Místo konání: Sezimovo Ústí
Počet diváků: 749

FC MAS Táborsko 0 FC MAS Táborsko
:

Svoje první vystoupení ve Fotbalové národní lize absolvovali fotbalisté Hradce Králové v Sezimově Ústí proti FC MAS Táborsku. Přímo za tropického počasí, kdy teploměr ve stínu ukazoval 37°C, přivedl na hrací plochu jako kapitán Pavel Krmaš. V ofenzivě dostal přednost David Vaněček před nejlepším střelcem přípravy Janem Pázlerem a do branky se postavil Radim Ottmar.

V úvodu utkání se obě mužstva spíše oťukávala a ani jedno z nich se nepouštělo do zvýšené aktivity. Vzrušení tak přinesl po čtvrthodině hry David Vaněček, který nejprve využil špatného odhadu jednoho z obránců Táborska a poměrně lehce se dostal do soupeřova vápna. Následující centr byl však odvrácen do bezpečí. V dalším případě si David dobře přikryl míč, který postrčil na Petra Schwarze, jehož následnou střelu Toma lapil do koše. Ovšem stoprocentní příležitost měl Schwarz ve 20. minutě, když si naběhl na úrovni malého vápna na přízemní centr Mareše, ale v poslední chvíli mu míč přeskočil nastavenou kopačku.

V těchto chvílích jako by se roztrhl pytel s příležitostmi. V podstatě z protiútoku šli domácí do přečíslení dva proti Martinovi Noskovi, ale nastálou situaci špatně vyhodnotili a Votroci se ubránili odkopnutím míče na roh. Z něho přišla z nastalého protiútoku opět šance hostí, když po své pravé straně pláchl Igor Súkenník, ve vápně míč zasekl a předložil naběhnutému Trubačovi. Jeho levačka však rozvlnila pouze boční síť branky Táborska.

Hradec měl v polovině úvodního dějství míč více na svých kopačkách a domácí hrozili spíše z brejků, jako například ve 30. minutě Aleš Nešický, který si zpracoval dlouhou přihrávku a nebezpečně vystřelil z velkého vápna. Radim Ottmar však byl na místě a míč pohodlně lapil. Další zapeklitá situace přišla o chvilku později, když měli domácí možnost zahrání přímého kopu z hranice vápna, ale Džafič z příjemné vzdálenosti mířil vysoko nad.

V úvodu druhého poločasu se Táborsko nastěhovalo na polovinu hradeckých hráčů. K dispozici také měli několik standardních situací, které však vždy spolehlivě hostující obrana včele s Krmašem odvrátila. Všem příznivcům černobílých barev také zatrnulo při špatné rozehrávce Petra Schwarze, který namazal dvojici domácích hráčů. Ti se sami řítili na osamoceného Holeše. Hradecký bek však vše ustál a velkou příležitost přerušil v samotném zárodku.

Velmi dobrá šance na straně Hradce byla k vidění v 65. minutě. Dobře a s chutí hrající Holeš se na středu hřiště zbavil Hanzlíka, nacentroval na hranici pokutového území, kde si nejvýše vyskočil Vaněček. Jeho prudká hlavička však skončila několik centimetrů nad brankou gólmana Tomy. Na druhé straně se hlavičkou prosazoval také domácí Javorek, jenže v brance stála jistota v podobě Ottmara.

V těchto fázích utkání, tedy okolo 70. minuty utkání, se hra přelévala ze strany na stranu, jakoby nikomu z aktérů zápasu nevadilo úmorné horko. Dobrou příležitost měl na hradecké straně Súkenník, jehož střelu zboku vytěsnil brankář Toma na roh. Na straně Táborska pak mohl postupovat na hradeckou branku Javorek, který se však nastalé situace doslova zalekl a míč skončil u rohového praporku.

Potlesk na otevřené scéně přišel pět minut před koncem utkání po „voleji" střídajícího Sladkého. Jeho jedovku jen s obtížemi hradecký Ottmar vyrazil na rohový kop. I přes to, že se v závěru hrálo téměř vabank, branka z nastalých situací nepadla. Na úvod soutěže tak Votroci berou bod za bezbrankovou remízu na půdě nebezpečného Táborska.

FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Váňa – Koval, Myška. ŽK: 48. Hanzlík – 46. Krmaš. Počet diváků: 749.

Sestavy: FC MAS Táborsko: Toma – Ciferský, Mráz, Hovorka, Hanzlík – Nešický, Šiml (79. Sladký), Džafić, Ciku (79. Kočí), Javorek – Strnad (59. Presl).
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš - Černý, Schwarz (59. Zorvan) - Malinský, Trubač (86. Janoušek), Súkenník (78. Pázler) - Vaněček.

9.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do nového ročníku Fotbalové národní ligy bezbrankovou remízu na půdě ambiciózního Táborska. Obě mužstva si vypracovala několik zajímavých možností, ale chyběla větší přesnost v koncovce nebo ukázali své umění gólmani, na straně domácích Toma, za Votroky se několikrát blýskl Radim Ottmar.
Hodnocení trenéra Pilného a ohlasy na remízu s Táborskem

8.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Votroci získali na hřišti Táborska bod za bezbrankovou remízu

6.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ačkoli Fotbalová národní liga má o víkendu v plánu odehrát již 2. kolo, tak pro fotbalisty Hradce Králové se bude jednat o úvodní zápas nového ročníku. Hradečtí měli totiž v minulém kole volný los. Nyní je čeká sobotní souboj s ambiciózním celkem FC MAS Táborsko, hraje se od 17.00 hodin. Povede se svěřencům kouče Bohuslava Pilného úspěšně zahájit sezonu?
Fotbalisté Hradce Králové vstoupí do nové sezony utkáním proti Táborsku

4.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pro Radima Ottmara to bude jistě speciální den. V sobotu se v Sezimově Ústí pravděpodobně postaví mezi hradecké tři tyče jako brankářská jednička. Oťas, tak mu řekne každý na Malšovickém stadionu, je sice odchovancem hradeckého klubu, ale nikdy se mu nepodařilo chytat soutěž, kterou první tým zrovna hrál.