Počet diváků: 592

FC Olympia Hradec Králové 0 FC Olympia Hradec Králové
FC Hradec Králové 6 FC Hradec Králové
:

Městské pohárové derby přivítalo deštivé počasí. V pěkném prostředí kuklenského areálu na sebe narazily celky krajského přeboru a Synot ligy, což bylo na hřišti znát od první minuty. Ovšem i přes tento rozdíl předvedla domácí Olympie velmi sympatický výkon.

Votroci si od prvních minut vytvořili výraznou územní převahu, kterou korunovali hned v jedenácté minutě, když na hranici vápna Malinský prostrčil míč Kuličovi a ten se prosadil střelou po zemi na zadní tyč, 1:0. Nutno ovšem podotknout, že gólovému zakončení Votroků předcházela obrovská šance domácího Faltuse, který si naběhl na přesný centr Hůlky. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti však Martin Kuciak bravurně zneškodnil. Slovenský gólman dostal v pohárovém střetnutí přednost před Koubkem a vedl si velmi dobře.

Na další gólový zápis se čekalo do dvacáté sedmé minuty, kdy se k odraženému míči na hranici velkého vápna dostal nikým nekrytý Shejbal a z „voleje“ poslal přízemní ranou míč do sítě, 0:2.

Do konce prvního poločasu měli Votroci ještě pár zajímavých příležitostí ke skórování, ale Štípek, Prokeš a v poslední minutě ani Kulič svoje šance neproměnili. Na druhé straně se domácí Hůlka prezentoval sympatickou střelou z dvaceti metrů, kterou však konečky prstů vytěsnil Martin Kuciak.

V druhém poločasu stačilo Votrokům ke vstřelení další branky šest minut. Kulič rozehrál rohový kop, Štípek míč vrátil před branku, kde stál připravený Križko a propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:3. Hned vzápětí se Votroci radovali počtvrté, to když domácí obránce, ve snaze odkopnout míč do bezpečí, napálil jej do vlastního brankáře a ten se odrazil přímo do sítě Olympie, 0:4.

Po čtvrté brance hra trochu zvolnila. Domácím zřejmě došly síly a Votroci se přes zhuštěnou obranu nedokázali prokousat. Zajímavý střelecký pokus předvedl čtvrt hodiny před koncem Tomáš Malinský, jenže jeho technická střela zpoza vápna jen těsně minula levý horní roh Moníkovy branky.

V závěru utkání se ještě jednou připomněli domácí, to když se po rohovém kopu dostal k míči Josef Dvořák a prudkou přízemní střelou prověřil pozornost Kuciaka.

Poslední slovo měli přeci jen Votroci. Nejprve Olympia zahrávala přímý kop v blízkosti vápna hostí. Centrovaného míče se zmocnil Martin Kuciak, rychle rozehrál brejk 4:2 a na jeho konci stál Aleš Čermák, 0:5. Hradečtí fanoušci ještě oslavovali předešlý gól, když se podruhé v utkání prosadil, a účet zápasu tak podtrhnul, Marek Kulič, 0:6.

Votroci tak dokráčeli do dalšího kola, kde narazí na  třetiligovou Admiru Praha.

Luboš Prokopec, trenér: „Jsme s postupem samozřejmě spokojení. Tyto zápasy bývají ošidné, a i dnes bylo velmi důležité, že nás v úvodu zápasu podržel svým zákrokem Martin Kuciak. Střelecky jsme se prosadili, přesto jsme i dnes neproměnili řadu šancí.“

FC Olympia Hradec Králové - FC Hradec Králové 0:6 (0:2)

FC Olympia Hradec Králové: Moník – Sikora, Mařas, Kabeláč, Hůlka – Haupt (75. Karanský), Hubička, Dvořák, Rak, Faltus (63. Musil) - Hofman
FC Hradec Králové: Kuciak – Malinský, Križko, Janoušek, Čermák Pavel – Čermák Aleš, Hable – Štípek (57. Holeš), Kulič, Shejbal – Prokeš
Branky: 11. Kulič, 27. Shejbal, 51. Križko, 53. vlastní, 85. Čermák Aleš, 87. Kulič, Rozhodčí: Váňa – Vlasjuk, Zeman, Počet diváků 592.

13.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Městské pohárové derby přivítalo deštivé počasí. V pěkném prostředí kuklenského areálu na sebe narazily celky krajského přeboru a Synot ligy, což bylo na hřišti znát od první minuty. Ovšem i přes tento rozdíl předvedla domácí Olympie velmi sympatický výkon.
Votroci se po výhře v městském derby posunuli do dalšího kola Poháru České pošty

12.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V letošní sezóně Votroci poprvé vstoupí do bojů o národní pohár. Ve středu 13. srpna se představí v rámci 2. kola Poháru České pošty v městském derby proti Olympii Hradec Králové. Utkání se hraje od 17.00 hodin na hřišti v Kuklenách.