Počet diváků: 2147

FK Pardubice 1 FK Pardubice
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Hradečtí nastoupili do derby s několika změnami v sestavě. Trenér dal dnes přednost Zorvanovi před Trubačem, pro karty stál Nosek a Ottmar, které nahradili Chleboun a Lindr. Zraněného Plašila pak nahradil Mareš. Na stadionu Pod Vinici tak mohl začít zápas, kterému přihlíželo přes dva tisíce diváků, z toho dobrá třetina Hradečáků.

Dlouho očekávané utkání začalo šancí hradeckých. Už ve třetí minutě mohl po přímém kopu rozehraném Marešem umístit míč do branky na zadní tyči stojící Pázler, jeho nohu však míč přeskočil. Fusek o chvíli později zakončoval na druhé straně po odraženém míči. V 17. vyzkoušel Kim z nepřímého volného kopu našeho brankáře Jiřího Lindra, který jeho tvrdou střelu lapil. Hned z protiútoku pronikal do vápna Vlkanova po centru Toma Malinského a pěkně vypálil, bohužel však pouze do náručí pardubického brankáře.

Na druhé straně se dostal po dlouhém autovém vhazování Kakrdy k prodloužené hlavičce Řezníček, ale jeho rychlá střela z malého vápna skončila zhruba 4 metry vedle branky Jirky Lindra. Pardubičtí měli v těchto chvílích navrch. Na Kimův centru naskakoval Kudrna, jeho hlavička však hradeckou bránu těsně minula. Po delší době se Votroci znovu dostali k zakončení zhruba po půl hodině hry. Na Marešův centru z přímého kopu si nejvýše vyskočil kapitán Pavel Krmaš, jeho hlavičce však scházela potřebná přesnost. Poločas dále pokračoval bez výraznějších šancí, avšak domácí drželi míč častěji na svých kopačkách. To však platilo pouze do 41. minuty, kdy naskočil na centr zprava Petráň a poprvé tak překonal hradeckého gólmana a Pardubice zužitkovali převahu posledních minut – 1:0.
Do druhého poločasu provedl trenérský tým hned dvojitou změnu. Nenastoupili Schwarz s Janouškem, místo nich šli Trubač s Krátkým. A změna byla ku prospěchu. Hradečtí svého soka přehrávali a většina hry se odehrávala před vápnam domácích. Hned zktaje druhé pětačtyřicetiminutovky pronikl do vápna Pázler, jeho rána však byla zblokována na roh. Ten rozehrál Petr Mareš a na přední tyči míč zlehka tečoval naběhnutý Tomáš Holeš a míč zaplul na tu zadní -1:1! Po gólu votroci převzali iniciativu.
A za několik minut bylo ještě veseleji. Po prudkém přízemním centru Marka Krátkého se na přední tyči dostal k balonu Jan Pázler a jemnou tečí poslal votroky do vedení – 1:2! Votroci měli v těchto chvílích více ze hry. Po individuální akci Krátkého a jeho centru z hranice vápna se k míči dostal Filip Zorvan, který se uvolnil a vystřelil, jenže jeho projektil brankář ztečoval na své břevno, od kterého šel míč za bránu. V 73. minutě vysunul Trubač za obranu Pardubic Honzu Pázlera, který chtěl lobem překonat vyběhnutého Frydrycha, ale míč z jeho kopačky skončil až nad pardubickou brankou. Slibná příležitost přišla čtvrt hodiny před koncem, když se ve vápně dostal k míči Trubač, zpětnou přihrávkou našel volného Zorvana, který se pokoušel technickou střelou k tyči nasměrovat míč za záda Frydrych, ale míč skončil na těle jednoho z bránících hráčů.

Hra byla s blížícím se koncem stále více rozkouskovaná, Hradečtí nepustili pardubické do vážnější šance, naopak mohli sami přidat v úprku dva na jednoho v poslední minutě. Ani šance Adama Vlkanova, ani Pázlera se již nechytla, ale to nikomu z řad Votroků již nevadilo. Ti se naopak mohli radovat ze sladkého vítězství v derby a prvního místa průběžné tabulky! Pro letošní sezónu se můžou hradečtí fanoušci honosit přízviskem Východočeský král.
FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)
FK Pardubice: Frydrych – Šejvl, Jeřábek, Vencl, Kakrda – Pospíšil, Řezníček, Kudrna (69. Kovář), Kim (78. Pánek) – Fusek (78. Fousek), Petráň.
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Krmaš, Chleboun, Mareš – Janoušek (46. Krátký), Schwarz (46. Trubač) – Vlkanova, Zorvan (89.Bederka), Malinský – Pázler
Branky: 40. Petráň – 53. Holeš, 62.Pázler, ŽK: Kovář, Petráň -Mareš, Holeš, Chleboun, Krmaš, Malinský, Krátký, Lindr Rozhodčí: Berka– Kříž, Koval Počet diváků: 2147

20.4.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Bylo to derby se vším všudy. Během devadesáti minut jsme mohli vidět emoce jak na hřišti, tak také v hledišti. Hráči nevynechali jediný souboj. Vřelo to všude. Padlo pro FNL nezvyklých 10 žlutých karet. Ovšem na konci utkání byl pouze jeden vítěz - FC Hradec Králové.
Jarní derby v Pardubicích vyznělo jednoznačně pro Hradec Králové!

