Počet diváků: 1789

SK České Budějovice 2 SK České Budějovice
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Za ideálního počasí, avšak pouze před hrstkou diváků, svedly souboj dva týmy, které měly na svém kontě nejméně bodů ze všech účastníků Synot ligy. Po brankách Vaněčka a Čermáka získali fotbalisté Hradce Králové v první půli dvoubrankové vedení, avšak v druhém dějství přišla nejprve v 67. minutě snižující branka Varadiho a v samém závěru penalta pro domácí, kterou využil střídající Volešák.

V úvodu utkání se domácí hráči do Votroků zakousli a během první pětiminutovky si hned vytvořili dvě slibné šance. U obou byl Jaroslav Machovec, který nejprve hlavou z malého vápna přestřelil a dorážku z bezprostřední blízkosti mu Koubek chytil. V deváté minutě však při hostujícím týmu stáli všichni svatí. Benát zahrál rohový kop a nikým neatakovaný Lengyel hlavičkou nastřelil levou tyč. Odpovědí hradeckých fotbalistů byla pěkná kombinační akce a finální přihrávka Holeše na Dvořáka. Hradecký střelec však z otočky mířil přímo do náruče Fryštáka. Zajímavý byl také rohový kop Černého a následná Čermákova hlavička, která však mířila těsně vedle.

Začátek utkání tak naznačil, že by se na Střeleckém ostrově mohl hrát pěkný fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Jednu z nich ve dvacáté minutě „nedoklouzal" Janotka, když byl sám před brankou Hradce, ale míč mu projel těsně před kopačkami. Na druhé straně však měli hosté hned dvě možnosti. Nejprve Malinský vracel od brankové čáry pod sebe, kde si míč na hranici vápna zpracoval Čermák, ale jeho střelu domácí gólman vychytal. Hned vzápětí se dostal k odraženému míči Plašil a jeho střelu s velkou námahou gólman Fryšták vytěsnil na roh.

Po půlhodině hry převzali otěže hry svěřenci kouče Róberta Barboríka, natlačili se před vápno Dynama a výsledkem bylo několik rohových kopů. K jednomu z nich se postavil David Štípek, zacentroval na přední tyč domácí branky a k propadlému míči se dostal David Vaněček, který z otočky mířil přesně mezi tři tyče, 0:1. V poslední minutě první půle bylo ještě o něco radostněji. Do otevřené obrany pronikal dobře hrající Tomáš Malinský, kterého zastavil pouze za cenu faulu a žlutého napomenutí Novák. K rozehrání přímého kopu se postavila hned trojice hradeckých hráčů Černý, Plašil a Čermák. Posledně jmenovaný nakonec míč poslal do opačného rohu, nežli se vrhnul brankář Fryšták a uzavřel poločasové skóre na 0:2.

V úvodu druhého dějství měli Jihočeši opět velice dobrou příležitost, jenže Funda se zřejmě šance zalekl a z malého vápna opuštěnou branku Votroků netrefil. Trenér František Cipro zareagoval na nepříznivý stav střídáním a Budějovice rázem ožily. Před Tomáše Koubka chodil jeden centr za druhým, ale pouze díky neschopnosti v zakončení ze strany Dynama se skóre neměnilo. To však neplatilo v 66. minutě. Přímému kopu Machovce ještě hostující obrana zabránila, jenže k vrácenému míči se dostal Varadi, který již bezmocného Tomáše Koubka chladnokrevně prostřelil, 1:2.

Hradečtí se v útočné fázi osmělili až v 70. minutě a hned z toho byla dobrá příležitost, kdy střela Štípka jen těsně minula pravou tyč budějovické svatyně. Ještě větší příležitost měl Malinský, který se po přihrávce od Vaněčka řítil zcela sám na branku soupeře, jenže Fryšták mu míč, směřující do branky, levou rukou vyboxoval. Pak přišla 88. minuta a sudí Příhoda po zákroku Plašila na Nováka nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Ladislav Volešák a vyrovnal stav utkání na 2:2. Nicméně v samotném závěru si hosté mohli vzít vedení zpět. Únik v poměru čtyři na jednoho zakončoval jako poslední střídající Shejbal, ale zamířil vedle. Hradec tak trestuhodně nevyužil tuto 100% šanci a na výsledku 2:2 se již nic nezměnilo.

SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 2:2 (0:2)
Branky: 66. Varadi, 89. Volešák z PK – 31. Vaněček, 44. Čermák. Rozhodčí: Příhoda – Mokrusch, Caletka. ŽK: 42. Novák, 55. Varadi, 88. Kalod – 48. Černý, 68. Čermák, 87. Plašil. Počet diváků: 1789.

Sestavy: SK Dynamo České Budějovice: Fryšták – Janotka (67. Kalod), Novák, Lengyel, Machovec – Pešek, Řezáč, Benát, Chrien (46. Volešák), Funda (57. Škoda) – Varadi.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Chleboun, Križko, Plašil – Čermák (87. Rolko) – Štípek (77. Halilovič), Černý, Dvořák, Malinský (83. Shejbal) – Vaněček.

