:

SFC Opava – FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

SFC Opava: Vašek – Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek – Grussmann, Jursa, Schaffartzik – Zb. Pospěch, Kuzmanovič (73. Machálek)
FC Hradec Králové: Ottmar – Mareš, Chleboun, Nosek, Holeš – Černý, Janoušek – Malinský, Vlkanova (87. Plašil), Súkenník (82. Schwarz) – Pázler (71. Vaněček)
Branka: 62. Mareš (PK), ŽK: Jursa, Čelůstka - Černý, Rozhodčí: Berka – Vlček, Šimáček, Počet diváků 1361

Hráči našeho klubu nepřicestovali do Slezska v roli favorita. Ba naopak, pro domácí hovořilo domácí prostředí a také stejný bodový zisk, který před utkáním měli stejný jako hradečtí fotbalisté. Na konci utkání však vše bylo jinak. Domácí prostředí měli díky neúnavnému povzbuzování zhruba padesátky hradeckých fanoušků i Votroci, kteří si z utkání připsali tři body a pomalu se dotahují na špici tabulky FNL.

Trenéři udělali oproti poslednímu zápasu dvě změny v sestavě. Do Opavy vůbec necestoval Pavel Krmaš, kterého od středy provázelo bolestivé zranění kotníku, a logickým vyústění byla jeho absence. Nahradil ho Chleboun, který podal v pohárovém utkání proti Bohemians Praha nadstandardní výkon. Trenéři také nechali sedět Davida Vaněčka a na jeho post se přesunul Honza Pázler.

Votroci se do soupeře doslova zakousli a v první desetiminutovce si vytvořili několik palebných pozic. Jenže střely Janouška, Pázlera, Mareše nebo například Holeše skončily zblokovány domácí obranou. Střel bylo opravdu na začátek utkání hodně, ale bohužel bez gólového efektu. Ovšem hostující obrana musela myslet také na zadní vrátka, protože dres domácího týmu obléká evropským fotbalem protřelý Zbyněk Pospěch, a tak Martin Nosek s Jakubem Chlebounem měli během celého utkání plné ruce - nohy práce. Jak výsledek ale napovídá, úkolu se zhostili na výbornou.

První vážnější ohrožení soupeřovy branky přišlo ve dvacáté minutě, kdy domácí Jursa natáhl k dalekonosné střele, která mířila přesně k tyči hradecké branky, ale brankář Radim Ottmar předvedl jistý zákrok. Tentýž hráč měl příležitost ke skórování také o pět minut později z přímého kopu, který prováděl těsně za hranicí velkého vápna. Ovšem výsledek byl stejný jako v předcházejícím případě, pozorný Ottmar byl opět na místě. Od této chvíle domácí vyrovnali hru a také se častěji dostávali na dostřel hradecké svatyně.

Pozornost opavského Vaška vyzkoušel v pětatřicáté minutě Pavel Černý, který napřáhl z dobrých dvaceti metrů, ale jeho projektil mířil zhruba tři metry vedle jeho branku. Velká příležitost pro Votroky přišla v posledních minutách prvního poločasu, kdy Pázler vystihnul špatně zahranou malou domů od domácího stopera, jenže v poslední chvíli pomalu zahraný míč odkopl do bezpečí opavský Vašek, a tak ze slibně vyhlížející šance nakonec nebylo nic a hráči se do kabin odebrali za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili Votroci opět s velkou chutí a dokonce si v 58. minutě mohli zakřičet gól, jenže radost jim zkazil praporek rozhodčího Šimáčka, který signalizoval ofsajd. A jak vlastně tato situace vypadala? Uprostřed hřiště se pěkně uvolnil Holeš, do pravé lajny přihrál Vlkanovi, který našel na hranici malého vápna Malínského. Ten ač tísněn domácím zadákem se prosadil. Ale jak již bylo napsáno, fotbalové pravidlo bylo porušeno.

Gólová radost tak mohla propuknout až o několik chvilek později, přesněji v 62. minutě. To si na rohu velkého vápna Tomáš Malinský pohrál se Simerským, který ho zastavil pouze za cenu faulu. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil k pravé tyči Petr Mareš, 0:1. Za několik minut mohla být radost ještě větší. V podstatě nastala podobná situace se zákrokem domácích fotbalistů v pokutovém území, a opět na pronikajícího Malinského. Ale rozhodčí Berka již podruhé odvahu odpískat pokutový kop nenašel.

Gólovou odvetu měl na své kopačce v sedmdesáté minutě domácí Schaffartzik, který se po chytré přihrávce od svých spoluhráčů zjevil zcela sám před Ottmarem, ale branku na zadní tyč netrefil. Útulným stadionem v Městských sadech v Opavě to jen smutně zahučelo.

Deset minut před koncem měli domácí ještě větší šanci, na které se podíleli jmenovci Zdeněk a Zbyněk Pospěchové. Prvně jmenovaný nejprve nastřelil levou Ottmarovu tyč a následná dorážka z bezprostřední blízkosti Zbyňka Pospěcha skončila vysoko nad. A do třetice obrovská šance domácích. Propadlý míč se dostal ke střelci Zbyňku Pospěchovi a hradecké břevno se musí klepat ještě doteď.

Tyto tři opravdu velké šance byly v podstatě vyvrcholením opavské snahy o vyrovnání. Hradečtí podnikali v závěru brejky, ale ty do gólového zakončení nedotáhli, a tak utkání skončilo jednobrankovým vítězstvím Votroků.

11.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po utkání jsme v útrobách útulného stadiónu SFC Opava požádali o jeho zhodnocení asistenta trenéra Pilného a Tomáše Malinského, který byl ústřední postavovu zápasu.
Vítězné utkání v Opavě ústy Bohuslava Pilného a Tomáše Malinského

10.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Hráči našeho klubu nepřicestovali do Slezska v roli favorita. Ba naopak, pro domácí hovořilo domácí prostředí a také stejný bodový zisk, který před utkáním měli stejný jako hradečtí fotbalisté.
Votroci si ze Slezska vezou všechny body za jedogólovou výhru

9.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: sfc opava
Sobotní zápas Fotbalové národní ligy mezi Opavou a Hradcem Králové byl vyhodnocen jako rizikový. Tento fakt vyšel ze závěru čtvrteční schůzky na stadionu v Městských sadech, které se zúčastnili zástupci klubu, policie ČR a opavské městské policie.
Informace pro fanoušky cestující v sobotu do Opavy

8.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 10. kola Fotbalové národní ligy zavítají fotbalisté Hradce Králové do Slezska, kde se jim do cesty postaví tamní celek SFC Opava. Hradečtí by rádi protrhli střelecké trápení a zase naplno bodovali. Proti však bude stát nepříjemný soupeř, který bude mít v zádech bouřlivé domácí prostředí. Utkání na stadionu v Městských sadech začíná v 17.00.