Počet diváků: 50

FK Mladá Boleslav 1 FK Mladá Boleslav
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Úvodní utkání zimního turnaje Tipsport liga ve skupině C obstaral souboj mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Votroci díky skvělému obratu v druhé půli zvítězili 1:2, o branky se zasloužil Halilovič a Aleš Čermák.

Od prvních minut utkání byli aktivnější fotbalisté Mladé Boleslavi, drželi více balón na svých kopačkách a brankář Martin Kuciak se rozhodně nenudil. Počáteční tlak se svěřencům trenéra Karla Jarolíma vyplatil, když šli zásluhou Tomáše Wágnera ve 25. minutě do vedení. Tento čtyřiadvacetiletý útočník se hbitě protáhl mezi obránci Hradce a poslal míč pod padajícího Kuciaka do branky, 1:0.

Ve 33. minutě mohla jít Boleslav již do dvoubrankového vedení, ale obrovskou šanci Ďuriše skvěle zneškodnil gólman Kuciak.  Východočeši nebyli daleko od vyrovnání po šanci Malinského a také pokus, který vyslal Adam Vlkanova měl gólové parametry. Nicméně závěr poločasu patřil opět týmu z města Škodovek, když agilní Ďuriš orazítkoval spojnici Kuciakovy brány.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vběhla obě mužstva v pozměněných sestavách a Votrokům tato změna viditelně prospěla. Najednou bylo hostů plné hřiště a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve to byla povedená hlavička Vaněčka, které se domácí obrana ještě ubránila. Ovšem v 67. minutě bylo již zaslouženě vyrovnáno. Emir Halilovič se objevil tváří v tvář Millerovi a bosenský šikula se v takových situacích nemýlí, 1:1. To však nebylo vše. O pět minut později našel Mareš skvělým centrem Aleše Čermáka, jenž střelou z první rozvlnil síť boleslavské branky, 1:2. Na obou gólech se také výrazně podílel Jirka Janoušek, jenž do utkání naskočil v druhém dějství.

V závěru se vrhli hráči Mladé Boleslavi do útoku a několikrát musel tasit skvělý zákrok brankář Tomáš Koubek. Nicméně vyrovnání se již nekonalo a fotbalisté Hradce Králové v prvním utkání skupiny C přehráli Mladou Boleslav 1:2.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)
Branky: 26. Wágner – 67. Halilovič, 72. A. Čermák. Rozhodčí: Henych – Melničuk, Nehasil. ŽK:  17. Skalák – 20. Rolko, 89. Halilovič. Počet diváků: 50.

Sestavy: FK Mladá Boleslav: 1. poločas: Hruška – Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil – Ščuk, Šisler – Skalák, Magera, Ďuriš – Wágner. 2. poločas:  Miller – Bartl, Pajer, Thalamy, Mendy – Kúdela – Vukadinovič, Štohanzl, Mehanovič, Končal – Bubbotin.
FC Hradec Králové: Kuciak (46. Koubek) – Holeš, Chleboun, Rolko (46. Plašil), Zelený (46. Mareš) – Malinský (46. Halilovič), Vlkanova (46. Trubač), Černý (46. Zorvan), A. Čermák, Štípek (46. Janoušek) – Dvořák (46. Vaněček).

11.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Bezprostředně po utkání s Mladou Boleslaví, kterou fotbalisté Hradce Králové porazili 1:2, jsme položili několik otázek na Aleše Čermák a Jiřího Janouška. A právě pětadvacetiletý Janoušek se také vyjádřil o své případné budoucnosti v dresu Votroků.
Jirka Janoušek a Aleš Čermák po utkání s Mladou Boleslaví

10.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou první zápas v letošním roce a ten dopadl vítězně. V rámci zimní Tipsport ligy porazili Votroci domácí Mladou Boleslav 1:2. Obrat zařídil v druhém poločase Emir Halilovič a Aleš Čermák.
Trenér Pilný hodnotí utkání s Mladou Boleslaví

9.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Hradec vstoupil do Tipsport ligy výhrou nad Mladou Boleslaví

8.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Sedm prvoligových klubů se představí v průběhu ledna 2015 na nejlépe obsazeném zimním fotbalovém turnaji v České republice. Po roční pauze mezi nimi opět nechybí tým FC Hradec Králové. Úvodní „prvoligový“ duel obstará právě on, když se v pátek 9. ledna utká s Mladou Boleslavi. Úvodní zápas skupiny C začíná ve městě škodovek v 11 hodin. Přímý přenos zajímavého duelu vysílá ČT Sport.