Místo konání: Orlická kotlina
Počet diváků: 100

FC MAS Táborsko 2 FC MAS Táborsko
:

Na rozdíl od sobotního utkání se Znojmem, kdy utkání doprovázely sněhové přeháňky, čekalo na oba soupeře ve středu po obědě slunečné počasí. Konečný výsledek však již tak pozitivní nebyl. Votroci i přes množství vyložených šancí prohráli se soupeřem, s kterým mají z posledních střetnutí negativní bilanci.

Začátek utkání vypadal pro domácí velice slibně. Svěřenci trenéra Pilného se do svého soupeře zakousli od první minuty, kdy po pěkné kombinační akci Trubače s Vaněčkem zakončoval těsně vedle levé tyče Čermák. Další příležitost přišla hned v desáté minutě, kdy se k odraženému míči dostal Janoušek a jeho projektil skončil těsně nad Tomovou brankou. Votroci měli během první dvacetiminutovky množství šancí, z kterých mohli skórovat, a dokonce na konci druhé dvacetiminutovky nastřelil Čermák po vlastní individuální akci tyč. Hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků.

Jeden z nich jim ve dvacáté první minutě vyšel stoprocentně, když domácí gólman nedosáhl na centr Džafiče a propadlý míč za jeho záda dopravil Traoré. Votroky inkasovaný gól zaskočil a hosté toho využili ke vstřelení druhého gólu. Ten přišel hned ve 28. minutě, když si na centrovaný míč nejvýše naskočil Musiol a Koubkovi nedal šanci, 0:2.

Z obdržených branek se hradečtí fotbalisté oklepali až v závěru poločasu, kdy se po ose Vaněček – Čermák – Trubač prosadil posledně jmenovaný a z hranice vápna chladnokrevně překonal Tomu v brance Táborska. V posledních vteřinách pak mohl skóre srovnat nováček Tito, ale jeho pravačka mířila příliš nad.

V druhém poločase již tolik příležitostí nebylo. Vlastně první přišla až po patnácti minutách hry, kdy českou uličkou vyslal Tito Vaněčka na steč, ale hradecký kanonýr si mušku dostatečně nesrovnal a jeho prostrčení podél vyběhnutého gólmana skončilo těsně vedle levé tyče. Ještě větší šanci měl Vaněček v 66. minutě, kdy si na malém vápně poradil i s gólmanem, ale v rozhodující chvíli, kdy již byl před prázdnou brankou, mu míč zablokoval jeden z dotírajících obránců.

Votroci velmi toužili po vyrovnání, ale dnes jim zkrátka nebylo souzeno. A to ani v případě Tita, kterého z blízka Toma vychytal. Závěr utkání přinesl jen marné dobývání velkého vápna soupeře, a tak Votroci poprvé v přípravě okusili hořkost porážky.

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:2 (1:2)

FC Hradec Králové: Koubek - Kraják, Rolko (46. Chleboun), Nosek, Mareš (46. Zelený) – Malinský 60. Vlkanova), Janoušek, Tito – Trubač (60. Zorvan), Čermák - Vaněček.
FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Hric, Ciferský, Tusjak – Džafič (52. Presl), Traore, Javorek (52.Ciku), Surynek – Musiol (46. Strnad), Šiml
Branky: 36. Trubač – 21. Traoré, 28. Musiol, Rozhodčí: Orel – Jiřík, Arnošt
ŽK: Čermák - Presl

4.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenér Bohuslav Pilný hodnotí dnešní utkání proti Táborsku 1:2.
Utkání vnímám ze dvou pohledů. Výsledkový mě neuspokojujě, herní ano, říká Pilný

Votroci poprvé v přípravě výsledkově padli. Herně však nikoliv.

3.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Když Filipa Zorvana (17. 4. 1996) potkáte na ulici, určitě do něho neřeknete, že ten kluk docela reálně pošilhává po prosazení v Synot lize. Ve svých osmnácti letech prožívá s Votroky již druhou zimní přípravu a podle slov trenéra Pilného, nevede si vůbec špatně.