Počet diváků: 50

FC Graffin Vlašim 3 FC Graffin Vlašim
FC Hradec Králové 5 FC Hradec Králové
:

Již předposlední přátelské utkání zimní přípravy sehráli fotbalisté Hradce Králové ve Vlašimi, kde se bylo opravdu na co dívat. Padlo hned osm branek. Za Hradec se postupně trefil Dvořák, Zorvan, Štípek, Tito a jednu branku si dali domácí vlastní.

Do úvodu odpoledního střetnutí vstoupili lépe hráči Vlašimi a zaslouženě šli už v 9. minutě do vedení. Individuálně se prosadil přesnou střelou k tyči dvacetiletý Barák, 1:0. Hradec se do zápasu dostával pomaleji, ale vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe. V 17. minutě zakončil rychlou souhru do odkryté branky kanonýr Pavel Dvořák a bylo to 1:1.

Hradec Králové začal více tlačit a následovala velká šance aktivního Malinského, která zůstala trestuhodně nevyužita. Nicméně to vadit nakonec nemuselo, protože již v 31. minutě se ujali Votroci vedení. Po rohovém kopu se dostal k míči Pavel Černý a jeho pokus si do své vlastní brány srazil jeden z domácích obránců, 1:2. Ovšem závěr první pětačtyřicetiminutovky patřil opět Středočechům. Po pohledné akci zakončoval Gebert a zajistil pro svůj tým poločasovou remízu 2:2.

I na počátku druhé půle pokračovala Vlašim ve své aktivitě, za což byla odměněna vedoucí brankou. Tentokrát ukázal svoje umění Hejný a brankář Kuciak lovil míč z brány potřetí, 3:2. Svěřenci trenérů Bohuslava Pilného a Róberta Barboríka se však rozhodně nevzdávali a nadále bojovali o každý míč. Následovalo drtivých osm minut, během kterých se hosté hned třikrát gólově prosadili. Nejprve v 56. minutě vyrovnal David Štípek na 3:3, o čtyři minuty zakončil únik efektně Filip Zorvan 3:4 a nakonec byla k vidění krásně umístěná střela Tita v 64. minutě, 3:5.

V 67. minutě se dostal do samostatného úniku Tomáš Malinský, ale míč poslal těsně mimo branku. V závěru utkání si již Votroci zkušeně hlídali náskok a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po jednom takovém byl blízko druhému gólu španělský záložník Tito, ale kulatý nesmysl mezi tyče nezamířil. I proto se tedy už na konečném výsledku 3:5 nic nezměnilo.

FC Graffin Vlašim – FC Hradec Králové 3:5 (2:2)
Branky: 9. Barák, 44. Gebert, 53. Hejný – 17. Dvořák, 31. vlastní, 56. Štípek, 60. Zorvan, 64. Tito. ŽK: 87. Starý. Počet diváků: 50.

Sestavy: FC Graffin Vlašim: Bojčuk (46. Budínský) – Vebr, Simerský (46. Breda), Starý, Průcha (60. Veselý), Hejný, Štochl, Barák (46. Brejcha), Janda (20. Vopat), Nový (60. Petrů), Gebert (60. Ibeagha).
FC Hradec Králové: Kuciak - Holeš, Rolko (56. Mareš), Nosek, Plašil – Černý (56. Zorvan), Trubač (56. Janoušek) - Štípek (56. Tito),  Čermák (56. Vaněček), Malinský – Dvořák.

8.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Sobotní přípravné utkání, které nabídlo mnoho zajímavých šancí a také osm krásných gólů, zvládli fotbalisté Hradce Králové v poměru 3:5. V prvním poločase byl k vidění gól Pavla Dvořáka a také jedna vlastní branka domácího obránce. V druhé půli se postupně trefil Štípek, Zorvan a také Tito.
Soupeř byl nepříjemný a nám to nesedělo, říká po zápase s Vlašimí Bohuslav Pilný

7.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Již předposlední přátelské utkání zimní přípravy sehráli fotbalisté Hradce Králové ve Vlašimi, kde se bylo opravdu na co dívat. Padlo hned osm branek. Za Hradec se trefil Dvořák, Zorvan, Štípek, Tito a jednu branku si dali domácí vlastní.
Hradečtí přestříleli svého soka z Vlašimi 5:3

6.2.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Čas do začátku jarní části Synot ligy se neúprosně blíží a na fotbalisty Hradce Králové čekají již poslední dva přátelské zápasy. Tuto sobotu se Votroci od 14.00 představí ve Vlašimi, kde se jim ve sportovním areálu Na Lukách postaví do cesty tamní Graffin.