanovu vychytal domácí gólman. V 54. minutě byli hráči Olomouce B opět hodně nebezpeční, konkrétně se jednalo o hlavičku Texla, jejž jen o kousek minula tyčku Radima Ottmara.

V 62. minutě šli Votroci do dvoubrankového vedení, Daniel Trubač dostal nahrávku na hranici vápna a ihned se odhodlal ke střele. Tu tečoval ještě domácí Svozil a bylo to 0:2. Hradečtí nyní začali své soky jednoznačně přehrávat a další branka přišla o pouhé dvě minuty později. Tentokrát se po rohu dostal k zakončení Vaněček, Spurný vyrazil, ale na následnou dorážku Pázlera už byl krátký, 0:3. V 70. minutě byla k vidění velmi pěkná akce v podání hostů, když se krásně individuálně prosadil Malinský, řítil se zcela sám na Spurného a ještě nahrál před prázdnou branku na Vlkanovu, který svým druhým gólem zajistil vedení již 0:4.

V závěru utkání se ještě v parádním světle předvedl brankář Radim Ottmar, když vyrazil pumelici Ševčíka nad břevno. Hráči olomoucké rezervy byli za svoji celozápasovou aktivitu přeci jen gólově odměněni, stalo se tak v 87. minutě, kdy se pěkně trefil střídající Rolinc, 1:4. Nicméně poté se už na konečném stavu nic nezměnilo a tři body tak putují zaslouženě z Hané k nám.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 1:4 (0:1)
Branky: 87. Rolinc - 39. a 70. Vlkanova, 62. Trubač, 64. Pázler. Rozhodčí: Franěk – Melichar, Kotalík. ŽK: 31. Vašíček, 56. Texl – 23. Mareš. Počet diváků: 306.

Sestavy: SK Sigma Olomouc: Spurný – Texl, Svozil, Jemelka, Kalvach, Hladík (79. Rolinc), Štěrba, Richter (65. Habusta), Vašíček, Falta, P. Ševčík (60. Chorý).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek (79. Bederka), Krmaš, Mareš (46. Plašil) – Trubač, Černý – Pázler, Vlkanova, Malinský (78. Súkenník) – Vaněček.

25.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nedělní zápas v Olomouci nebyl zajímavý pouze tím, že Votroci poprvé v letošním ročníku Fotbalové národní ligy slaví zisk tří bodů, ale byl to také duel premiérových branek. Svůj první gól za Hradec zaznamenal Honza Pázler a velký zápas odehrál také dvacetiletý mladíček Adam Vlkanova, který vsítil rezervě Olomouce hned dvě premiérové branky. „Ano, jsou to moje první branky v Hradci, jsem za ně rád, hodně rád," neskrýval po utkání radost sympatický záložník.
Adam Vlkanova: Výhra v Olomouci nám pomůže i do dalších bojů

Většina z fanoušků Hradce Králové neměla možnost vidět nedělní utkání na Hané na živo, kde fotbalisté Hradce Králové zvítězili v rámci 4. kola Fotbalové národní ligy vysoko 1:4. Nyní vám, díky domácí televizi SigmaTV, přinášíme sestřih všech zajímavých situací.
Sestřih utkání SK Sigma Olomouc B - FC Hradec Králové 1:4

24.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
K pozápasovému hodnocení jsme si pozvali kouče Milana Frimmela a také Honzu Pázlera, pro kterého bylo nedělní střetnutí v několika ohledech výjimečné. Poprvé nastoupil v dresu Hradce Králové od první minuty a navíc v druhém poločase přidal premiérovou branku. Ta padla po rohovém kopu, když se čtyřiadvacetiletý forvard prosadil hlavičkou. „V prvním poločase jsme se v útoku hledali a soupeř byl lepší. Naopak v druhé půli jsme se zlepšili a dali tři branky, proto byla výhra nakonec zasloužená," uvedl bezprostředně po utkání na Andrově stadionu střelec Pázler.
Trenér Frimmel a útočník Pázler hodnotí vítězné utkání v Olomouci

23.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci zaznamenali proti rezervě Olomouci první výhru v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Dvakrát se trefil Adam Vlkanova, pak také Dan Trubač a Honza Pázler. Na tiskové konferenci hodnotil střetnutí kouč Milan Frimmel a za domácí trenér Augustin Chromý.
Tisková konference po vítězném utkání na Hané

4. kolo Fotbalové národní ligy nám přisoudilo rezervu Olomouce a trenérské duo Frimmel, Pilný se rozhodlo od minulého zápasu s Pardubicemi ke dvěma změnám. Petra Schwarze nahradil Tomáš Malinský a poprvé do základní sestavy naskočil také Honza Pázler.
Vysokou výhru nad béčkem Olomouce řídil Adam Vlkanova

21.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 4. kola Fotbalové národní ligy zamíří fotbalisté Hradce Králové na Hanou, kde je na Andrově stadionu čeká souboj se Sigmou Olomouc B. Utkání začíná v neděli v 10.15 hodin a fanoušci se můžou opět těšit na živý přenos rádia Gunny. Podaří se Votrokům poprvé v sezoně naplno bodovat?
V neděli se Votroci utkají s rezervou Sigmy Olomouc

20.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisty Hradce Králové čeká v neděli dopoledne další souboj o důležité body v rámci Fotbalové národní ligy. Tentokrát jim soupeřem bude rezerva Olomouce, která již v přípravě Votrokům ukázala, že to nebude rozhodně tak snadný protivník, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Martin Nosek: V neděli chceme napravit naše zaváhání z derby

25 Marek Plašil 46 - 90 - - -
5 Martin Nosek 0 - 79 - - -
22 Jiří Bederka 79 - 90 - - -
21 Jan Pázler 0 - 90 64 - -
9 Pavel Černý 0 - 90 - - -
6 Tomáš Malinský 0 - 78 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 90 39 - -