Počet diváků: 500

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Varnsdorf a.s. 0 FK Varnsdorf a.s.
:

Votroci již finišují před začátkem prvoligové sezóny, na kterou se všichni těšíme. K předposlednímu přípravnému utkání jsme si pozvali kvalitního druholigového soupeře z Varnsdorfu. Za hosty nastoupil i jejich středopolař Kotiš, o kterého měl náš klub v uplynulých týdnech zájem, ale k dohodě nakonec nedošlo. V našem dresu se ale již fanouškům představil Jakub Chleboun, který nastoupil v úvodní sestavě ve stoperská dvojici s Adrianem Rolkem.

Hradečtí borci začali zápas svižně, když již ve 3.minutě pěkně uvolnil Aleš Čermák Haliloviče, ale Emir z úhlu Porcala nepřekonal. O pár minut později naopak chybka v naší rozehrávce nabídla střelu soupeři, ale Koubek nakonec se střelou jednoho z vansdorfských hráčů neměl vážný problém. Hra pak byla vyrovnaná, ale závěrečná čtvrthodinka patřila Votrokům. Nejprve v 30.minutě Halilovič vybídnul Dvořáka, ale Pavel si střelu připravoval o zlomek času déle, než bylo možné a obrana mu nakonec míč odkopla. Z následného rohu přišla šance Križka, ale jeho střelu Porcal lapil do rukavic. Gólově nakonec uhodilo ve 33.minutě, když po rychlém přechodu do útoku po ose Černý – Halilovič – Mareš posledně jmenovaný krásně centroval před branku, kde "Dvořka" jen nastavil hlavu a poslal nás do vedení. Dvě minuty před koncem opět Pavel Černý potáhl náš útok, krásně uvolnil do vápna naběhnuvšího Dvořáka, Pavel se ještě uvolnil přes beka, ale jeho střela rozezvonila jen pravou tyčku Porcalovy branky.

Stejně aktivně jako končili poločas první, začali naši hráči i druhou půlku zápasu. Hned ve 46.minutě krásně uvolnil Kulič Prokeše, ale toho vychytal ve velké šanci Porcal. Radovat jsme se však mohli o tři minutky později, když příhru Pavla Čermáka zužitkoval dorážkou z malého vápna Plašil – 2:0. Tomáš Koubek se vyznamenal dobrým zákrokem v minutě 62. a podržel tak Votroky. Ti předvedli nádhernou akci v minutě 71., když po dlouhém autu utekl obraně po pravé straně Štípek, předložil před branku Prokešovi, ale toho i napodruhé rozesmutnil Porcal, když jeho tutovku vyrazil. V 77.minutě přesný centr Pavla Čermáka našel Kosaka a jeho hlavičku k levé tyči zázračně vyrazil varnsdorfský gólman. Přesto jsme se radovali ze třetí branky, to když po přihrávce Prokeše jako tank prošel středem obrany Mára Kulič a zblízka stanovil konečný výsledek na 3:0. Na něm bohužel již nezměnila nic ani poslední minuta, kdy šel „Kulda“ sám na brankáře, vyšperkoval svůj únik příhrou na Pavla Čermáka, ale ten mu chtěl ještě vrátit míč k zakončení do prázdé branky a obrana hostí vše přerušila.

To však nic nezměnilo na skutečnosti, že Votroci po dobrém výkonu porazili Varnsdorf 3:0 a můžou se nyní jen těšit na víkendovou předligovou generálku s Převýšovem, a pak již SYNOT liga!

Luboš Prokopec, trenér: "Jsme samozřejmě za vítězství rádi, ale také za udržení nuly na našem kontě. Tak jako v předcházejících zápasech, tak i dnes nás mrzí neproměnění vyložených šancí. Na druhou stranu je dobře, že se do šancí dostáváme a dokážeme si je vytvořit i ve větším počtu."

FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 3:0 (1:0)
Branky: 33.Dvořák, 49.Plašil, 83.Kulič, Rozhodčí: Drábek – Šimek, Vodrážka
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (46.Malinský), Rolko (46.Plašil), Chleboun (46.Janoušek), Mareš (46.Čermák P.) –Shejbal (46.Štípek), Križko (46.Hable), Čermák A. (46.Kosak), Halilovič(45.Trubač) – Černý (46.Kulič) – Dvořák (46.Prokeš)
FK Varnsdorf.: Porcal – Novotný (75.Polanský), Kouřil, Filip, Rudnytsky (60.Ruszo) – Tvaroha (60.Landovský), Zieris, Kotiš, Breite, Martan (60.Urbánek) – Schubert (60.Fahrudin)

16.7.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin