Počet diváků: 180

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Pardubice 1 FK Pardubice
:

Poslední kolo základní části Tipsport ligy bylo ve znamení derby mezi FC Hradec Králové a FK Pardubice. Votroci v něm dominovali a díky dvěma trefám kanonýra Vaněčka a pojišťovacím gólem Vlkanovy zvítězili 3:1.

Úvodní gól utkání sice padl do sítě Pardubic již po deseti minutách hry, ale hlavní sudí ho pro domnělý ofsajd neuznal. To však hráče v bílých dresech nerozhodilo a svoji střeleckou chuť si spravili po dalších deseti minutách a hned dvakrát. U obou gólů byli dva hlavní aktéři, centrující Holeš a zakončující Vaněček.

Na 1:0 David Vaněček využil svého postavení, když zakončil hlavičkou po centru Holeše a nepříliš povedené střele Malinského. Ovšem druhá branka by mohla od minuty aspirovat na gól měsíce, když třiadvacetiletý útočník vystřihl ukázkové nůžky a míč zapadl za Frydrychova záda, 2:0. Votroci byli v úvodní části utkání aktivnějším týmem a v podstatě svého soupeře na dostřel své branky nepustili. Vytvořili si ještě několik příležitostí, ale střely Haliloviče a Holeše skončily vedle Frydrychovy svatyně.

Do druhého poločasu trenér Pilný obměnil celou sestavu a hra se vyrovnala. První střeleckou příležitost měli hosté. Z velkého vápna se ke střeleckému pokusu odhodlal Fousek, jenže jeho střela skončila vedle hradecké branky.

Domácí hráči se do blízkosti pardubického vápna dostávali většinou po kombinaci hráčů záložní řady, jenže šance Zorvana skončila na dobře organizované obraně soupeře a Vlkanova nemířil přesně. Naopak na druhé straně z první vážnější šance se hosté prosadili. Závaru před Koubkem využil Klátil a snížil průběžný stav utkání na 2:1.

Hradečtí po obdržené brance zvýšili obrátky a vyvrcholením menšího tlaku byla branka v samotném závěru střetnutí. Na přízemní centr Petruse si naběhl agilní Vlkanova a nadvakrát prostřelil pardubického gólmana. Stanovil tak konečný výsledek na 3:1. Fotbalisté Hradce Králové vyhráli svoji skupinu zimní Tipsport ligy bez ztráty bodu a čekají na odpolední los, který jim stanoví soupeře pro sobotní semifinálový zápas.

FC Hradec Králové – FK Pardubice 3:1 (2:0)
Branky: 22. a 25. Vaněček, 84. Vlkanova – 75. Klátil. ŽK: Zelený. Rozhodčí: Kalenda – Vlček, Hurych. Počet diváků: 180.

Sestavy: FC Hradec Králové 1. poločas: Kuciak - Holeš,Rolko, Nosek, Plašil, Mareš – Štípek, Černý, Halilovič, Malinský – Čermák – Vaněček.
FC Hradec Králové 2. Poločas: Koubek - Zelený, Chleboun, Jung, Kraják – Zorvan, Janoušek, Mareš, Vlkanova – Dvořák, Petrus.
FK Pardubice: Frydrych (46. Babiák) – Pospíšil, Kopřiva (46. Vencl), Bederka, Kakrda – Záviška, Kudrna (46. Pánek), Jeřábek, Kim (46. Fusek) – Klátil, Petráň (46. Fousek).

22.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci porazili ve středečním derby Pardubice 3:1 a my vám nyní přinášíme kompletní video obsah, který se po tomto utkání objevil na sociálních sítích. V první videu se můžete těšit na hodnocení střetnutí trenérem Róbertem Barboríkem a slovo dostal i autor jedné branky mladík Adam Vlkanova.
YouTube po Pardubicích: Ohlasy, sestřih a parádní nůžky Davida Vaněčka

22.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jihokorejský fotbalisty Chul Woon Jung v černobílém dresu v jarní části nastupovat nebude a klub již opustil. Na zkoušce je však další hráč, který má v popisu práce hlavně defenzivní činnost. Martin Nosek (26.1.1987, 182 cm, 72kg) svoje kvality fanouškům ukázal již v utkání proti Pardubicím. Nyní musí během týdne přesvědčit i sportovní úsek klubu, že právě on je ten pravý na post stopera. „Chci se tady prosadit a na jaře pomoci týmu k lepšímu umístění,“ zní z úst slovenského hráče.
Martin Nosek již vyhlíží víkendové Final Four zápasy Tipsport ligy

21.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: David
Poslední kolo základní části Tipsport ligy bylo ve znamení derby mezi FC Hradec Králové a FK Pardubice. Votroci v něm dominovali a díky dvěma trefám kanonýra Vaněčka a pojišťovacím gólem Vlkanovy zvítězili 3:1.
Votroci ani v posledním utkání Tipsport ligy nezaváhali a připsali si vítězství 3:1

21.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci od 11.00 hodin nastoupí proti Pardubicím. Pro Davida Petruse, zimní posilu černobílých, to bude určitě specifický zápas.
David Petrus nastoupí poprvé v životě proti

19.1.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci mají za sebou dvě přípravná utkání, obě turnajová. Z nich vyšli vždy vítězně a mají tak před sebou Final Four Tipsport ligy. Jak obě utkání viděl David Štípek? „Do obou jsme šli z plného tréninku. Musím říct, že tady jsou dávky opravdu vysoké, takže snad ani výkon hodnotit nebudu. Podobný zápřah jsme však potřebovali,“ usmívá se opora záložní řady Votroků.