Počet diváků: 907

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
SK Sigma Olomouc B 0 SK Sigma Olomouc B
:

Hradečtí v utkání s Olomoucí B splnili roli favorita na výbornou. Již v prvním poločase se ujali tříbrankového vedení, když dva góly zařídil Honza Pázler a jednu trefu si připsal kapitán Pavel Krmaš. V druhém poločase si už Hradec hlídal pohodlný náskok a s přehledem si došel pro jasnou výhru 3:0.

Do utkání vstoupil Hradec Králové ve velkém stylu, již v patnácté vteřině se ocitl na hraně vápna Schwarz a jeho dělovku brankář Spurný vyrazil jen s velkými obtížemi. Votroci pokračovali dále v aktivní hře a na první pohled na nich byla znát velká touha po fotbale jako takovém. Hezkou možnost měl v 9. minutě Honza Pázler, ale jeho přihrávka na úplně volného Schwarze neprošla. Pětadvacetiletého kanonýra to však mrzet nemuselo, protože o čtyři minuty později už se ze vstřelené branky Votroci radovali. Po nahrávce Tomáše Malinského se prosadil právě Honza Pázler, 1:0.

V 19. minutě bylo ještě veseleji, tentokrát rozjásal prochladlé ochozy Pavel Krmaš. K hradeckému kapitánovi se míč dostal po rohovém kopu a poté už jen stačilo uklidit kulatý nesmysl do odkryté branky, 2:0. Zle nedobře to s Olomoucí vypadalo ve 27. minutě, kdy po chybném vyběhnutí brankáře Spurného nahrál aktivní Schwarz na osamoceného Pázlera a nejlepší střelec Fotbalové národní ligy přidal už třináctý gól v letošní sezoně, 3:0.

Béčko Olomouce se dlouho přes precizní obranu domácích nemohlo prosadit, naopak byli to domácí, kteří neúnavně podnikali nebezpečné útoky. Výjimkou byla situace v závěru prvního poločasu, kdy se do samostatného úniku dostal olomoucký Yunis. Avšak v poslední možné chvíli ho dostihl skvělý Pavel Krmaš a míč mu zkušeně odebral.

V druhé půli tempo hry výrazně opadlo, když si svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný s přehledem hlídali pohodlný náskok a hosty do ničeho nepouštěli. Hodně aktivně se prezentoval mladík Filip Zorvan, jenž několikrát pořádně provětral obranu Olomouce. Hned dvakrát se ocitl v dobré palebné pozici uvnitř pokutového území a pokaždé byl po zákroku soupeře zastaven, nicméně ani v jednom případě se penalta nepískala.

V 87. minutě se tvrdou pumelicí prezentoval střídající Daniel Trubač, míč však cestu mezi tři tyče nenašel. V samotném závěru bylo béčko Olomouce blízko alespoň čestného úspěchu, když brankář Ottmar musel několikrát vytáhnout reflexivní zákrok. V nastaveném čase ještě musel předčasně odejít do kabin hostující Ševčík, který obdržel druhou žlutou kartu. Fotbalisté Hradce Králové první jarní utkání zvládli s velkým přehledem, když podali naprosto přesvědčivý výkon a upevnili si tak aktuální čtvrtou pozici v tabulce.

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc B 3:0 (3:0)
Branky: 13. a 27. Pázler, 19. Krmaš. Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Kotalík. ŽK: 31. Pázler, 71. Chleboun  – 30. Ševčík, 36. Hýbl, 43. Moulis, 68. Buchvaldek. ČK: 91. Ševčík. Počet diváků: 907.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Chleboun, Plašil – Schwarz, Janoušek – Malinský, Zorvan, Vlkanova (85. Krátký) – Pázler (83. Nworah).
SK Sigma Olomouc B: Spurný – Texl, Habusta, Rajnoch, Jemelka – Štěpán (66. Buchvaldek), Kalvach, Moulis, Hýbl – Ševčík, Yunis (89. Ševčík).

14.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Stal se mužem zápasu a byl hlavním strůjcem sobotního úspěchu nad béčkem Olomouce. Řeč je o Honzovi Pázlerovi, který vsítil dvě branky a upevnil si tak pozici nejlepšího střelce celé Fotbalové národní ligy. Na svém kontě má již třináct branek. „Za branky jsem rád, ale hlavně je super, že se dařilo celému týmu. Máme tři body a taky jsme konečně odehráli mistrovské utkání," říká pětadvacetiletý Pázler.
Honza Pázler: Za branky jsem rád, ale hlavní je zisk tří bodů

13.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do jarní části Fotbalové národní ligy přesvědčivou výhrou nad rezervou Olomouce. O osudu sobotního utkání bylo prakticky rozhodnuto již po první půli, kdy se dvakrát prosadil kanonýr Honza Pázler a jednu branku přidal kapitán Pavel Krmaš. Na pozápasového tiskové konferenci hodnotil utkání Augustin Chromý za Olomouc B a za domácí pak Milan Frimmel.
Záznam tiskové konference a sestřih z utkání s Olomoucí B

12.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Hradečtí v utkání s Olomoucí B splnili roli favorita na výbornou. Již v prvním poločase se ujali tříbrankového vedení, když dva góly zařídil Honza Pázler a jednu trefu si připsal kapitán Pavel Krmaš. V druhém poločase si už Hradec hlídal pohodlný náskok a s přehledem si došel pro jasnou výhru 3:0.
Hradec splnil roli favorita, dvě branky vstřelil Honza Pázler

11.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nevídaná smůla zasáhla fotbalisty Hradce Králové v úvodu jarní části mistrovských soutěží. Hned dvě utkání poháru MOL Cup s Mladou Boleslaví a také derby s Pardubicemi muselo být kvůli špatným klimatickým podmínkám odloženo. Nyní se počasí již umoudřilo a v rámci 18. kola tak Votroky čeká v sobotu od 15 hodin první zápas jarních odvet ve Fotbalové národní lize, soupeřem jim bude béčko Olomouce.
V sobotu čeká Votroky první ostrý start, přijede béčko Olomouce

10.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
To, co v posledních dnech Votroky hodně potrápilo, tím bylo počasí a stav hlavní hrací plochy na Malšovickém stadionu, ale také v nedalekých Pardubicích. Úvodní zápas MOL CUPu proti Mladé Boleslavi se musel odkládat dokonce dvakrát. Před hradeckými fotbalisty je nyní sobotní zápas FNL proti Olomouci B. Jak je na tom stav hrací plochy aktuálně? „Hrací plocha je bez sněhu, i když je mírně podmáčená. Voda však postupně odtéká. Příroda nám konečně pomáhá sluníčkem a plusovými hodnotami na teploměru. Hrací plocha je v dobrém stavu,“ říká Milan Ptáček, ředitel Správy Všesportovního stadionu v Malšovicích.