19.4.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po skončení dlouho očekávaného derby s výsledkem 2:1 pro Votroky proběhla oficiální tisková konference, která byla rozdělena na dvě poloviny. V té první zápas hodnotil hradecký kouč, v druhé pak domácí Jiří Krejčí. Vy si zde můžete poslechnout, jak zápas viděl hostující lodivod.
Pozápasová tisková konference ústy Bohuslava Pilného

19.4.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Nikola Pail
Hradečtí dokázali otočit zápas na půdě rivala a patří jim Východní Čechy!

Votroci absolvovali těsně před obědem společné rozcvičení. V odpoledních hodinách (17.00) je čeká nejočekávanějším zápasem jarní části FNL, derby mezi Pardubicemi a Hradcem. Na hřišti nebude chybět Jirka Lindr, který nastoupí mezi tři tyče namísto vyloučeného Radima Ottmara. Jaké má pocity jen pár hodin před výkopem? „Hlavně se těším. Nastoupíme k zápasu, kterých ve druhé lize moc není. Také se těším na obrovský divácký zájem.“
Věřím, že na Radimovy výkony dnes navážu, říká Jirka Lindr

18.4.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Tak jsme se všichni konečně dočkali. Odložené derby s Pardubicemi je tu. V úterý se v pět odpoledne všem příznivcům hradeckého a pardubického fotbalu zvedne tepová frekvence na maximum a za necelé dvě hodiny budeme znát krále nad východočeským regionem, protože z podzimního utkání vítěz nevyšel. „Očekáváme velký boj a my si přejeme, abychom byli úspěšní,“ vidí zítřejší výjimečný zápas lodivod Votroků Bohuslav Pilný.
Derby, co je ve sportovním klání víc?

V úterý odpoledne (17.00) se odehraje tolik očekávané, zkraje března odložené, DERBY. A bude to skutečně hodně sledovaný zápas - vždyť do Pardubic míří několik stovek hradeckých fanoušků. Jak je to však u podobně atraktivních duelů obvyklé, všechny účastníky zápasu čekají přísnější bezpečnostní opatření, než je obvyklé. Všichni ovšem věříme, že i přes zvýšené kontroly si společně derby užijeme.
Na úterní derby v Pardubicích budou lístky ještě na pokladnách stadionu

4.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Terén na pardubickém stadionu vystavil stopku sobotnímu utkání FK Pardubice - FC Hradec Králové, které se mělo hrát zítra od 10.15 hodin. Náhradní termín zatím není určen. Namísto něho Votroci sehrají přípravný zápas s Dobrovicemi, který se hraje v SCM Bavlna v sobotu od 14.00 hodin.
Sobotní derby FK Pardubice vs. FC Hradec Králové se odkládá

4.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Derby! Výjimečný zápas, který fanoušci a hráči netrpělivě očekávají již několik týdnů. Zápas, který nezná favorita. Zápas, jenž se tradičně hraje ve výborné atmosféře a doprovází ho emoce jak na hřišti, tak samozřejmě v hledišti. Úvod jara nemohl nabídnout lepší zápas, a proto už toho žádný fanoušek Votroků nemůže chybět. Derby vypukne v sobotu na pardubickém stadionu Pod Vinicí od 10.15 hodin!
Bitva o východní Čechy je tady! Votroky čeká derby s Pardubicemi

3.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
„Odložení pohárového zápasu, vzhledem k tomu, jaké zde panovalo počasí, jsme předpokládali. Tréninkový proces, který jsme měli naplánovaný, jsme prostě změnili s vizí sobotního zápasu s Pardubicemi,“ řekl k odloženému čtvrfinálovému utkání MOL CUP Bohuslav Pilný.
U derby s Pardubicemi by neměl nikdo z fotbalových fanoušků chybět, říká před víkendovým šlágrem Bohuslav Pilný

23.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Jak už všichni fanoušci Votroků vědí, hned úvodní kolo Fotbalové národní ligy nabídne souboj s největším rivalem. Derby s Pardubicemi je vždy v mnoha směrech nezapomenutelný zážitek a již nyní se obě mužstva pečlivě chystají na tento velký zápas. Domácí dosud na svém stadionu nepoznali ve FNL hořkost porážky, Hradec naopak pomýšlí na ty nejvyšší pozice a chce za každou cenu uspět.