Počet diváků: 750

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
FK Varnsdorf a.s. 4 FK Varnsdorf a.s.
:

Do dohrávky 7. kola Fotbalové národní ligy nastoupili fotbalisté Hradce Králové v téměř totožné sestavě jako v tom předchozím vítězném v Opavě. Jedinou změnou bylo nahrazení Jakuba Chlebouna Pavlem Krmašem, který zápas odšéfoval s kapitánskou páskou.

Hned v samém úvodu zápasu se hostům povedla pohledná kombinační akce, když Durđević vyslal po křídle Daníčka, jehož zpětná přihrávka se dostala až k osamocenému Zbrožkovi, pro kterého už nebyl problém zakončit do odkryté části branky, 0:1. Hradečtí si nechtěli nechat brzy vstřelený gól líbit a prakticky hned po rozehrávce se vrhli do útoku. Nejprve zakončoval Pavel Krmaš hlavou z úrovně desítky doprostřed brány. Zvýšenou útočnou snahu potvrdila v 11. minutě Marešova dalekonosná střela, se kterou si však gólman Porcal poradil. Pro defenzivu hostů představovaly nebezpečí především centry z pravé strany od Holeše či Malinského.

Už v polovině poločasu se domácím povedlo srovnat. Vlkanova nejprve dlouhou dobu kličkoval v nebezpečné vzdálenosti od brány modrých, poté vymyslel přihrávku na Malinského, jeho sražená střela se dostala k Pázlerovi, který se ranou z otočky nemýlil, 1:1. Votroci pokračovali v aktivní hře, takže další branka na sebe nenechala dlouho čekat. A byl to znovu střelec Pázler, kterého kolmou přihrávkou šikovně vyslal Adam Vlkanova a Honza svou střelou nedal vyběhnuvšímu gólmanovi žádnou šanci, 2:1.

Tempo Votroků ale stále nepolevovalo. Další šance kanonýra Pázlera se rovnala dalšímu gólu! To když ve 36. minutě zpracoval pěkný Holešův pas a nízkou střelou potřetí během krátké chvíle rozesmutněl brankáře Porcala, 3:1. Poslední slovo před pauzou však měli hosté. Tvaroha vyslal z levé strany prudký centr na vzdálenější tyč od autové čáry, zblízka pak doklepával Juroška, 3:2. Hradec vlétl do druhého poločasu ve velkém stylu. Hned v úvodu opět nebezpečně pronikal do vápna Pázler. Jeho velmi nadějná střela však byla zblokována. O chvíli později vyslal agilní Vlkanova ránu z úhlu, která byla ještě zblokována a Radek Porcal musel vytáhnout těžký reflexní zákrok. Co se však nestalo, hosté šťastně srovnali.

Jan Filip vystřelil z přímého volného kopu, jeho rána však byla zblokována do protipohybu Ottmara, který tak byl bez šance, 3:3. Komplikace však nastala v 65. minutě, kdy Mareš kousek před vápnem fauloval hostujícího Jurošku, a protože byl v tu chvíli posledním obráncem, tak faul automaticky znamenal červenou kartu. Využití přesilovky se Varnsdorfu dostalo už minutu po vyloučení. Radim Jurča se dostal do vápna, a i když si Radim Ottmar na střelu sáhl, gólu zabránit nedokázal. Severočeši tak otočili zápas z 1:3 na 4:3.

Trenéři Hradce zareagovali vysláním Davida Vaněčka na plac, tedy vše do útoku a od té doby se prakticky přestalo bránit. Hosté hrozili převážně z brejků. Navýšit mohl v 72. minutě Geissler, Krmaš k němu však přistoupil včas a ránu srazil na roh. Po centru z půlky Holeše se míč dostal až do vápna k Vaněčkovi, ten byl ale zezadu sražen před zraky rozhodčího Pechance a ten nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Igor Súkenník, který ho bezpečně proměnil, 4:4.

Od té doby se střídaly šance na obou stranách, kdokoliv mohl strhnout vítězství na svou stranu. Dobrou pozici měl například Vaněček po centru Holeše, jeho hlavička však postrádala potřebnou razanci. Daníček potom mohl v 87. minutě dávat už na 4:5. Ottmar byl ale proti, vytáhl fantastický zákrok a střelu vyrazil. Dorážka Durđeviće pak skončila nad břevnem. I hosté ze severu nakonec dohrávali o deseti. Daniel Geissler na půlce ošklivě sestřelil unikajícího Holeše a právem vyfasoval červenou kartu. V závěru bláznivého střetnutí už branka nepadla, a proto se obě mužstva rozešla smírně.

FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 4:4 (3:2)
Branky: 23., 30. a 36. Pázler, 81. Súkenník z pen. – 3. Zbrožek, 43. Juroška, 54. Filip, 63. Jurča. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Fišer. ŽK: 53. Pázler, 76. Vlkanova, 90+2. Malinský – 57. Geissler, 80. Durdević, 90+1. Daníček. ČK: 62. Mareš – 90. Geissler. Počet diváků: 750.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Janoušek (66. Vaněček), Černý – Malinský, Súkenník, Vlkanova (88. Schwarz) – Pázler (82. Chleboun).
FK Varnsdorf: Porcal – Filip, Zbrožek, Tvaroha, Geissler – Đurđević, Daníček (91. Kvida), Pajer (45. Jurča), Kodr, Juroška (70. Ondráček) – Skwarczek.

15.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci včera uhráli remízu s Varnsdorfem v poměru 4:4, což se dá považovat za ztrátu i vzhledem k tomu, že Hradec ztratil dvoubrankové vedení 3:1. Světlým bodem však byl výkon útočníka Pázlera, jenž se v prvním poločase blýskl čistým hattrickem, který ho dokázal zařídit za úctyhodných třináct minut. Čtyřiadvacetiletý střelec se tak probojoval až do čela tabulky střelců Fotbalové národní ligy. Na pozápasové reakce se můžete podívat v následujícím rozhovoru:
Autor hattricku Honza Pázler hodnotí utkání s Varnsdorfem

15.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Včerejší zápas s Varnsdorfem můžeme s klidným srdcem označit jako bláznivý. Nezaujatému divákovi se mohl líbit, pro trenéry, hráče a fanoušky bude určitě noční můrou. „Souhlasím, jo, určitě jo. Zápas měl všechno a lidem by se to mělo líbit. Na druhou stranu, nám trenérům se to nelíbí. Obzvláště, když dostaneme takové množství gólů,“ říká asistent trenéra Pilný.
Za sebe říkám, podobné utkání jsem ještě neviděl, říká Bohuslav Pilný

Dohrávka 7. kola Fotbalové národní ligy mezi Hradcem Králové a Varnsdorfem dopadla smírně, když diváci viděli po divokém průběhu hned osm branek a také dvě červené karty. Nicméně pro Votroky je bod za remízu 4:4 ztrátou, což potvrdil i trenér Milan Frimmel, který hodnotil utkání na pozápasové tiskové konferenci. Za hosty byl přítomen kouč Roman Skuhravý.
Tisková konference po utkání s Varnsdorfem

V utkání 7. kola Fotbalové národní ligy mezi Hradcem Králové a Varnsdorfem padlo hned osm branek. Na všechny se můžete podívat v našem sestřihu, který jsem pro vás připravili.
7. kolo FNL: Sestřih utkání FC Hradec Králové - FK Varnsdorf

14.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Nikola
Hattrick Pázlera proti Varnsdorfu na tři body nakonec nestačil

14.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnes se fanouškovi FC Hradec Králové dostává do ruky kniha, které mapuje dosavadní historii klubu. Její autor Michal Petrák si dal s obsahem a náplní opravdu záležet. Kniha vznikala více jak dva roky. Pan Petrák je Hradečák, který vystudoval žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově, jako novinář působil v magazínu HATTRICK a deníku Sport, komentoval na stanici Nova Sport a v současnosti má na starosti internetovou iSport TV. Knihu Černobílá historie – 110 let FC Hradec Králové napsal ve spolupráci s Jiřím Rádlem a Tomášem Rademacherem, dvěma zapálenými historiky hradeckého sportu.
Dnes jde kniha Černobílá historie poprvé do prodeje. V utkání s Varnsdorfem jen za 399,- Kč.

13.10.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ve středu 14. října se odehraje dohrávka zápasu FNL proti Varnsdorfu. Zápas byl odložen kvůli žaludečním nevolnostem, které kabinu zasáhly po konzumaci jídla před utkáním ve Znojmě. Utkání začíná v 17.00 hodin. Dnes si pojďme soupeře ze Šluknovského výběžku představit.
Ve středu zamíří pod lízátka v rámci dohrávky 7. kola FNL FK Varnsdorf

18.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu se odehrají další utkání Fotbalové národní ligy, ovšem letos již podruhé bez zásahu hradeckých Votroků. Zatímco v prvním kole bylo týmu FC Hradec Králové „nalosováno“ volno, nyní je příčinou epidemiologický stav, který vyhlásila Krajská hygienická stanice v Hradci Králové v kabině hradeckých fotbalistů. Mezi postiženými je i kapitán Pavel Krmaš, který se dnes dopoledne po týdenní vynucené pauze opět objevil na Všesportovním stadionu.
Víkendová FNL je bez Votroků. Ti se do zápasů zřejmě vrátí příští víkend.

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
21 Jan Pázler 0 - 81 23 53 -
21 Jan Pázler 0 - 81 30 53 -
21 Jan Pázler 0 - 81 36 53 -
13 Jiří Janoušek 0 - 65 - - -
14 Igor Súkenník 0 - 90 81 - -
8 Adam Vlkanova 0 - 87 - 76 -
16 Petr Schwarz 87 - 90 - - -