Místo konání: Ústí nad Orlicí
Počet diváků: 100

MFK Frýdek - Místek 1 MFK Frýdek - Místek
:

Druhým soupeřem Votroků, kterého si pozvali na soustředění, byl tým z Frýdku, který nás před pár týdny doma rozboural 3:1. V jeho úvodní sestavě nechyběl kanonýr Prokeš, o kterém se mluvilo jako o možné posile našeho mančaftu, leč jeho příchod doposud realizován nebyl. Na lavičce našeho soupeře pak začal zápas náš bývalý hráč, střelec Dušan Uškovič.

Již ve 3.minutě nabil Černý na vápno Kuličovi, jehož tvrdou přízemní střelu obrana srazila na roh. Po jeho rozehrání našel Mareš perfektním centrem na malém vápně Černého, ale „Rum“ měl míč na vysokou nohu a zamířil v pro něho nelehké pozici mimo tyče branky strážené Prepslem. Hosté poprvé lehce zahrozili v minutě 9.minutě, ale jejich centr naše stoperská dvojka před nabíhajícím forvardem dokázala odklidit do bezpečí. Pěknou jedovku na Kuciaka v naší brance vyslal v 17. minutě Žídek, ale Martin dokázal míč vytlačit na roh.

Ve 20. Čermák P. poslal luxusní centr do malého čtverce, ale jeho jmenovec a novic v našem dresu Aleš Čermák nedokázal z blízka míč za vyběhnuvšího Prepsla procedit a ani Černý s dorážkou neuspěl. Ve 24. nebezpečně cetroval i frýdecký Žídek a hlavička Mozola poslala naštěstí míč nad Kuciakovu branku. Hosté se ale nakonec dostali těsně před poločasem do vedení, když nádherným obloučkem uvolnil Ďurica spoluhráče Mozola a ten se ocitl 5-6 metrů před Kuciakem, kterého střelou k levé tyčce překonal – 0:1.

Vyrovnat jsme mohli hned v 46.minutě, kdy se do vápna prosmýknul Čermák A., ale jeho zpětnou přihrávku  z brankové čáry vystihl brankář Mihalek, který vystřídal Prepsla, a stejně tak se vystřídali u soupeře i všichni ostatní hráči. V 55. minutě jsme ztratili na půlce míč a brejk do otevřené obrany Votroků zakončil Palko křížnou střelou jen těsně vedle levé Koubkovi tyčky. V 60. minutě Koubek dobře vyboxoval nebezpečný míč po rohu soupeře a pak došlo i na naší straně k prostřídání dalších hráčů. Dlouho se pak hrálo ve středu pole či mezi vápny, až v 73 .minutě poslal pěkný centr do vápna Kosak, ale nikdo z našich na merunu nedosáhl. A opět Kosak o pár chvil později, když jej poslal dopředu pěknou příhrou Dvořák, Kosak zatáhl míč do vápna po naší levé straně, vrátil Dvořkovi, ale ten měl Mihalka pod nohama a nedokázal míč přes něj procedit do branky.

Do třetice Kosak dostal pěkný míč na levou stranu, ale dobrý útok Votroků zmařil jeho nepřesný centr před branku protivníka. V 80. minutě Trubač po narážečce od Zorvana střílel ve výborné pozici ze středu velkého čtverce, ale ač netísněn, střelu uspěchal a vysoko přestřelil. V posledních minutách je hodně vidět Zorvan, v 83. prošel středem a připravil střeleckou pozici Kosakovi, ale Honza poslal míč cca z 18-ti metrů hodně vedle levé tyčky. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo a tak nás i podruhé v řadě Frýdek porazil.

Trenér Luboš Prokopec bezprostředně po utkání hodnotil výkon svých svěřenců takto: „Dnes nejsme spokojeni s výkonem v prvním poločase. Nedařily se nám přihrávky, kolmice směrem dopředu, a tak jsme si vypracovali málo možností ke gólovému zakončení. Druhá polovina utkání byla z naší strany o něco lepší, ale žádná ze slibně rozjetých situací se nám nepodařila dotáhnout ke gólovému zakončení. Jde stále o přípravu, hrajeme z plného zatížení, zápas pro nás splnil svůj účel."

FC Hradec Králové – MFK Frýdek Místek 0:1 (0:1)
Branka: 42. Mozol. Rozhodčí: Šedivka - Šimek, Vodrážka. Počet diváků: 100.

Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Plašil, Križko, Mareš -nŠtípek, Hable, Čermák A., Čermák P. – Kulič – Černý. Střídali: Koubek, Trubač, Rolko, Dvořák, Janoušek, Jukl, Kosak, Zorvan, Bláha.
MFK Frýdek-Místek: Prespl – Švrček, Ilko, Žídek, Literák, Zapalač, Mozol, Cigánek, Ďurica, Nahi, Prokeš. 2. poločas: Mihálek – Abdulay, Uškovič, Kovařík, Hottek, Talian, Korneta, Palko, Coufal, Kadula, Uvíra.

2.7.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Gunny