Počet diváků: 300

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FC Zbrojovka Brno 0 FC Zbrojovka Brno
:

Za ideálního fotbalového počasí sehráli Votroci své první utkání na soustředění v Ústí n.Orlicí. Soupeřem nám byla Zbrojovka Brno, tedy mančaft vedený exhradeckým „kapelníkem“ Vaškem Kotalem, jemuž asistuje Hradečák Míša Šmarda. Votroci se na Zbrojovku, zvláště v první půlce zápasu, zdravě vytáhli a po brankách Emira a Dvořky jsme poločas i zápas vyhráli 2:0.

Již v samém úvodu utkání měl po pěkném centru Dvořáka z levé strany tutovku Vlkanova, žel Adam netrefil míč ideálně a z hranice malého čtverce míč poslal vysoko nad branku Zbrojovky. Ani náš soupeř svou první velkou šanci neproměnil, to když se v 5.minutě dostal k míči na penaltě Kaščák, ale vystřelil vedle pravé Koubkovi tyčky. V minutě 14. se po příhře dnes velmi aktivního Janouška ocitl „z oči v oči“ gólmanovi Brna Dvořák, ale dobře vyběhnuvší  Doležal našeho útočníka ještě vychytal. Ve 23.minutě však již Brno inkasovalo. Nejprve pěkný centr Dvořáka před Juklem ještě vyboxoval Doležal, ale jen k Halilovičovi a Emir s klidem poslal z vápna míč do sítě – vedeme 1:0. Emir tak vstřelil tři po sobě jdoucí branky Votroků ze hry (v PU, Spartě na Strahově a dnes Brnu), mezi jeho trefy se vklínil pouze střelec Pavel Dvořák, ale ten neskóroval ze hry, ale z penalty.

A Votroci i nadále pokračovali v dobré kombinační hře, když se dařilo záložní řadě, která tu soupeřovu jasně přehrávala a připravovala našim forwardům zajímavé příležitosti. Ve 36.minutě tak postupoval zleva Dvořák, oslovil ještě nabíhajícího Jukla ale ten měl míč na dlouhou nohu a do prakticky prázdné branky ho nestihl usměrnit. Druhou naši trefu taky připisujeme Dvořákovi, když ve 38.minutě po příhře Vlkanovi Pavel na druhý pokus protlačil míč za Doležala – 2:0.

Druhý poločas začala zcela změněná sestava Brna se snahou vrátit se do zápasu vstřelením branky, Hradec vyměnil jen gólmana a Radim Ottmar si nulu hlídal. V 60.minutě došlo k velkému střídání i na naší straně, na trávníku ze zahajovací sestavy zbyl pouze Plašil a na souhře to bylo přece jen trochu znát. Brnou bylo již  15-ti minutách v tempu hry a naše nová sestava se chvíli do zápasu „dostávala“. Radim Ottmar však ve spolupráci s obranou několik ošemetných situací vyřešil a postupem času se opět rozehráli i Votroci. Vyložené šance jsme však již neviděli ani na jedné straně a tak si dnes naši borci připsali zaslouženou výhru 2:0.

Zítra bude naším soupeřem tým Frýdku-Místku, úvodní hvizd by se měl ozvat již v pravé poledne. Po utkání vám přineseme aktuální informace.

FC Hradec Králové – Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

branky: 23. Halilovič, 38. Dvořák    rozhodčí: Orel – Jiřík, Arnošt    diváků 300

FC HK: Koubek  (46.Ottmar) – Malinský (60.Holeš), Plašil, Rolko(60.Križko),, Poděbradský (60.Mareš)– Vlkanova (60.Štípek), Janoušek (60.Hable), Halilovič (60.Trubač), Kosak (60.Čermák) – Jukl (60.Kulič) – Dvořák (60.Černý)

Zbrojovka Brno: Doležal – Košťál, Schuster,Kaščák, Zavadil, Sedlák, Sýkora, Přerovský, Pašek, Kroupa, Keresteš
střídali: Hladký, Buchta, Jugas, Malík, Vávra, Šumbera, Fischer, Lutonský, Hyčka, Slanšík, Brigant

2.7.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Martin Tobiška
Za ideálního fotbalového počasí sehráli Votroci své první utkání na soustředění v Ústí n.Orlicí. Soupeřem nám byla Zbrojovka Brno, tedy mančaft vedený exhradeckým „kapelníkem“ Vaškem Kotalem, jemuž asistuje Hradečák Míša Šmarda. Votroci se na Zbrojovku, zvláště v první půlce zápasu, zdravě vytáhli a po brankách Emira a Dvořky jsme poločas i zápas vyhráli 2:0.
Výhra nad Zbrojovkou Brno ve fotogalerii

1.7.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: gunny
Po úspěšném vystoupení Votroků v zápase proti Brnu jsme požádali o zhodnocení zápasu asistenty Míšu Šmardu, momentálně ve službách Zbrojovky, a našeho Bohouše Pilného.
Bohouš Pilný a Michal Šmarda k utkání

Za ideálního fotbalového počasí sehráli Votroci své první utkání na soustředění v Ústí n.Orlicí. Soupeřem nám byla Zbrojovka Brno