Místo konání: Frýdek Místek
Počet diváků: 1204

MFK Frýdek - Místek 2 MFK Frýdek - Místek
:

Votroky ve Slezsku přivítalo příjemné slunečné počasí a také jedenáctka „věrných" v sektoru hostí. Ti viděli hned od počátku střetnutí rychlý kombinační fotbal ze strany obou týmů. Trenérské duo Frimmel – Pilný se v utkání muselo obejít bez vykartovaného Honzy Pázlera a také na postu náhradního brankáře bylo uvedeno jedno staronové jméno. Vzhledem ke zranění Jirky Lindra a reprezentačním povinnostem Honzy Stejskala se do brankářského převlékl třiačtyřicetiletý Karel Podhajský, který na lavičce „kryl" záda Radima Ottmara.

Hosté se chtěli na těžkém, ale dobře upraveném terénu prezentovat nátlakovou hrou. Ta se jim vyplatila hned v probíhající osmé minutě, když na pravé straně vybojoval míč Vlkanova, zatáhl ho až k soupeřově brankové lajně, odkud našel volného Schwarze. Pro něho již nebylo těžké nasměřovat míč do frýdecko-místecké sítě, 0:1.

Po úvodní brance se hra odvíjela spíše mezi vápny a ani jeden z týmů si vyloženou brankovou příležitost nevypracoval. Až po půlhodině se odhodlal ke střele z dobrých pětadvaceti metrů domácí Uljaky a jeho projektil prosvištěl těsně nad pravou spojnicí Ottmarovy svatyně. Tato příležitost byla předznamenáním vyrovnávací branky domácího Stratila, který jakoby nevěděl na hranici vápna co s míčem, tak ho vypálil, ale ke smůle Votroků jeho nedůrazný kop byl tečován jedním z hradeckých hráčů přesně do protipohybu Ottmara a míč zaplul za opačnou tyč, než se nacházel hradecký gólman, 1:1.

A chvilku po vyrovnávacím gólu znovu aktivní Uljaky, který tentokrát prošel hradeckou brankou jako nůž máslem. Zastavil ho až svým perfektním zákrokem vyběhnutý Ottmar a jeho střelu mezi tyče zblokoval. V závěru poločasu se Hradec Králové nastěhoval před branku Miháleka, ale průnik Tomáše Malinského a následné zakončení Petra Schwarze k navýšení skóre nevedlo.

Velkou šanci měl hned v úvodu druhého dějství kapitán Votroků Krmaš, který se vyšrouboval nad hlavu ostatních hráčů po přímém kopu Schwarze, ale jeho lehce líznutý míč skončil jen těsně vedle tyče frýdecko–místeckých fotbalistů. Na druhé straně hlavičkoval Hošek a také jen těsně vedle.

V 57. minutě pohrdl velkou šancí v podobě pokutového kopu Pavel Černý, který svoji střelu směřoval na pravou ruku domácího Miháleka, který mu nemastnou – neslanou střelu vyrazil. Abychom dostáli oficialitám, pokutový kop byl nařízen za podražení pronikajícího Malinského domácím Byrtusem.

Neproměněný pokutový kop s Votroky v následujících minutách zatřásl. Domácí se čím dál tím častěji dostávali před Ottmara, kde hrozili hlavně po centrovaných míčích. Závary se však hostujícím hráčům dařilo odvracet. Krátký však byli na průnik Hoška v 73. minutě, jenž doslova vlétl mezi Noska a Plašila, a podél vyběhnutého hradeckého brankáře poslal domácí tým do vedení 2:1.

Zhruba minutu po obdržené brance mohl srovnat skóre Petr Schwarz, ale jeho střela z hranice vápna skončila cca půl metru vedle levé tyče. Tlak Votroků se závěrem utkání stupňoval. Opět blízko blizoučko byl k vytouženému vyrovnání střídající Nworah, který se dostal na hranici malého vápna k míči po sklepnutí Černého, ale zhuštěný prostor na brankové čáře zkrátka nepřekonal. Ani čtyřminutové nastavení hry již nevedlo k nějaké výrazné šanci, která by znamenala alespoň srovnání skóre, a tak i podruhé v blízké době odjížděli fotbalisté Hradce Králové ze hřiště Stovky s prázdnou.

MFK Frýdek – Místek – FC Hradec Králové 2:1 (1:1)
Branky: 33. Stratil, 73. Hošek - 8. Schwarz. Rozhodčí: Berka – Myška, Koval. ŽK: Klabník, Literák, Krišto - Nosek, Nworah,Počet diváků: 1204.

Sestavy: MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Byrtus, Klabník, Literák, Švrček - Ďuriška, Ujlaky (75. Krčula), Ižvolt (87. Skwarczek), Krišto – Stratil (84. Vyskočil), Hošek
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (77. Nworah) – Janoušek (79. Mareš), Schwarz - Vlkanova, Zorvan (69. Krátký), Malinský - Černý.

20.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové se vrací z Frýdku-Místku bez zisku jediného bodu. Domácí celek dokázal otočit stav utkání a po brankách Stratila a Hoška vybojoval cennou výhru 2:1. Klíčovým okamžikem se stala 57. minuta, kdy Votroci neproměnili pokutový kop.
Bohuslav Pilný: Je před námi ještě dost kol, budeme se rvát dál

19.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky ve Slezsku přivítalo příjemné slunečné počasí a také jedenáctka „věrných“ v sektoru hostí. Ti viděli hned od počátku střetnutí rychlý kombinační fotbal ze strany obou týmů. Trenérské duo Frimmel – Pilný se v utkání muselo obejít bez vykartovaného Honzy Pázlera a také na postu náhradního brankáře bylo uvedeno jedno staronové jméno. Vzhledem ke zranění Jirky Lindra a reprezentačním povinnostem Honzy Stejskala se do brankářského převlékl třiačtyřicetiletý Karel Podhajský, který na lavičce „kryl“ záda Radima Ottmara.
Votroci odjeli z Frýdku-Místku opět s prázdnou

18.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin: David
V rámci 19. kola Fotbalové národní ligy pocestují fotbalisté Hradce Králové na půdu aktuálně předposledního celku MFK Frýdek-Místek. Na Votroky zde kromě těžkého terénu čeká také nažhavený soupeř, který na jaře z důvodu nepříznivých klimatických podmínek neodehrál jediné utkání. Hradečtí se navíc budou muset vyrovnat s absencí nejlepšího střelce Pázlera.
Votroky v sobotu čeká Frýdek-Místek, kdo nahradí Honzu Pázlera?

5 Martin Nosek 0 - 90 - 71 -
25 Marek Plašil 0 - 77 - - -
10 Marek Krátký 69 - 90 - - -
7 Filip Zorvan 0 - 69 - - -
16 Petr Schwarz 0 - 90 8 - -
13 Jiří Janoušek 0 - 79 - - -