Místo konání: Hradec Králové, Orlická kotlina
Počet diváků: 160

FC MAS Táborsko 2 FC MAS Táborsko
:

Votroci si k vyplnění reprezentační pauzy do Hradce Králové pozvali přední celek druhé nejvyšší fotbalové soutěže FC MAS Táborsko. Za ideálních fotbalových podmínek se hrál kombinační fotbal, v jehož druhém dějství se prosadili hosté.

Od první minuty byli svěřenci trenéra Prokopce aktivnějším týmem a obranu hostí zaměstnával hlavně s chutí hrající Tomáš Malinský. Ten také byl u úvodních šancí domácích. Za zmínku stojí hlavně jeho průnik přes tři hráče, ale včasné vyběhnutí brankáře Tomy mu zabránilo ve vstřelení branky. Další potlesk na otevřené scéně přinesla 26. minuta a povedená kombinační akce po ose Halilovič – Šultes – Dvořák. Bohužel přízemní centr do vápna žádného adresáta nenašel.

Hosté se dostávali v prvním poločase na polovinu domácích hlavně rychlými brejky, když jeden z nich po půlhodině hry zleva zakončoval Kočí. Pro připraveného a dobře postaveného Kuciaka však nebyl problém střelu zneškodnit.

Rychlá akce byla v podání Votroků k vidění ještě ve 36. minutě, kdy po kolmici Marka Plašila utekl po pravé straně Malinský, na vápně našel naběhnutého Haliloviče, který se snažil rychle zakončit. Bohužel jeho střela skončila vysoko nad Tomovou brankou.

Hned v úvodu druhého poločasu měl po zaváhání hradecké obrany šanci hostující Musiol, ale střídající Ottmar v brance domácích mu jeho pokus konečky prstů zmařil. Hosté byli při chuti a v 52. minutě měl další příležitost Kočí, ale nemířil přesně. Votroci se připomněli až o několik minut později, když se povedenou hlavičkou prezentoval Jakub Chleboun, ale brankář Toma byl pozorný.

V 64. minutě se hosté radovali z úvodní branky. Individuální akcí se prosadil střídající Ciku, když vypálil jedovatou střelu na Ottmara, který už stačil míč pouze vyrazit. Pro dorážejícího Musiola už nebyl problém rozvlnit síť branky, 0:1.
A bylo hůř. Po zmatcích v defenzivě Votroků se hlavou prosadil Džafič a poslal hosty do dvoubrankového vedení, 0:2. Na rozdíl třech branek mohl zvýšit Ciku po samostatném brejku, ale jeho umístěnou střelu Ottmar reflexivně vyrazil na roh.

V druhé pět a čtyřicetiminutovce, hlavně po vystřídání, Votroci tahali za kratší konec. Po zbytečných ztrátách ve středu pole tak čelili brejkovým situacím, které hosté dvakrát využili a po zásluze si z Hradce Králové odvezli skalp účastníka Synot ligy.

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 0:2 (0:0)

Branky: 64. Musiol, 7O. Džafič. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Pilný, Počet diváků: 160
Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak (46. Ottmar) – Plašil, Chleboun, Rolko, Mareš – Križko (46. Janoušek), Kotiš – Malinský (60. Zorvan), Šultes (60. Káva), Halilovič – Dvořák (60. Prokeš)
FC MAS Táborsko: Toma – Divíšek, Mráz (74. Hric), Ciferský, Kotrba – Traore, Šiml (46. Nešický) – Kočí (60. Ciku), Javorek (46. Sladký), Džafič (76. Hovorka) – Musiol (70. Hadžič)

8.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V pátek Votroci sehráli přípravný zápas proti týmu, který v posledních sezónách neporazili. Jinak tomu nebylo ani na konci minulého týdne. Zde se můžete podívat na nejdůležitější momenty tohoto utkání.
Video z přípravného utkání proti Táborsku

6.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci se utkali se soupeřem, kterého v loňském ročníku nedokázali v mistrovském měření sil ani jednou porazit. Nepovedlo se jim to ani nyní v přípravě. Jak viděl zápas trenér Luboš Prokopec?
Chyběla mi větší aktivita v zakončení, říká trenér Prokopec po Táborsku

5.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Přípravu zvládlo lépe Táborsko

4.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Byly to nervy. Votroci se v červnu letošního roku na dálku do poslední minuty závěrečného kola sezóny 2013/2014 přetahovali o druhé postupové místo do Synot ligy se zítřejším soupeřem. V pátek odpoledne se oba týmy opět utkají, ovšem pouze v přípravném duchu. Od 14.00 hodin začíná v Orlické kotlině zápas FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko.