:

FC Hradec Králové – GKS Katovice 1:1 (0:0)

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil (23. Chleboun), Mareš – Černý (77. Zorvan), Čermák (62. Vaněček) – Štípek, Halilovič (77. Schejbal), Malinský (62. Janoušek) – Dvořák (73. Tito),
GKS Katovice: Rudnicki – Cholerzynski (73. Czerwinski), Leimonas, Kaminski, Pietrzak (46. Januszkiewicz) – Franczak, Pielorz, Duda, Wieczorek, Goncerz (83. Betkowski)
Branky: 61. Rolko - 56. Goncerz, Rozhodčí: Bačo – Slavíček, Trejbal, ŽK: Schejbal, Mareš - Pielorz, Goncerz, Počet diváků: 307

Díky klimatickým podmínkám, které v předvečer posledního přípravného utkání panovaly ve Walbrzychu, mohli hradečtí fanoušci generálku shlédnout na domácím hřišti na Bavlně. Těch nakonec do sportovního areálu dorazilo na tři stovky a viděli rychlý, důrazný fotbal.

V prvních patnácti minutách se hrál velice svižný fotbal s mírnou územní převahou Votroků. Ti byli nebezpeční pro svého soupeře i přes zhruba pětiminutové ošetřování Marka Plašila, který byl nakonec ve dvacáté třetí minutě vystřídán Chlebounem. Domácí tým se v úvodu prezentoval střelami Mareše či Haliloviče, a také důrazem Pavla Dvořáka před gólmanem Rudnickim.

Po úvodním oťukávání však hosté svoji aktivitu zvýšili a hru vyrovnali. Dostali se také k zakončení a střely Goncerze a Pietrzaka z levé strany jen těsně minuly Koubkovu branku. Zvláště pak rychlonohý polský hráč s číslem 7 Gocerze byl pro obranu Votroků při svých průnicích nebezpečím. Tomáš Koubek však byl vždy namístě.

Poslední minuty první půle přinesly dramatické momenty na obou stranách. Nejprve rozhodčí odpískal ve velkém vápně domácího týmu nepřímý kop po předchozí „malé domů“, ale jeho exekutor Wieczorek zakroutil míč těsně vedle tyče Koubkovy brány. Prakticky z protiútoku přišla největší šance prvního poločasu na straně Hradce. Emir Halilovič se na hranici soupeřova vápna prosadil přes tři polské obránce, jenže jeho přízemní střela skončila vedle, a tak se do poločasové přestávky šlo za bezbrankového stavu.

Stav se však změnil hned po jedenácti minutách druhé půle. Bohužel v neprospěch Votroků, kdy nejprve Pavel Černý fauloval soupeře ve svém vápně a následnou penaltu Goncerz nekompromisně proměnil ranou pod břevno Koubkovy branky.

Radost hostí však trvala pouhých šest minut, kdy si na přesně zahraný rohový kop Petra Mareše naběhl Adrian Rolko a bylo srovnáno, 1:1. Hned vzápětí si střelnici v polském obranném pásmu otevřel Černý, ale ani jeden z jeho projektilů skrz hradbu těl neprošel.

V průběhu druhé půle se hrál fotbal s množstvím šancí. Jednu z nich měl soupeř v 68. minutě, kdy po centru z levé strany zůstal před hradeckým gólmanem zcela osamocený Junuszkieicz, jenže jeho hlavička skončila vysoko nad Koubkovou svatyní.

Domácí borci se zahanbit nenechali. Důkazem toho bylo pěkné individuální uvolnění uprostřed hřiště Vaněčka a ještě lepší následný pas směrem na rozběhnutého Haliloviče. Ten však soupeřova gólmana z boku nepropálil. V závěru utkání se ani na jedné straně již vyloženější akce nezrodily a utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

14.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po posledním přípravném utkání byl asistent trenéra Bohuslav Pilný trochu rozmrzelý. Ne však kvůli výsledku, nýbrž kvůli zranění Marka Plašila hned z úvodu zápasu. „Tato událost mě hodně mrzí,“ řekl na adresu zranění hradeckého defenzivního hráče.
Bohuslav Pilný hodnotí generálku na Synot ligu

Díky klimatickým podmínkám, které v předvečer posledního přípravného utkání panovaly ve Walbrzychu, mohli hradečtí fanoušci generálku shlédnout na domácím hřišti na Bavlně. Těch nakonec do sportovního areálu dorazilo na tři stovky a viděli rychlý, důrazný fotbal.
Kvalitní generálka vítěze nepoznala

13.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci o víkendu odehrají poslední přípravné utkání proti polskému týmu GKS Katowice. Vzhledem ke klimatickým podmínkám a úrovní hrací plochy ve Walbrzychu se utkání přesouvá do Hradce Králové na Bavlnu. Mění se také začátek utkání. Výkop je nově naplánován na 12.00 hodin.
Změna místa a termínu přípravného utkání FC Hradec Králové vs. GKS Katowice

13.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Na fotbalisty Hradce Králové čeká poslední přípravné utkání. V sobotu se od 11.30 utkají ve sportovním centru ve Walzbrychu s druholigovým polským celkem GKS Katowice. V zimní přípravě mají Votroci zatím velmi slušnou bilanci. V řeči čísel to znamená z devíti utkání hned sedm výher, bezbranková remíza s Brnem a pouze jedna jediná porážka s Táborskem.
Očekávám lepší organizaci ve hře, říká před generálkou s Katowicemi Bohuslav Pilný

12.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Zimní příprava fotbalistů Hradce Králové se pomalu blíží do svého závěru a na plánu je již poslední přípravné utkání. To se odehraje v sobotu od 11.30 hodin v polském Walzbrychu, kde naším soupeřem bude celek GKS Katowice.