Datum utkání: 6.9.2015 15:00
Počet diváků: 1146

MFK Frýdek - Místek 0 MFK Frýdek - Místek
:

Soupeř z Frýdku-Místku přijel do Hradce Králové posilněn o několik nových hráčů, jmenujme například Daria Krišta z Dunajské Stredy nebo Mateje Ižvolta z Piastu Gliwice. Votroci nastoupili v nezměněné sestavě, včetně Martina Noska a v útoku s Honzou Pázlerem. A právě posledně jmenovaný nakonec rozhodl o konečné výhře 1:0.

První poločas 5. kola Fotbalové národní ligy příliš krásy nenabídl a hosté z Moravskoslezského kraje byli aktivnějším celkem. Navíc Frýdek-Místek mohl jít ve 33. minutě do vedení. Po rychlém protiútoku se dostal ke střele Uljaky, již překonal brankáře Ottmara a na poslední chvíli vyrazil balon z brankové čáry Petr Mareš. Gólman Ottmar se musel činit i při přímém kopu svěřenců trenéra Mikuláše Radványiho, kdy míč nebezpečně mířil pod břevno.

Votroci se pokusili rozehřát diváky ve 29. minutě, ale nadějný brejk zabrzdila nepovedená nahrávka Tomáše Malinského na Davida Vaněčka. V závěru první půle zkusil obránce Mareš tvrdou střelu z dobrých dvaceti metrů, jeho pokus však mířil vysoko nad. Víc toho v prvním poločase v sychravém počasí k vidění nebylo.

Zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky byli opět aktivnější hosté, když se k míči dostal Slaninka a pohotově vypálil, jeho pokus minul hradeckou svatyni o centimetry. Od té chvíle se Hradec probudil, začal být více na míči a razantně zvýšil svoji aktivitu. Za to přišla v 59. minutě odměna a hned měla gólovou náplň. Po přetaženém přímém kopu Dana Trubače hlavičkoval Honza Pázler a kulatý nesmysl nakonec zapadl za záda brankáře Mihálka, 1:0.

Poté se ještě mohl střelecky prosadit Černý nebo Vlkanova, ale jejich nadějné možnosti zblokovala pozorná hostující obrana. Fotbalisté Frýdku Místku mohli udeřit ještě v 70. minutě, kdy po rohovém kopu nastřelil Ďuriška břevno branky Radima Ottmara. Velmi nebezpečná byla také střílená nahrávka Uljakyho, jenž prolétla domácím pokutovým územím. Hradečtí si v závěru utkání už jen hlídali těsné vedení a své soky nepouštěli do žádných nebezpečných situací. I proto si FC Hradec Králové připisuje důležité tři body do tabulky a slaví také první výhru na domácím hřišti v letošním ročníku FNL.

FC Hradec Králové – MFK Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branky: 59. Pázler. Rozhodčí: Lerch – Peřina, Šimáček. ŽK: 85. Černý - 80. Krišto, 83. Vyskočil. Počet diváků: 1146.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Mareš – Trubač (68. Súkenník), Černý – Pázler (90. Janoušek), Vlkanova, Malinský (87. Schwarz) – Vaněček.
MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Slaninka (63. Dos Anjos), Ďuriška, Jarabica – Vašenda (81. Zapalač), Talián, Ujlaky, Ižvolt, Krišto – Vyskočil.

8.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové přehráli v nedělním souboji Frýdek-Místek tím nejtěsnějším možným rozdílem, když se o jedinou branku utkání zasloužil v 59. minutě Honza Pázler. Jinak bylo utkání proti houževnatému soupeři velmi náročné, což nám potvrdil i v pozápasovém hodnocení kapitán Votroků Pavel Krmaš.
Jsem rád, že jsme doma splnili roli favorita, říká kapitán Krmaš

7.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
O výhře nad Frýdkem-Místkem rozhodla nakonec jediná branka z 59. minuty, tu měl na svědomí útočník Honza Pázler, který si dobře naběhl na přetažený centr od Dana Trubače a hlavou poslal míč za záda bezmocného brankáře hostí. Pro čtyřiadvacetiletého střelce to byla druhá trefa v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. „Teď jsem dal dva góly za sebou ze standardky, tak doufám, že tam padne i něco ze hry," uvedl bezprostředně po utkání Pázler.
Střelec Honza Pázler hodnotí utkání s Frýdkem-Místkem

6.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Záznam tiskové konference po utkání 5. kola Fotbalové národní ligy mezi FC Hradcem Králové a MFK Frýdkem-Místek s výsledkem 1:0. Jedinou branku utkání zaznamenal v 59. minutě Honza Pázler. Na tiskové konferenci byl přítomen za Votroky trenér Milan Frimmel a za hosty kouč Mikuláš Radványi.
Tisková konference po vítězném utkání nad Frýdkem-Místkem

O třech bodech nad Frýdkem-Místkem rozhodla hlavička Pázlera

4.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Páté kolo Fotbalové národní ligy uzavře v neděli od 15.00 hodin duel mezi Hradcem Králové a Frýdkem-Místkem. Hostům se zatím v novém ročníku vůbec nedaří, nyní mají na svém kontě nula bodů a lepší to není ani ve střelecké statistice. Votroci v minulém kole napravili dvě předchozí remízy a vysoko vyhráli proti rezervě Olomouce B. Svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný tak aktuálně ztrácí na čelo tabulky pět bodů.
V neděli přivítají Votroci v 5. kole FNL celek MFK Frýdek-Místek

3.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V neděli od 15.00 hodin čeká Votroky druhé utkání na domácí půdě. Tentokrát na malšovickém Všesportovním stadionu přivítají celek MFK Frýdek-Místek. Ten se zatím krčí na dně tabulky Fotbalové národní ligy s nelichotivým skóre 0:6. Svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný tak půjdou do utkání s jasným úkolem. „Cíl je jasný, musíme zvítězit," říká před duelem Bohuslav Pilný.
Bohuslav Pilný: V neděli chceme fanouškům předvést kvalitní fotbal

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
21 Jan Pázler 0 - 90 58 - -
13 Jiří Janoušek 90 - 90 - - -
14 Igor Súkenník 68 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 87 - 90 - - -

11 Dalibor Vašenda 0 - 81 - - -
21 Dario Krišto 0 - 90 - 80 -