Datum utkání: 4.11.2014 17:00
Počet diváků: 1446

FC Viktoria Plzeň 2 FC Viktoria Plzeň
:

Do úvodního pohárového utkání vstoupili lépe fotbalisté Hradce Králové, když šli po krásné akci Matěje Kotiše do vedení. To však trvalo pouhých pět minut. Poločasovou remízu zařídil plzeňský útočník Marek Bakoš. V druhé půli se trefili už pouze hosté, přesně to byl po rohovém kopu Hubník a zajistil tak výhru 1:2 pro svoje mužstvo.

Úvodních dvacet minut příliš fotbalové krásy divákům na stadionu v Malšovicích nenabídlo. Největší vzrušení přinesla branka Davida Vaněčka, která však nebyla z důvodu odmávaného ofsajdu uznána. Hosté o sobě dali poprvé pořádně vědět až ve 26. minutě, kdy se z úctyhodné vzdálenosti prezentoval dělovkou Horváth. Ve 37. minutě předvedli fotbalisté Hradce Králové krásnou akci, po které padla zasloužená úvodní branka střetnutí. Trubač ukázkově vyslal za obranu hostů Kotiše, ten si mazácky položil brankáře Bolka a uklidil míč do sítě, 1:0.

Vedení Votroků ovšem nemělo dlouhého trvání, protože už ve 42. minutě bylo vyrovnáno. Centr Hubníka našel úplně osamoceného Bakoše, který uklidil míč za záda bezmocného Kuciaka, 1:1. O okamžik později vyslal nebezpečnou střelu do šibenice plzeňský Hrošovský, ale míč skončil těsně nad horním břevnem. V samotném závěru prvního poločasu přišla ještě slušná šance Votroků. Malinský vyslal za obranu Vaněčka, kterému před vyběhnuvším Bolkem chyběl krok.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se prezentovali Hradečtí rychlým protiútokem, na jehož konci byla tvrdá střela Holeše, nicméně brankář hostů zasahovat nemusel. V 63. minutě přetavila Plzeň územní převahu ve vedoucí branku. Po rohovém kopu se tečovaný balón snesl na Hubníka, který nekompromisní ranou pod břevno překonal Kuciaka, 1:2. Pilného výběr se snažil o srovnání stavu zápasu, ale hráči Plzně ukazovali svoji zkušenost a jistě drželi míč na svých kopačkách.

Byli to naopak svěřenci kouče Miroslava Koubka, jejž mohli v 84. minutě definitivně rozhodnout. Ale brejk skončil u střídajícího Petržely kdy vše uhasila obrana domácích. V samotném závěru mohl ohrozit soupeřovu branku Čermák, ale míč mu uskočil a šance byla zmařena. I proto se stav již neměnil a Viktoria Plzeň si v prvním poločase připsala vítězství 1:2. Odvetné utkání je v plánu 19. listopadu v plzeňské Doosan Aréně.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 37. Kotiš - 42. Bakoš, 63. Hubník. Rozhodčí: Berka – Štěrba, Zeman. ŽK: 67. Hubník. Počet diváků: 1446.

Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák – Hable (76. Šultes), Križko - Kotiš, Trubač, Malinský (63. A. Čermák) – Vaněček (76. Prokeš).
FC Viktoria Plzeň: Bolek - Hubník, Limberský (46. Medveděv), Procházka, Kovařík - Horváth, Hrošovský – Vaněk (76. Petržela), Bakoš (90. Kratochvíl), Pilař – Holenda.

5.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Nejlepším hráčem pohárového utkání s Viktorií Plzeň byl vyhlášen Daniel Trubač, který dostal od trenérů důvěru a rozhodně nezklamal. Aktivně se nabízel, bojoval a navíc připravil jediný gól Votroků. S teprve sedmnáctiletým záložníkem jsme udělali pozápasový rozhovor. „Určitě jsem byl trochu nervózní, ale to k tomu asi patří. Ale moje pocity..Super, paráda. Asi nejlepší zápas, co jsem odehrál a mám z toho velkou radost,“ sdělil po utkání mládežnický reprezentant U19.
Talentovaný Daniel Trubač: Byl to asi nejlepší zápas, co jsem odehrál

Plzeň byla v poháru FAČR nad síly Votroků

4.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Dnes se od 17.00 odehraje úvodní zápas 4. kola poháru FAČR a na stadion v Malšovicích dorazí aktuální lídr Synot ligy, mužstvo FC Viktorie Plzeň. Avšak v tomto pohárovém utkání nepůjde jen o samotné výkony na hřišti, půjde o mnohem víc, o pomoc lidem, kteří to nyní nejvíce potřebují. Dnešní zápas se totiž ponese ve znamení pomoci pacientům, kteří bojují se zákeřnou rakovinou.
Pojďte dnes na Plzeň a podpořte Onkologickou kliniku v Hradci Králové

Ve čtvrtém kole poháru FAČR přijede do Hradce Králové aktuální lídr SYNOT ligy FC Viktoria Plzeň. Utkání s atraktivním soupeřem se na Malšovickém stadionu odehraje v úterý a úvodní výkop je naplánován na 17.00. Přijďte podpořit Votroky v tomto těžkém střetnutí!
V poháru FAČR přivítáme fotbalisty Plzně

25.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Včera v podvečer se plzeňská Viktorka probojovala do osmifinále Poháru České pošty, když porazila druholigové Táborsko 3:0. První z utkání osmifinále se mělo odehrát již příští týden, ale po dnešních jednáních se zápasy přesouvají až na listopad.
V poháru Votroci narazí na Plzeň. Utkání se nakonec odehrají až v listopadu.

24.9.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci úspěšně přešli přes třetí kolo Poháru České pošty a dnes čekají na výsledek utkání MAS Táborsko – Viktoria Plzeň, z kterého jim vyjde soupeř. První ze dvou utkání 4. kola se bude hrát s největší pravděpodobností již za týden v úterý 30. září na Malšovickém stadionu.