:

FC Graffin Vlašim – FC Hradec Králové 0:0
FC Graffin Vlašim: Vorel – Štochl, Breda, Toml, Nový – Vebr – Kučera (84. Janda), Tarczal, Hronek (88. Moravec), Průcha – Matějka (69. Jícha)
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (18. Mareš) - Černý, Janoušek - Pázler, Vlkanova (69- Trubač), Súkenník (69- Malinský) - David Vaněček​

ŽK: Tarczal, Toml – Pázler, Rozhodčí: Julínek – Caletka, Dobrovolný, Počet diváků: 472

Po vynucené zdravotní přestávce se Votroci vrátili na zelený pažit utkáním 8. kola ve Vlašimi. Všichni postižení epidemií se na hřišti objevili od první minuty.

Utkání začalo pěkně svižně. Votroci se tlačili do vápna domácího týmu a hodně aktivní byli hlavně ofenzivní hradečtí hráči Vaněček, Pázler a Vlkanova. Jednu jejich akci hasil domácí brankář Vorel dokonce vyběhnutím mimo svoje vápno a odhlavičkováním míče před dotírajícím Vaněčkem. Brankovou konstrukci Vlašimi také nastřelil v 12. minutě Igor Sůkenník, který zahrával roh a přímo z této standardní situace rozezvučel levou tyč. Ovšem i na druhé straně byla vidět aktivita domácích fotbalistů a jeden z jejich centrů ze strany hřiště musel ekvilibristicky odvracet na roh Radim Ottmar.

Nepříjemnost v podobě zranění Marka Plašila museli hradečtí kouči řešit hned v 18. minutě. Namísto něho na hřiště přišel Petr Mareš. V těchto chvílích se hra přelévala od vápna k vápnu a mnoho začínajících situací na obou stranách zastavovaly praporky pomezních rozhodčích. Během desetiminutovky se do statistiky zapsalo pět ofsajdových postavení na straně Votroků a dva na domácí.

Jednu z vyložených šancí prvního poločasu měl na své kopačce v 33. minutě David Vaněček, který si ukázkově naběhl za obranu na centr od Tomáše Holeše, ale vyběhnutého Vorla v brance Graffinu nepřekonal. Podobných příležitostí bylo během prvního dějství velice poskrovnu, proto také skončil bez branek. Nezměnila na tom ani závěrečná vteřina, když si na centr Adama Vlkanovi naběhl Honza Pázler, ale jeho „bombu“ v poslední chvíli zblokoval domácí Petr Breda na roh. Ten již rozhodčí Julínek ani nenechal rozehrát a hráči se tak odebrali do kabin bez jediné gólové radosti.

Druhý poločas začal utěšenou střelou David Vaněček z velkého vápna, ale gólman Vorel byl na místě. Hned vzápětí odpověděl brejkem domácí Průcha a bylo jen štěstí, že mu míč z jeho levé nohy sklouzl a skončil hodně vedle Ottmarovy pravé tyče. Tento moment byl počátkem zhruba desetiminutového závaru v šestnáctce Votroků, který vyvrcholil v 65. minutě ohromnou šancí domácích, když míč proběhl přes celou šíři branky jen těsně před čarou, ale nikdo z domácích hráčů ho nedokázal zasáhnout a nasměrovat do sítě hostí.

Dvacet minut před koncem zápasu sáhl trenér Pilný k dvojímu střídání, když na hřiště přišli Malinský s Trubačem namísto unavených Vlkanovi a Súkenníka. A oba se hned prezentovali dobrou šancí. Tomáš Malinský unikl po své pravé straně a přesným přízemním centrem našel na malém vápně Trubače, ale mladý reprezentant míč přes hradbu těl domácích obránců mezi tři tyče neprocedil.

S přibývajícími minutami získávali domácí hráči Graffinu čím dál tím víc půdu pod nohami a hradecká obrana měla najednou plné ruce práce. Votroci spíše hrozili z brejků, ale ty nedokázali proměnit. Určitě tou největší šancí byla ta v poslední vteřině zápasu, když Honza Pázler nedokázal z pár kroků před otevřenou brankou nasměřovat míč do sítě Vlašimi. Ani domácí nebyli efektivní, proto utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

27.9.2015, tým FCHK: , autor: admin
Po bezbrankových devadesáti minutách jsme požádali asistenta trenéra Pilného o jeho zhodnocení. Ten měl k dispozici již všechny hráče, které postihl nepříjemný výpadek způsobený zdravotními problémi. Všichni již nastoupili od první minuty. Jak utkání viděl? "V prvním poločase jsme byli lepším týmem, kdy jsme si vytvořili dvě stoprocentní šace, ale bohužel jsme nebyli schopní vstřelit gól."
Zápas jsme měli rozhodnout ve svůj prospěch již v první půli, říká Pilný

26.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ve Vlašimi gól nepadl.

25.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisty Hradce Králové čeká již v sobotu další duel o důležité body ve Fotbalové národní lize. Tentokrát Votroci zavítají do středočeské Vlašimi, kde se od 16.30 utkají s místním Graffinem. Domácí celek nemá za sebou příliš úspěšný start do soutěže, když zatím stále čeká na výhru. I proto do týmu kouče Vlastimila Petržely zavítaly v posledních dnech hned dvě posily.
Tomáš Malinský: Věřím, že na Vlašim jsme 100% připraveni

24.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové se po čtrnácti dnech opět představí na druholigových kolbištích. Tentokrát v rámci 8. kola Fotbalové národní ligy zavítají do Vlašimi, kde se v sobotu utkají s místním Graffinem. Úvodní výkop je na stadionu v Kollárově ulici naplánován v 16.30. Na utkání se můžete vydat ve společnosti fanklubu Votroci 2000, který pořádá autobusový zájezd.
Po vynucené pauze čeká Votroky boj o body ve Vlašimi

21.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu měli Votroci díky zdravotní indispozici většiny kádru herní volno. Toto ale platilo pouze o části ligového týmu. Většina zdravých fotbalistů totiž absolvovala třetiligový zápas za farmu v Převýšově. Jedním z aktérů utkání se Štěchovicemi (3:2) byl Marek Plašil, který se také v sobotním dopoledni zapsal do listiny střelců a pomohl tak farmě k vítězství. „Byli jsme rádi, že jsme si mohli jít zahrát, a tím pádem jsme měli i herní vytížení. Navíc jsme vyhráli, takže spokojenost,“ řekl k utkání po dnešním dopoledním tréninku hradecký defenzivní hráč.
Zdravotní peripetie jsou pryč, nyní se soustředíme na Vlašim, říká Plašil.

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
25 Marek Plašil 0 - 18 - - -
21 Jan Pázler 0 - 90 - 78 -
14 Igor Súkenník 0 - 69 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 69 - - -