Místo konání: Karviná
Počet diváků: 1412

MFK OKD Karviná 0 MFK OKD Karviná
:

Hradecké fotbalisty přivítal v Karviné tým, který se netají touhou postoupit do nejvyšší soutěže. V jeho středu nastoupil Jan Šisler, který nedávno oblékal černobílý dres a na lavičce byl do hry připraven také Jarda Zelený, který fotbalově vyrostl pod hradeckými lízátky.

V úvodu utkání měli domácí hráči míč více na svých kopačkách, ovšem dostávali se pouze na hranu hradeckého vápna. Obranná čtveřice velmi dobře odolávala vesměs nakopávaným míčům a domácím fotbalistům ohrozit Ottmara nedopustila. Votroci hrozili pouze z brejků, které vedl Malinský nebo Vlkanova. Hradecký štírek se šestkou na zádech měl také první příležitost, která mířila ve dvacáté minutě mezi tyče. Pidrnoch však nastalou situaci s klidem vyřešil.

Domácí se dostali na dostřel královéhradecké branky až po půlhodině hry. Do míče se opřel Jan Moravec a Radim Ottmar musel vytáhnout jeden ze svých parádních zákroků. Pěknou akci předvedl chvilku poté domácí Eismann, který se v rohu hřiště individuálně prosadil přes Krmaše, zacentroval a nový hráč na hřišti Urgela v náběhu hlavičkoval. Míč však mířil přímo do náruče hradeckého gólmana.

Hradečtí se v závěru poločasu vymanili z tlaku domácího týmu a v poslední minutě vybojovali první rohový kop v utkání. K jeho zahrání se postavil Igor Súkenník. Domácí jeho pokus napoprvé odvrátili, ale z druhého již našel hradeckého kapitána Pavla Krmaše, který se na malém vápně v nastalé skrumáži zorientoval nejlépe a po zemi k tyči uklidil míč za záda bezmocného Pidrnocha, 0:1.

Do druhého poločasu nechali trenéři Frimmel – Pilný sedět v prvním dějství nevýrazného Trubače, na jeho místo postavili Petra Schwarze. Votroci se tak snažili více prosadit ve hře a těžiště hry přenést do středu hřiště nebo na polovinu soupeře. To se však dařilo jen sporadicky. Územní převaha byla i v této fázi hry na straně MFK OKD, i když ne tak markantní, jako v prvním poločase. K prvnímu ohrožení hradecké branky přišlo v padesáté minutě, když se prudkou střelou z hranice vápna prezentoval Jan Šisler a Ottmar jeho projektil jen s obtížemi odvrátil na roh. Ještě větší příležitost měl po hodině hry Budínský, jehož nepříjemnou střelu hostující gólman vyrazil k nohám Šislera a jeho dorážka již mezi tři tyče nesměřovala.

Votroci měli příležitost, jít do dvougólového vedení, v sedmdesáté minutě, když se na několik minut usídlili před brankou Pidrnocha. Karviná se nemohla vymanit z napadání ve vlastním velkém vápně neúnavným Vlkanovou a také Igorem Súkenníkem. Z jejich aktivity a následnými centry před Pidrnocha si však Honza Pázler, na kterého centry směřovaly, neporadil.

S ubíhajícími minutami se tlak domácího týmu zvyšoval, ovšem jejich snaha končila na dobře organizované obraně Votroků. Ta pochytala veškeré centry a odbránila všechny standardní situace, které na Ottmara směřovaly. Hradec Královéi si tak celkem překvapivě, ale o to zaslouženěji z Karviné odváží všechny body za nejtěsnější možnou výhru 1:0.

MFK OKD Karviná – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 44. Krmaš, ŽK: Urgela - Vlkanova, Súkenník, Ottmar, Rozhodčí: Julínek – Paták, Dobrovolný, Počet diváků: 1412.

Sestavy: MFK OKD Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann – Šisler, Sedlák (54. Sivrič) – Fiala (74. Puchel), Budínský, Moravec – Juřena (34. Urgela)
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil - Janoušek, Trubač (46. Schwarz) – Malinský (83. Chleboun), Vlkanova (72. Javůrek), Súkenník - Pázler.

25.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hráči Hradce Králové si odváží z Karviné tři body za jednobrankovou výhru. Jediný gól utkání zajistil v samotném závěru prvního poločasu Pavel Krmaš. Pro hradeckého kapitána to byla navíc premiérová branka v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Výborný a spolehlivý výkon podal také brankář Radim Ottmar, který si připsal již sedmou nulu v sezoně.
Tří bodů si hodně vážíme, říká autor vítězné branky Pavel Krmaš

24.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Těsně po vítězném utkání v Karviné jsme vyzpovídali Bohuslava Pilného. "Chtěli jsme hrát něco jiného, než na co jsme byli zvyklí. Soupeř nás sice dostal pod jakýsi tlak, ale jeho útoky jsme eliminovali. Vyhráli jsme na hřišti soupeře, který se netají cílem, postoupit do ligy," okomentoval souboj s Karvinou asistent trenéra.
Děkujeme za podporu fanouškům, kteří za námi cestovali přes půl republiky, říká v hodnocení utkání Bohuslav Pilný

Hradecké fotbalisty přivítal v Karviné tým, který se netají touhou postoupit do nejvyšší soutěže. V jeho středu nastoupil Jan Šisler, který nedávno oblékal černobílý dres a na lavičce byl do hry připraven také Jarda Zelený, který fotbalově vyrostl pod hradeckými lízátky.
Krmašova trefa zařídila export všech bodů z Karviné

23.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 12. kola Fotbalové národní ligy zavítají fotbalisté Hradce Králové do vzdálené Karviné, kde se utkají se svým sousedem z páté příčky tabulky. Speciální zápas to jistě bude pro Honzu Šislera, který za Votroky odehrál takřka padesát zápasů a nyní patří k hlavním tahounům domácích. Utkání na stadionu Kovona začíná v sobotu od 14.30 a těšit se můžete opět na živý přenos rádia Gunny.
Fotbalisty Hradce Králové čeká v sobotu od 14.30 duel proti Karviné

22.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisty Hradce Králové čeká v sobotu od 14:30 hod. těžký zápas, v rámci 12. kola Fotbalové národní ligy se představí v Karviné. Domácí jsou aktuálně na čtvrté příčce tabulky a především jejich obrana zatím funguje spolehlivě. Dosud Karvina inkasovala pouze čtyřikrát. „Na Karvinou jsme se v týdnu připravovali, čeká nás těžký soupeř, ale pokud chceme být v tabulce na špičce, musíme vyhrávat," uvedl třicetiletý záložník Pavel Černý.
Pavel Černý: Máme jeden jasný cíl, chceme v Karviné vyhrát!

12 Radim Ottmar 0 - 90 - 90 -
5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
14 Igor Súkenník 0 - 90 - 87 -
16 Petr Schwarz 46 - 90 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 72 - 44 -