Počet diváků: 1261

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
1. SC Znojmo FK 1 1. SC Znojmo FK
:

Krásný zápas, čtyři branky, dvě červené karty a také pokutový kop. To vše nabídlo utkání s prvním celkem Fotbalové národní ligy. Votroci ukázali srdce bojovníků a i přes oslabení dokázali vyhrát jasně 3:1. Trefil se Vlkanova, Malinský a v nastaveném čase z pokutového kopu Petr Mareš.

Utkání začalo za krásného a slunečného počasí a v úvodu viděli diváci především opatrnou hru z obou stran. První velkou šanci měli ovšem hosté, stalo se tak po propadlém balonu a tvrdé střely Šamánka z pokutového území, tu naštěstí zblokoval jeden z bránících hráčů Hradce Králové. Znojmo bylo i nadále nebezpečnějším týmem, ale k přesnému zakončení se nedostalo. Ve 27. minutě se po dalším rohovém kopu hostů vrhl do rychlého protiútoku Tomáš Malinský a famózním sprintem přes celé hřiště se ocitl až v pokutovému území Znojma, kde krásně vybídl Filipa Zorvana, ten přesnou střelou nedal brankáři Veselému žádnou šanci, 1:0. Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno, k pořádné pumelici se dostal Okleštěk a gólman Ottmar měl plné ruce práce.

Ve 31. minutě opět zahrozili svěřenci Radima Kučery, tentokrát pálil Odehnal, ale gólman Ottmar vytasil znovu skvělý reflexivní zákrok. Za sedm minut už bylo bohužel vyrovnáno, odrážený míč si po rohovém kopu zpracoval Pokorný a nechytatelnou pumelicí srovnal na 1:1. Votroci byli v závěru první půle více na míči, z čehož zákonitě vznikla i zajímavá možnost centrujícího Holeše a následný pokus Marka Plašila. Další branka z toho však v první pětačtyřicetiminutovce už nebyla.

Začátek druhého poločasu začal pro Votroky velkou komplikací, Marek Plašil si po zákroku na útočné polovině vysloužil druhou žlutou kartu a musel se předčasně odebrat do sprch. Na Hradec tak čekalo více než čtyřicetiminutové oslabení. Paradoxně se od té doby stali výrazně lepším týmem Votroci, kteří se vrhnuli na útočení. V 55. minutě to v ochozech pořádně zahučelo po možnosti Pázlera, znojemský Veselý skvěle zasáhl. O pár okamžiků později se mohl trefit úplně osamocený Vlkanova, netrefil.

Ovšem drtivý tlak pokračoval. Dvě obrovské šance z kopaček Pázlera a Zorvana, obrana hostů dělala vše možné i nemožné, aby zabránila našemu vedoucímu gólu. Hradečtí se ke spokojenosti tribun přeci jen dočkali. Byl u toho skvěle hrající Tomáš Malinský, jenž utekl po pravé straně a pak lišácky dostal míč až za záda gólmana Veselého, 2:1!

Fotbalisté Znojma byli naprosto zaskočeni nečekaným vývojem hry, protože na hrací ploše vládlo pouze jedno mužstvo, byl to Hradec Králové. V 80. minutě měl skvělou možnost na pojištění vedení Honza Pázler, jeho pokus s vypětím všech sil zneškodnil Veselý. Následující 100% možnost a znovu byl hlavním aktérem nejlepší střelec Fotbalové národní ligy. Tentokrát vyzval ke skórování Vlkanovu, toho v jasné pozici vychytal znovu Veselý.

V 87. minutě zahrál jeden z hostů v pokutovém území rukou, ale píšťalka sudího Pechance zůstala překvapivě němá. V závěru došlo ještě k nepříjemné situaci u brankáře Radima Ottmara, který utrpěl zranění ruky a musel ho střídat Adam Ordelt. Pro kterého to byl vůbec první zápas za A tým Votroků. Podle prvních informací má Radim Ottmar podezřenění na zlomený malíček. V 91. minutě pak neunesl vývoj hry gólman Veselý, jenž nesmyslně nakopl Pázlera, následovala červená karta a penalta. K exekuci se postavil Petr Mareš a s přehledem stanovil konečný stav vyhecovaného střetnutí na 3:1.

