Místo konání: Znojmo
Počet diváků: 1712

1. SC Znojmo FK 2 1. SC Znojmo FK
:

K historicky prvnímu střetnutí o ligové body přicestovali Votroci do Znojma se třemi změnami v sestavě. Trenéři nechali na lavičce Trubače, Malinského a Mareše, naopak na hřišti se objevili Janoušek, Súkenník a Plašil. Utkání se kvůli znojemskému vinobraní předehrálo v nezvyklý termín – čtvrtek podvečer.

To však neodradilo dvacet skalních příznivců, kteří za Votroky na jih Moravy přicestovali. Ti za svoji věrnost a dalekou cestu od klubu obdrželi každý vstupenku na středeční pohárové střetnutí proti Bohemians 1905. Všichni fanoušci odměnu věnovali Dětskému diagnostickému ústavu v Hradci Králové, takže děti mohou středeční podvečer prožít na stadionu pod lízátky při sledování bitvy o postup do dalšího kola MOL CUPu.

První velká šance Votroků na sebe nenechala dlouho čekat. Již v 5. minutě odcentroval z pravé strany Černý a na míč si ideálně naběhl Vaněček. Jeho pokus však skončil přímo v náruči Veselého v brance Znojma. Dobrou šanci měl o pár minut později Pázler, ale jeho střela z boku malého vápna příliš starostí domácímu gólmanovi nenadělala. Tyto dvě šance z úvodní desetiminutovky byly logickým vyústěním ofenzivní snahy a převahy hráčů v černých dresech.

A vše bylo nakonec po zásluze zakončeno také gólem. To se na konci úvodní čtvrthodinky pěkně uvolnil po své pravé straně Holeš, po zemi přihrál Súkenníkovi a jeho centr našel uvolněného Pázlera. Jeho střela z voleje přesně zapadla za zadní tyč bezmocného Veselého, 0:1. Hned vzápětí mohl z dobré pozice zvýšit Vaněček, ale jeho střela z hranice penalty mířila příliš vysoko.

V podstatě z protiútoku, podle rčení nedáš – dostaneš, se dostal ve vápně k míči Okleštěk a podél padajícího Ottmara srovnal průběžný stav na 1:1. A o dvě minuty později bylo ještě hůř. K propadlému míči se po rozehraném rohovém kopu dostal domácí Nepožitek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Povedenou ranou poslal domácí tým do vedení 2:1. Bleskové otočení stavu s Votroky zamávalo a bylo jen štěstí, že v následujících chvílích domácí Žondra a Nepožitek neproměnili svoje slibně vyhlížející šance.

Po úvodní gólové přestřelce se hra zklidnila a obrany obou týmů se na svého protivníka více koncentrovaly a šancí tak rapidně ubylo. Výjimkou však byla 32. minuta, kdy se mezi znojemskými obránci prosmýkl hbitý Vlkanova, ale situaci jeden na jednoho, respektive Adam proti brankáři Veselému, nevyřešil dobře a z velmi dobré pozice trefil pouze nohy znojemského strážce svatyně.

Druhý poločas začali Votroci opět aktivně, když hned po dvou minutách Janoušek ze vzdálenosti 20 metrů vyzkoušel pozornost domácího gólmana a z následného rohového kopu jen stěží domácí obrana odkopla míč do bezpečí. Na druhé straně prověřil pozornost Radima Ottmara jedovatou střelou ze střední vzdálenosti Žondra.

Hned dvě gólová šance byly na straně hradeckých fotbalistů k vidění po hodině hry, když u obou byl David Vaněček. Ten se v obou případech objevil nikým nekrytý před domácím gólmanem, ale ani jednou nedokázal přízemní přihrávku dostat za záda domácího gólmana. Také v druhém poločase se hrál svižný, kombinační fotbal, ovšem šancí již tolik nebylo. Domácí tým spoléhal na rychlé kontry a Votroci se snažili do blízkosti znojemské branky spíše prokombinovat, což se jim dařilo, ale finální přihrávka ne a ne přijít.

V 85. minutě mohli hosté přeci jen vyrovnat po přímém kopu střídajícího Dana Trubače, ale míč skončil na vzdálenější tyči a z následného závaru se už nic kloudného neurodilo. Závěr utkání byl hodně hektický a domácí podnikali nebezpečné protiútoky, jako třeba Stáňa nebo Šumbera. Ovšem jejich samostatné úniky zůstaly nevyužity. Již v nastaveném čase spálil další 100% Adam Vlkanova, kterého bravurně vychytal gólman Veselý. I přes velkou pozemní převahu se Hradci již srovnat nepodařilo, a proto se ze Znojma vrací bohužel bez zisku jediného bodu.

1. SC Znojmo - FC Hradec Králové 2:1 (2:1)
Branky: 18. Okleštěk, 20. Nepožitek - 15. Pázler. ŽK: 39. Vaněček, 71. Pázler - 60. Njire. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Antoníček. Počet diváků: 1712.

Sestavy: 1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (90. Lapeš), Njire (83. Stáňa) – Žondra, Šamánek (65. Ledecký).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil – Vlkanova, Janoušek (69. Malinský), Súkenník (73. Trubač), Černý (84. Zorvan), Pázler - Vaněček.

11.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
První hořkost porážky v letošním ročníku Fotbalové národní ligy museli Votroci okusit ve Znojmě, které nakonec vyhrálo 2:1. Hráči Hradce Králové litovali po zápase především řadu nevyužitých šancí, které se nakonec staly klíčovým aspektem výhry domácích. „Šancí jsme měli hodně, jen David Vaněček dvě v prvním poločase. Fotbal se hraje na góly a v tomhle bylo Znojmo lepší. Já nemám co klukům vytknout, tohle byl zápas, kdy jsme si vytvořili tolik šancí, jako předtím za čtyři utkání," uvedl trenér Pilný.
Fotbal se hraje na góly a v tom bylo Znojmo lepší, říká  Bohuslav Pilný

10.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci ve Znojmě vedení neudrželi a vrací se bez bodů

9.9.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalová národní liga nám v 6. kole postavila do cesty celek 1. SC Znojmo. Našim soupeřům se zatím daří, mají na svém kontě 10 bodů a vyhřívají se na třetí příčce tabulky. Jak se svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný s touto výzvou poperou? O tom se můžete přesvědčit přímo ve Znojmě na Městském stadionu v Horním parku, kam fanklub Votroci 2000 pořádá autobusový zájezd. Případně můžete také sledovat klubové rádio Gunny.