Datum utkání: 22.11.2015 14:30
Počet diváků: 996

FC MAS Táborsko 0 FC MAS Táborsko
:

První velkou šanci utkání měli hosté, když se individuálním sólem předvedl africký útočník Traore, který vybídl k zakončení Džafiče. Na poslední chvíli však skvěle zasáhl Plašil a míč dopravil do bezpečí. Ve 24. minutě poslal Jirka Janoušek z pravé strany přesný centr na Zorvana, jenže už mohl pálit, ale nakonec si míč zpracovával tak dlouho, než o něj přišel.

Votroci však začali přitápět pod kotlem a další možnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Velmi aktivní byl Adam Vlkanova, který nejprve z dobrého postavení pálil nad a o chvilku později po vybídnutí od Schwarze přestřelil. V případě Adama však nakonec zapůsobilo pořekadlo do třetice všeho dobrého, protože ve 37. minutě se již „Vlčák" radoval z úvodní branky střetnutí. Tomáš Malinský našel volného Vlkanovu, jeho střelu sice brankář Toma vyrazil, ale kulatý nesmysl už přešel brankovou čárou, 1:0.

Hradec mohl do konce poločasu přidat ještě další branku, zahrával několik rohových kopů a především samostatný únik Adama Vlkanovy byl hodně nadějný, ale jednadvacetiletý záložník volil nahrávku na Černého, kterou obrana Táborska v pohodě pokryla.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky aktivita Votroků nepolevovala. Hezkou střelou se prezentoval Tomáš Malinský, ovšem brankář Toma byl na svém místě a druhou branku ve své síti nepřipustil. V 58. minutě se blýskl opět gólman Toma, když na poslední chvíli vyškrábl povedenou hlavičku kapitána Krmaše. Hradec tlačil, chtěl přidat pojišťující branku. K tomu měla blízko střela Malinského, jež minula hostující branku o pouhé centimetry.

Hradečtí se v závěru již zaměřili na přesnou rozehrávku a do útoku se dostávali jen z rychlých protiútoků. Hezký fotbalový moment viděla necelá tisícovka diváků po ose Malinský, Zorvna, ale posledně jmenovaný v další velké šanci nemířil přesně. V 89. minutě mohl definitivně rozhodnou po rychlém brejku Malinský, ale úplně sám před bránou nedostal míč za záda Tomy. Festival zahozených šancí uzavřel na konci Pavel Černý, který ve skluzu netrefil úplně prázdnou bránu.

Hradec Králové tak po dlouhé době konečně poráží mužstvo Táborsko a zisk tří bodů znamená, že v tabulce Fotbalové národní ligy přezimuje na čtvrté pozici.

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branky: 37. Vlkanova. Rozhodčí: Berka – Štěrba, Boček. ŽK: 28. Schwarz, 60. Zorvan – 59. Hanzlík. Počet diváků: 996.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek (89. Chleboun), Schwarz (79. Mareš) – Vlkanova (82. Trubač), Zorvan, Malinský – Černý.
FC MAS Táborsko: Toma – Cíferský, Mráz, Hanzlík, Sladký – Ciku (63. , Šiml, Javorek, Presl (55. Nešický) Traore (46.

25.11.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V komentovaném sestřihu si můžete připomenout nedělní výhru Votroků nad Táborskem. I přes mnoho šancí se nakonec prosadil pouze Adam Vlkanova, který se trefil v 37. minutě. Hradec tak překonal dlouho trvající čekání na výhru nad celkem ze Sezimova Ústí.
Sestřih utkání FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:0

23.11.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové po dlouhé době prolomili negativní bilanci s Táborskem a konečně se radovali ze zisku tří bodů. I přes mnoho šancí se nakonec Votroci prosadili pouze jednou, když se v prvním poločase trefil Adam Vlkanova. K tradičnímu pozápasovému rozhovoru jsme si pozvali kapitána Pavla Krmaše, jenž měl v utkání rovněž gólovou možnost.
Pavel Krmaš: Táborsko jsme mohli porazit i větším rozdílem

Poslední pozápasová tisková konference v tomto roce. Votroci porazili Táborsko 1:0, když se o jedinou branku postaral v prvním poločase mladíček Adam Vlkanova. Na tiskové konferenci hodnotí utkání za domácí Milan Frimmel a za celek FC MAS Táborsko kouč Petr Frňka.
Tisková konference po utkání s Táborskem

22.11.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V 16. kole Fotbalové národní ligy zavítal do Hradce Králové celek FC MAS Táborsko. Trenéři Frimmel s Pilným se odhodlali k jedné změně oproti minulému utkání, místo Pázlera nastoupil Petr Schwarz a na hrot se postavil Pavel Černý.
Táborsko konečně poraženo! Votroci přezimují na čtvrtém místě

20.11.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroky čeká v neděli poslední zápas v letošním roce, od 14.30 přivítají celek Táborska. V případě výhry může Hradec poskočit na vytoužené postupové pozice, což by určitě před zimní přestávkou přišlo vhod. O zápase samotném jsme si povídali s obráncem Tomášem Holešem, který zmínil také chystanou choreografii fanoušků nebo svůj osobní tip na výsledek.
Tomáš Holeš: V neděli se moc těším na choreografii fanoušků

19.11.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Poslední zápas v tomto roce, první jarní předehrávané kolo Fotbalové národní ligy. Řeč je o nedělním duelu proti Táborsku, které vypukne v 14.30 na Všesportovním stadionu v Malšovicích. Pojďte na fotbal, podpořte Votroky a buďte součástí jedinečné a opravdu unikátní choreografie hradeckého kotle!