Místo konání: Třinec
Počet diváků: 650

FK Fotbal Třinec 0 FK Fotbal Třinec
:

Do utkání s Třincem udělal trenér Pilný tři zásadní změny. Z důvodu zranění nemohl do hry zasáhnout kapitán Pavel Krmaš, jehož nahradil Jakub Chleboun. Na lavičce zůstali také Pázler s Trubačem a na jejich místo nastoupili uzdravení Černý a Schwarz. Úvod střetnutí byl odrazem důležitosti zápasu. Ani jeden ze soupeřů se rozhodně do bezhlavého útočení nepouštěl a k vidění bylo spíš opatrné oťukávání z obou stran.

První vlaštovka ofenzivy přišla až v patnácté minutě, kdy se vydal na cestu do hradeckého vápna po své levé straně domácí Janošík, centrem na druhou stranu hřiště našel naběhnutého Málka, který sklepnul na lépe postaveného Velnera, jehož nepříjemnou pumelici kryl až připravený Ottmar. O chvíli později se opět po pravé straně prosazoval Málek, který však tentokrát mířil vedle.

Na druhé straně se odehrála velká paráda ve 27. minutě, kdy si ve vápně pohrál s dvěma dotírajícími hráči Třince Jirka Janoušek, centrem našel Vlkanovu, který se do střely doslova položil a brankář Paleček musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků. Votroci měli cestu k soupeřově brance hodně ztíženou. Na třinecké polovině totiž doslova stály dvě hradby těl, které nešly a nešly překonat.

I tak trochu ze zoufalství natáhl v pětatřicáté minutě ke střele z dobrých třiceti metrů stoper Chleboun a s jeho střelou měl nakonec Paleček plné ruce práce. Zřejmě největší příležitost prvního poločasu měl v jeho samotném závěru Pavel Černý, který se zjevil na hranici malého vápna zcela sám před třineckým gólmanem, ale poté ještě přihrával nešťastně na Janouška, jenž už přes bránící těla domácích hráčů míč do sítě neprocedil.

Obraz hry se ve druhém poločasu příliš nezměnil. Domácí se postavili na svoji polovinu a soustředili se na svoji obrannou hru. To jim však vydrželo pouhých sedm minut, když před třineckou svatyni poslal přesný centr Malinský, který našel naběhnutého Pavla Černého a ten poslal Votroky hlavou do vedení, 0:1. Inkasovaný gól domácí doslova probudil a od této chvíle přeci jen otevřeli stavidla své defenzivy. Hradečtí fotbalisté tak mohl rychlé kontry. Po jednom z nich se dostal k míči Filip Zorvan a u postranní čáry byl faulován. Následující přímý kop zahrál Petr Schwarz a dobře kopnutý míč propadl mezi hráče v blízkosti pokutového kopu. Bohužel žádný z Votroků nabídnutou šanci nedokázal využít a domácí Čelůstka kulatý nesmysl odkopnul do bezpečí.

V sedmdesáté minutě měli Votroci příležitost zahrávat přímý volný kop zhruba z třiceti metrů. Ono by na tom nebylo nic moc zajímavého, kdyby se k exekuci nepostavil Kuba Chleboun a míč by nenapálil přímo na branku soupeře. Bohužel do dráhy jeho letu se postavil jeden z obránců, kterého vypuštěný projektil doslova smetl jako bowlingová koule jednu z figur. V hledišti to po této situaci jen zašumělo.

Poslední minuty zápasu byly napnuté jako špagát. Třinec se snažil o vyrovnání, což by Hradci v žádném případě nevyhovovalo. V poslední desetiminutovce létaly centry před Ottmara jeden za druhým a Jakuba Chlebouna musí brnět hlava ještě nyní, jak postupně nebezpečné pasy odvracel. Votroci hrozili hlavně rychlými protiútoky. Po jednom z nich se dostal na rohu velkého vápna Zorvan, vypálil a míč prosvištěl těsně nad levým vinglem domácí branky.

O chvilku později byl u zrodu další šance opět Filip, který přistrčil míč Černému a ten ještě našel lépe postaveného Janouška. Hradecký záložník však mířil těsně nad. Závěr utkání si již hráči v bílých dresech pohlídali a zcela zaslouženě si ze Slezska odváží důležité tři body, které je po pátečních výsledcích Karviné a Znojma nechávají stále ve hře o postup. K tomu jim napomůže plný bodový zisk ve zbývajících dvou utkáních se Sokolovem a v Ústí nad Labem.

FK Fotbal Třinec – FC Hradec Králové 0:1 (0:0)
Branka: 52. Černý. ŽK: Čelůstka, Hloch, Reintam - Chleboun, Krátký. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Antoníček. Počet diváků: 650.

Sestavy: FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, Čelůstka, Reintam, Janoščin – Hloch – Málek, Salachna, Motyčka, Janošík (73. Joukl) – Szotkowski (73. Malcharek)
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Nosek, Plašil - Janoušek, Schwarz- Malinský (83. Krátký), Zorvan (89. Shejbal), Vlkanova (78. Trubač) – Černý.

14.5.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky nečekal ve Slezsku jednoduchý zápas, přesto v něm nezaváhali a připsali si do tabulky všechny body. Jak ho viděl střelec jediné branky a trenér?
Jak viděli zápas v Třinci střelec Pavel Černý a trenér Bohuslav Pilný? Poslechněte si to zde.

Do utkání s Třincem udělal trenér Pilný tři zásadní změny. Z důvodu zranění nemohl do hry zasáhnout kapitán Pavel Krmaš, jehož nahradil Jakub Chleboun. Na lavičce zůstali také Pázler s Trubačem a na jejich místo nastoupili uzdravení Černý a Schwarz. Úvod střetnutí byl odrazem důležitosti zápasu. Ani jeden ze soupeřů se rozhodně do bezhlavého útočení nepouštěl a k vidění bylo spíš opatrné oťukávání z obou stran.
Zpátky na první místo! Hradec Králové veze z Třince všechny body

13.5.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V sobotu dopoledne čeká Votroky 27. kolo Fotbalové národní ligy, kdy se představí na půdě nevyzpytatelného Třince. Ten se aktuálně nachází v tabulce na dvanácté pozici a na jaře doma ještě neprohrál. Střetnutí začíná na stadionu Rudolfa Labaje v 10:15 hodin. Podpořte Hradec přímo na venkovním utkání a buďte s týmem v těchto důležitých chvílích.
Fotbalisté Hradce Králové míří do Třince s jasným cílem. Vyhrát!

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
10 Marek Krátký 83 - 90 - 87 -
9 Jan Shejbal 89 - 90 - - -
7 Filip Zorvan 0 - 89 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 78 - - -