Počet diváků: 200

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
SK České Budějovice 0 SK České Budějovice
:

Souboj o putovní trofej zimní Tipsport ligy Votroci svedli na hřišti v Brozanech s českobudějovickým Dynamem. Trenér Pilný zcela obměnil semifinálovou sestavu. I v posledním klání muži v bíločerných dresech nenašli přemožitele a po zásluze si domů odvážejí pohár pro vítěze.

Votroci byli v dnešním utkání od úvodní minuty nebezpečnějším týmem. První velkou šanci měli již v 7. minutě v podobě přímého kopu ze vzdálenosti 22 metrů. K exekuci se postavil Marek Plašil, ale jeho povedená střela skončila pouze na pravé spojnici Hajduškovy svatyně. Gólová radost však přišla již za dalších deset minut.
Po spolupráci bratranců Černého a Zorvana druhý jmenovaný prostrčil na milimetr přesně za obranu nabíhajícímu Malinskému a pro toho již nebylo složité, překonat vyběhnutého brankáře soupeře, 1:0.

Po vstřeleném gólu Votroci i nadále pokračovali ve své přesné kombinační hře a také v dalších minutách byli více na míči. Hosté se na dostřel Kuciakovy branky dostávali pouze po standardních situacích, jako například ve 26. minutě Kladrubský. Jenže s jeho umístěnou střelou si hradecký brankář v pohodě poradil.

Svěřenci trenéra Pilného skóre navýšili čtyři minut před poločasem po rohovém kopu Zeleného, který lehce přizvedl Petrus a střelec Vaněček protlačil míč přes obrannou hráz Dynama do sítě, 2:0.

Také druhý poločas začali Votroci aktivněji, než hostující tým. V 58. minutě měli výhodu trestného kopu zpoza velkého vápna, jenže Zelený svoji střelu nasměroval pouze do břevna hostující branky. Krásná akce po ose Černý – Malinský – Vaněček byla dokonce zakončena střelou do sítě českobudějovických, ale střelec Votroků stál v době zakončení v ofsajdu.

Hosté se do ofenzívy osmělovali až po hodině hry. Chybu v rozehrávce Votroků vystihl Škoda a po jeho centru Kalod trefil levou tyč Kuciakovy branky. Pět minut poté ještě Hanzlík orazítkoval břevno.

Kdo čekal závěrečný nápor budějovických hráčů, ten se nedočkal. Naopak Votroci čím dál tím více hrozili po pěkných kombinačních akcích, tak jako tomu bylo v 78. minutě, kdy povedený Zorvanův centr našel hlavu Petruse. Hajdušek však předvedl skvělý zákrok a míč vytěsnil vedle své branky. Dobíhající Vaněček jej poslal zpět před branku soupeře, ale míč pouze kopíroval brankovou čáru a nikdo z hráčů v bílých dresech ho do sítě nedoklepl.

I v poslední pětiminutovce měli svěřenci trenéra Pilného na svých kopačkách možnost ještě skóre navýšit, ale Malinský, Plašil, ani Rolko neskórovali.

Votroci si připsali pátou turnajovou výhru a po zásluze poprvé v historii vybojovali putovní pohár zimní Tipsport ligy. Nejlepším brankářem celého turnaje pak byl vyhlášený Tomáš Koubek.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)

FC Hradec Králové: Kuciak – Kraják, Rolko, Plašil, Zelený – Černý, Zorvan, Malinský, Petrus, Vlkanova – Vaněček
SK Dynamo České Budějovice: Hajdušek – Everson (54. Havel), Novák, Jarabica, Hanzlík – Řezáč (46. Linhart), Volešák (72. Vaněk), Kladrubský (46. Benát), Škoda – Kalod, Švantner
Branky: 17. Malinský, 41. Vaněček, ŽK: Petrus, Malinský, Rozhodčí: Kocourek – Kubr, Fišer, Počet diváků: 180

26.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci úspěšně prošli celou zimní Tipsport ligou 2015 a poprvé v historii v ní zvítězili. Jak celý turnaj vnímal trenér Bohuslav Pilný? „Již před začátkem přípravy jsme říkali, že je to pro nás příjemné zpestření zimní dřiny. Střetávali jsme se s kvalitními soupeři a to, že jsme ho nakonec vyhráli, je pro nás třešnička na dortu. Ale nepřeceňujeme to,“ řekl po nedělním finále.
Trenér Bohuslav Pilný hodnotí vítězství v Tipsport lize kladně, ale nepřeceňuje ho

25.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin