Místo konání: TC Strahov
Počet diváků: 300

AC Sparta Praha 3 AC Sparta Praha
:

První šanci zápasu měla Sparta po chybě v naší rozehrávce již ve druhé minutě, Koubek Lafatovi střelu z 11 metrů výborně vyrazil. Votroci se však brzy osmělili, když na Holešův ostrý centr nedosáhl Zorvan. O minutku později na Štípkovu uličku nabíhal Dvořák, ale Štěch byl u míče o zlomek vteřiny dřív. I nadále jsme byli aktivní, povedená dělovka Mareše jen těsně přeletěla břevno rudých. Po faulu na Štípka velmi dobře zahrál trestný kop z pravé strany Mareš a Dvořákovi chyběl „půlkrok“ k zakončení do prázdné branky.

Pak se však již rozjela Sparta - po precizním centru z levé strany od Krejčího hlavičkoval Lafata z malého čtverce, naštěstí vedle levé tyčky. Chvíli na to už byl Koubek překonán, ale Holeš po dloubáčku jednoho z domácích vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Výborně hrajícího Krejčího vychytal stejně dobře chytající Koubek, ale pak již byl náš gólman bezmocný proti zakončení Lafaty, který z malého čtverce zužitkoval zpětnou přihrávku od Přikryla, 1:0.

Obdržená branka nás povzbudila k větší aktivitě a vypracovali jsme si dvě vynikající možnosti. Nejprve se před Štěchem po povedeném ťukesu objevil Zorvan, ale prováhal správný okamžik k zakončení a jeho střelu tak dokázala obrana rudých srazit. Tutovku pak spálil novic v našem dresu Štípek – to jsme šli v brejku z našeho velkého čtverce 3 na 1, Zorvan uvolnil Štípka, ten postupoval na Štěcha, zvolil jako zakončení oblouček a míč se snesl těsně vedle pravé tyčky branky Sparty.

Do druhé části utkání Votroci prakticky kompletně prostřídali a benjamínek Votroků Vlkanova hlavičkoval po centru Malinského ve 47. minutě těsně vedle levé tyčky domácí branky. Další mladíček Bláha pak tvrdě vypálil v 55. minutě, Štěch jeho jedovku vyrazil. Neuspěl ani Lafata, který překopl branku Kuciaka snad ze tří metrů.

Votroci začali střelecky přípravu tam, kde skončili soutěž – u střelce Emira Haliloviče. V 63. minutě mu pěknou příhru před vápno adresoval Jukl, Emir si v klidu navedl míč do volného prostoru a jeho levačka poslala merunu přesně k levé tyčce Štěchovy svatyně – vyrovnáno, 1:1! Vedení jsme si však málem užívali jen chvilku, když po faulu Plašila kopali domácí penaltu. Lafata se však Kuciaka zalekl a vysoko jeho branku přestřelil.

V 69. minutě skvěle vystihl domácí rozehrávku Malinský, uvolnil Jukla, ten sice v souboji o míč přišel, ale získal jej pro sebe Sixta a jeho křížnou tvrdou střelu Štěch jen s vypětím všech sil vyrazil. Na druhé straně to zkoušel v zápětí Lafata, ale jeho hlavičce chyběla přesnost i síla. Naopak střeleckou parádu předvedl v 77. minutě Vácha, když z cca 20-ti metrů vymetl pavučinky v levé šibenici Kuciakovy branky, to se chytat opravdu nedalo, 2:1. A bohužel osm minut před koncem domácí vstřelili další branku, když po centru Dočkala hlavičkoval přesně Lafata – 3:1.

Hodnocení trenéra Luboše Prokopce: „Prvních dvacet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, dostávali jsme se do šancí a jen škoda, že z toho nebyl gól. Pak Sparta ukázala kvalitu a vyhrála zaslouženě. Já jsem rád, že jsme mohli takovýhle zápas sehrát, je to pro nás cenná zkušenost, která se nám může hodit.“

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 26. a 82. Lafata, 78. Vácha – 63. Halilović. Rozhodčí: Marek – Hájek, Vaňkát. Počet diváků: 300.

Sestavy:
 AC Sparta Praha: Štěch – Pauschek (75. Konaté), Brabec, Švejdík, Hybš – Vácha, Matějovský (46. Čermák), Dočkal – Přikryl, Krejčí – Lafata.

FC Hradec Králové: Koubek (46.Kuciak) – Holeš (46.Malinský), Rolko (65.Križko), Križko (46.Plašil), Čermák (46.Poděbradský) – Štípek (46.Bláha), Hable (46.Janoušek), Mareš (46.Vlkanova, 66. Sixta)), Černý (46.Halilovič), Zorvan (46.Zelený) – Dvořák (46.Jukl).

Víkendový program Votroků:
sobota: turnaj v Benátkách nad Jizerou
neděle: Ostřešany - Kopeme za fotbal
Více v sekci "Týdenní plán".

26.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V ideálním fotbalovém počasí – slunečno, příjemných 21°C – nastoupili Votroci k prvnímu zápasu své letní přípravy před SYNOT ligou. Soupeřem nám byl jeden z předpokládaných favoritů, mistrovská Sparta. Zápas se hrál na hřišti Strahovského areálu a pro hráče to byla příležitost ke zpestření přípravného období a pro realizační týmy pak šlo o první prověrku nových tváří.