29.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Svěřenci trenérského triumvirátu Barborík, Frimmel, Pilný sehráli v Českých Budějovicích výborný první poločas, ve kterém se díky brankám Davida Vaněčka a Aleše Čermáka ujali dvoubrankového vedení. Bohužel v druhé půli se podařilo domácím vyrovnat, a proto si Votroci z jižních Čech odvezli pouze bod za remízu 2:2.
Hodnocení hráčů proti Českým Budějovicím

27.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Od domácího utkání proti Příbrami, v kterém sehrálo velkou roli rozhodování trojice sudích, neuběhl ani týden a v podstatě podobný scénář se opakoval také v Českých Budějovicích. V prvním poločase upřel sudí Příhoda Votrokům pokutový kop a gól Varadiho, kterým Jihočeši snížili na 1:2, padl po jasném ofsajdu.
Na Strahov opět míří protest proti výkonu rozhodčích

27.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Hradečtí fotbalisté zažili v Českých Budějovicích podobný průběh jako v domácím utkání s Příbramí. Nedokázali udržet nadějný dvoubrankový náskok a nakonec si vezou z jižních Čech pouze bod za remízu 2:2. Bezprostředně po zápase panovalo v kabině Votroků velké zklamání a smutek. Každý si uvědomoval, že k výhře chybělo opravdu málo. „Nálada? Špatná, moc špatná," hlesl při příchodu do útrob stadionu ofenzivní záložník David Štípek.
Po neproměněných šancí se to zlomilo, říká zklamaný David Štípek

26.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové remizovali ve 25. kole nejvyšší české fotbalové soutěže s Českými Budějovicemi 2:2. V prvním poločase byli Votroci lepším týmem a zásluhou pohotového Vaněčka šli do vedení. V samotném závěru přidal druhý gól z přímého kopu Aleš Čermák a vše vypadalo až do 66. minuty nadějně. Pak přišlo snížení z kopačky domácího Varadiho a v 88. minutě úspěšný pokutový kop Volešáka. A proto se v souboji nováčků Synot ligy dočkali fanoušci dělby bodů.
Tisková konference a sestřih utkání v Českých Budějovicích

25.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: David
Votroci přišli o výhru v samém závěru

24.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V sobotu od 17.00 hodin se na stadionu na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích utkají fotbalisté Hradce Králové s místním Dynamem. Jedná se o souboj posledního a předposledního celku ligové tabulky Synot ligy. Už to zaručuje, že kdo chce pomýšlet na záchranu prvoligové příslušnosti, musí bezpodmínečně bodovat.
Infografika a zajímavosti před utkáním s Českými Budějovicemi

23.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Jde do tuhého! Nyní už každý bodový zisk či případná ztráta může rozhodnout o setrvání v české nejvyšší fotbalové soutěži. Hradec Králové zajíždí v rámci 25. kola Synot ligy na půdu posledního celku tabulky. Utkání proti Českým Budějovicím začíná na Střeleckém ostrově v 17.00 hodin.
V sobotu se Hradec Králové představí v Českých Budějovicích

22.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V sobotu čeká fotbalisty Hradce Králové jedno z klíčových utkání jarní části Synot ligy. Střetnou se s Českými Budějovicemi, které jsou na poslední příčce tabulky, ale mají stejný počet bodů. Proto bude pro obě mužstva bodový zisk doslova nutností. Na utkání se chystají také naši věrní fanoušci, kteří pořádají tradiční autobusový výjezd.
Vyražte podpořit Votroky do Českých Budějovic, fanklubáci jedou zadarmo!

21.4.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnes mají hráči FC Hradec Králové volno. To se ale netýká realizačního týmu, který již vše připravuje k dalšímu zápasu v Synot lize, kdy Votroci zajíždí do Českých Budějovic (sobota, 17.00). Jak zápas s Příbramí vydýchal asistent trenéra Pilný? (Hluboce se nadechl) „Člověku nic jiného nezbývá. Máme do konce 6 kol a zápas s Příbramí již nevrátíme. Výsledek již tuplem ne. My se musíme dívat dopředu,“ říká velmi pomalu a s rozmyslem Bohuslav Pilný.
Ani nebudeme poslední zápas v kabině hodnotit. Připravíme se na Budějovice, říká Bohuslav Pilný.

25 Marek Plašil 0 - 90 - 87 -
9 Jan Shejbal 83 - 90 - - -

14 Adam Varadi 0 - 90 66 55 -
19 Jakub Pešek 0 - 90 - - -
23 Jaroslav Machovec 0 - 90 - - -
3 Jiří Funda 0 - 57 - - -
25 Ladislav Volešák 46 - 90 88 - -
18 Martin Chrien 0 - 46 - - -