Místo konání: Praha - Eden
Počet diváků: 5228

SK Slavia Praha 1 SK Slavia Praha
:

V rámci 15. kola SYNOT ligy zavítali Votroci do pražských Vršovic, kde jim byl soupeřem celek Slavie Praha. V prvním poločase byl Hradec lepším týmem, především šance Dvořáka a Malinského volaly po gólech. V druhé půli šel nejprve do vedení Hradec, trefil se Plašil. Avšak radost z gólu trvala jen dvě minuty, vyrovnání zařídil Škoda a stanovil tak konečný výsledek utkání na 1:1.

Od prvních minut utkání drželi míč na svých kopačkách domácí, ale v 10. minutě to byl Hradec, který měl k dispozici nebezpečný přímý kop. Avšak pokus Haliloviče nikdo do brány dorazit nedokázal. O sedm minut později měli první větší příležitost také fotbalisté Slavie Praha, když po rychlém brejku vypálil Milan Černý, ale brankář Koubek byl pozorný a míč vytěsnil na rohový kop. Z něho vznikl v pokutovém území menší závar, který razantně ukončil svým zákrokem Tomáš Koubek.

Velká šance Votroků přišla ve 24. minutě, kdy střílel v dobré pozici Pavel Dvořák, bohužel míč si cestu mezi tři tyče nenašell. Hradec tlačil a další gólovku měl na kopačce Dvořák, ale na střílený centr Černého nedosáhl. Svěřenci kouče Miroslava Beránka byli aktivitou hostů zaskočeni a v obraně vytvářeli chyby. Po jedné takové zakončoval Malinský, ale jeho střelu gólman Rakovan zneškodnil. Hradec Králové v prvním poločase ukázal, že se svého soka rozhodně nezalekl a velká škoda, že tato převaha nevedla k vedoucí brance.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se trefil slavistický Kenia, ale branka nebyla kvůli ofsajdu uznána. V 55. minutě šli Votroci zaslouženě do vedení, po rohovém kopu se na zadní tyči objevil Marek Plašil a uklidil míč do brány, 0:1. Bohužel vedení vydrželo pouhé dvě minuty, rovněž po rohovém kopu bylo zásluhou Škody vyrovnáno, 1:1. Tento gól vlil sešívaným do žil novou krev a výsledkem toho byla opět možnost útočníka Škody, ovšem gólman Koubek vytasil skvělý zákrok a svůj tým podržel. Reprezentant do 21 let se převedl i při střele Zmrhala, kdy kulatý nesmysl vytáhl konečky prstů.

V 76. minutě měl blízko k úspěchu střídající Vaněček, jehož hlavička skončila k překvapení všech na břevnu. O dvě minuty déle dostal druhou žlutou kartu Tomáš Malinský a musel se předčasně odebrat do šaten. Slavia byla rázem na koni a měla několik dobrých možností. Třeba hlavička Bílka měla gólové parametry. Ovšem nakonec mohl v závěru rozhodnout David Vaněček, jenž měl 100% šanci. Sám před gólmanem Rakovanem však neuspěl. Pražané na úplném sklonku střetnutí tlačili, ale kromě hlavičky Balaje si nic vážnějšího nevytvořili. I proto skončilo střetnutí remízou 1:1.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 57. Škoda – 55. Plašil. Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Kotík. ŽK: 83. M. Černý - 56. a 78. Malinský, 81. P. Černý, 90. P. Mareš. Počet diváků: 5228.

Sestavy: SK Slavia Praha: Rakovan – Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar (46. Mikula) – Kodr, Kenia (64. Boudjemaa) – V. Vukadinovič (75. Balaj), Zmrhal, M. Černý – Škoda.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Križko, Plašil – Trubač (74. Vaněček), Černý – Štípek (82. P. Čermák), Halilovič (65. Mareš), Malinský – Dvořák.

26.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové odehráli v neděli proti Slavii Praha vyrovnané utkání, kdy šli dokonce do vedení po brance Marka Plašila. Pražané však již za dvě minuty vyrovnali a stanovili tak konečný stav na 1:1. Fanouškům Hradce se na základě známkování nejvíce líbil výkon brankáře Tomáše Koubka, který předvedl několik výborných zákroků a měl lví podíl na zisku jednoho bodu. Celkově dostal velmi dobrou průměrnou známku 1,48. Pro reprezentanta do 21 let je to navíc již druhé ocenění v řadě, v utkání proti Liberci byl příznivci opět dosazen na první místo.
Na Slavii fanoušci ocenili Tomáše Koubka

24.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ve včerejším utkání odehrál Hradec Králové proti Slavii Praha vyrovnané utkání, na jehož konci brali Votroci bod za remízu 1:1. Na prvním videu uvidíte hodnocení trenéra Roberta Barboríka na pozápasové tiskové konferenci a také se můžete podívat na sestřih utkání v režii webového portálu iSport.cz.
Záznam tiskové konference a sestřih utkání na Slavii

24.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: ilustrační
Fotbalisté Hradce Králové odehráli proti pražské Slavii vyrovnané utkání, kdy bylo k vidění několik šancí na obou stranách. V druhém poločase zajistil Votrokům vedení Marek Plašil, který se prosadil po rohovém kopu. „Byl roh, myslím, že to hlavičkoval Dvořka na zadní tyč a jen jsem to líznul do branky," sdělil po utkání osmadvacetiletý obránce.
Marek Plašil: Za gól jsme rád, ale raději bych chtěl tři body

23.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 15. kola SYNOT ligy zavítali Votroci do pražských Vršovic, kde jim byl soupeřem celek Slavie Praha. V prvním poločase byl Hradec lepším týmem, především šance Dvořáka a Malinského volaly po gólech. V druhé půli šel nejprve do vedení Hradec, trefil se Plašil. Avšak vedení trvalo jen dvě minuty, vyrovnání zařídil Škoda a stanovil tak konečný výsledek utkání na 1:1.
Votroci vezou z Edenu bod za remízu 1:1

21.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin - nikola pail
Posledním sokem Synot ligy, kterému Votroci tuto sezonu ještě nečelili, je tým SK Slavia Praha.
Předzápasové zajímavosti a souvislosti

21.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po reprezentační pauze a odvetném utkáním v Poháru ČMFS je na pořadu 15. kolo Synot ligy. V něm se Votroci představí na půdě deváté Slavie. Nedělní utkání začíná v 18.00 hodin. Fanklub Votroci 2000 tentokrát pořádá výjezd vlakem.
V neděli Votroci míří do Edenu

12.11.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Reprezentační přestávku Votroci využívají k přípravě na další těžká utkání ve formě dvoufázových tréninků. Volno je čeká až o víkendu a hned po neděli se začnou soustředit na pohárovou odvetu v Plzni (středa 19. 11., 17.00) a na poslední zápas v rámci první poloviny Synot ligy, na utkání proti Slavii v Edenu (neděle 23. 11., 18.00).