FC Hradec Králové - 1. SC Znojmo 3:1 (1:1)
Branky: 28. Zorvan, 69. Malinský, 93. Mareš z PK. – 38. Pokorný. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Kožár. ŽK: 39. a 47. Plašil - 18. Weber, 29. Svozil, 75. Pokorný. ČK: 47. Plašil – 91. Veselý. Počet diváků: 1261.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (89. Ordelt) – Holeš, Krmaš, Nosek, Plašil – Janoušek – Krátký (50. Mareš), Vlkanova, Zorvan (84. Chleboun), Malinský – Pázler.
1. SC Znojmo: Veselý – Helísek, Pokorný, Svozil, Odehnal (79. Stehlík) – Okleštěk (57. Šumbera), Weber, Nepožitek – Ledecký (66. Njire), Žondra, Šamánek.

29.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V neděli předvedli Votroci jeden z nejlepších výkonů v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Ačkoliv byli většinu druhého poločasu o deseti hráčích, tak dokázali první celek tabulky ze Znojma jasně přehrát a zaslouženě zvítězit v poměru 3:1. Připomeňte si krásné okamžiky v našem video sestřihu.
Sestřih utkání 20. kola FNL mezi Hradcem Králové a Znojmem

29.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky čeká již zítra pohárový duel v Mladé Boleslavi, kde se v odvetném utkání čtvrtfinále MOL CUP utkají s místním klubem. Pojďme si však ještě jednou připomenout nedělní duel Fotbalové národní ligy se Znojmem (3:1) na fotografiích. Zde si můžete také přečíst bulletin Černobílý gól.
Utkání se Znojmem objektivem Luboše Lorince

28.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Rychlonohý záložník Tomáš Malinský předvedl v nedělním duelu proti Znojmu skvělý výkon. První branku vymyslel po neskutečném sprintu přes celé hřiště, druhý gól pak sám vstřelil. Zaslouženě se také stal hráčem zápasu a výraznou měrou tak přispěl k výhře Votroků 3:1. „Po červené kartě jsme se všichni semkli, ukázali jsme, že jsme jeden tým a táhli za jeden provaz. Poté jsme to už dotáhli do finále a vyhráli," uvedl čtyřiadvacetiletý Malinský.
Všichni jsme táhli za jeden provaz a byli jsme jeden tým, říká Malinský

28.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou povedenou neděli. Ve šlágru 20. kola Fotbalové národní ligy přehráli vedoucí Znojmo v poměru 3:1, když se trefil Adam Vlkanova, Tomáš Malinský a také Petr Mareš. Votroci navíc většinu druhého poločasu hráli o deseti hráčích, jelikož ve 47. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Marek Plašil. Podívejte se na zajímavé hodnocení obou trenérů, za hosty Radim Kučera a za Hradec Bohuslav Pilný.
Tisková konference po vítězném utkání nad Znojmem

27.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Krásný zápas, čtyři branky, dvě červené karty a také pokutový kop. To vše nabídlo utkání s prvním celkem Fotbalové národní ligy. Votroci ukázali srdce bojovníků a i přes oslabení dokázali vyhrát jasně 3:1. Trefil se Vlkanova, Malinský a nastaveném čase z pokutového kopu Petr Mareš.
Famózní hra Votroků v oslabení, Znojmo zaslouženě poraženo!

24.3.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin: David
V rámci 20. kola Fotbalové národní ligy zavítá do Hradce Králové první celek tabulky, 1. SC Znojmo. Votroci aktuálně ztrácí na lídra soutěže šest bodů, což dává tušit, že v tomto duelu půjde opravdu o hodně. Úvodní výkop je na malšovickém Všesportovním stadionu naplánován na neděli v 17.00 hodin. Přijdete podpořit Votroky v důležitém souboji i vy?