Počet diváků: 1270

FK Teplice 1 FK Teplice
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Poslední utkání letošního ročníku Synot ligy bylo pro některé hráče tím posledním v černobílém dresu. Již před tímto utkáním se vědělo, že do přípravy nenastoupí Aleš Čermák, Emir Halilovič, Martin Kuciak a David Štípek, kterým v Hradci končí smlouvy a také Adrian Rolko, jenž končí kariéru profesionálního fotbalisty.

Do Teplic také nepřicestovali Trubač se Zorvanem, kteří pomohli v dopoledním utkání dorosteneckému týmu k důležitým třem bodům v zápase proti Karviné. Loučení bylo k vidění také na domácí straně, kde se po půlročním trenérském angažmá rozhodl neprodloužit smlouvu Petr Rada. Naopak svoji prvoligovou premiéru si od první minuty v základu odbyl Jan Vobejda, který do dnešního dne oblékal dres juniorského výběru.

Pojďme ale k zápasu samotnému. Na pěkném stadionu pro necelých dvacet tisíc fanoušků byl za dohledu několika stovek těch nejvěrnějších k vidění bezstarostný zápas. První čtvrthodinu měli v režii Votroci. Byli aktivnější, rychlejší a míč měli častěji na svých kopačkách. Proto pro všechny přítomné bylo velkým překvapením gólové zakončení Ladislava Takácse z 15. minuty. To se žlutomodří po delší době dostali na polovinu hradeckých, vybojovali rohový kop a na něj si nejvýše vyskočil teplický středopolař a rozvlnil síť za Koubovými zády.

Hradecké branka trochu vykolejila z jejich herního rytmu a domácí tým rázem ukázal, proč je ve vrchních patrech tabulky. Nebezpečný byl hlavně na hrotu Kapolongo, jenže jeho brejkové pokusy povětšinu končily v ofsajdu. Hodně nebezpečná byla také střela Mozola, který mířil na zadní tyč Koubkovy branky a reprezentační brankář, který se připravuje na EURO U21, vytáhl jeden ze svých parádních zákroků a konečky prstů míč vytěsnil mimo svoji svatyni.

Mírná převaha však Teplicím vydržela jen pár minut a Votroci opět ukázali, že na sever Čech nepřijeli odevzdat kůži zadarmo. První varování vyslal ve 27. minutě Holeš, kdy jeho projektil z velkého vápna mířil jen těsně nad Grigarovu branku. Gólová radost pak přišla o tři minuty později, když se individuálně prosadil ve velkém vápně David Petrus a po zemi k tyči tak mohl slavit svůj premiérový gól v hradeckém dresu, 1:1.

Svěřenci Bohuslava Pilného byli i nadále aktivní a předváděli pěkný kombinační fotbal. Deset nejvěrnějších fanoušků, kteří přicestovali z Hradce za svými hráči, mohli ke konci poločasu tleskat povedené kombinaci Vaněčka se Štípkem a následnému centru, který z voleje trefil Schwarz, jenže jeho střele chyběla přesnost a na stavu se tak nic neměnilo. Ten doznal změny až v 51. minutě, když se do vápna domácího týmu prodral David Štípek a domácí Hošek ho zastavil pouze za cenu faulu. Nařízený pokutový kop s přehledem k tyči proměnil Petr Mareš, 1:2.

Po gólu Teplice výrazně ožily a hosty přikovaly k jejich brance. Ovšem jejich převaha trvala opět jen pár minut. Hráči v černých dresech hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Po jednom z nich měl na své hlavě velkou příležitost navýšit skóre Schwarz, ale míč za Grigarova záda nepropasíroval.

V 58. minutě se zranil Aleš Čermák a nahradil ho Emir Halilovič a byl to právě bosenský hráč, který hned po svém příchodu na hřiště upláchl obraně, doslova si pohrál s domácími hráči a naservíroval míč před branku úplně volnému Vaněčkovi, pro kterého již nebyl problém doklepnout míč do teplické branky a poslat Votroky do dvougólového trháku, 1:3. V samotném závěru utkání se již hra odehrávala daleko od obou branek a fotbalisté Hradce Králové si tak v posledním zápase letošního ročníku Synot ligy mohli v poklidu dojít pro jasnou výhru.

FK Teplice – FC Hradec Králové 1:3 (1:1)
Branky: 15. Takács – 29. Petrus, 53. Mareš, 65. Vaněček. Rozhodčí: Lerch – Blažej, Vlasjuk. ŽK: 17. Mozol, 73. Jablonský, 84. Krob – 64. Plašil. Počet diváků: 1270.

Sestavy: FK Teplice: Grigar – Matula, D. Jablonský, Hošek, Krob – Mozol, Takács, Vachoušek (69. Balász), Hora – Kapolongo (78. Vůch), Potočný (46. Chukwuma).
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Mareš – Vobejda, Schwarz - Štípek (89. Kraják), Čermák (58. Halilovič), Petrus (79. Malinský) – Vaněček.

1.6.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Sobotní vítězný zápas v Teplicích byl pro hradeckou ikonu Adriana Rolka tím posledním v dresu Votroků. Jako kapitán dovedl svoje mužstvo k jasné výhře v poměru 1:3 a pak už ho jen čekalo loučení s věrnými fanoušky. Přímo před stadionem v Teplicích se na šestatřicetiletého obránce vrhlo několik desítek malých příznivců a Adrian jako zkušený fotbalista začal ihned zcela nezištně rozdávat podpisy, kartičky a samozřejmě u toho nemohl chybět ani jeho typický úsměv. „Tohle patří k tomu fotbalu. Kartičky od toho máme, abychom je mohli dětem rozdávat a je to moc pěkný," neskrýval radost Adrian Rolko.
Adrian Rolko: S klubem budu pořád žít, Hradec je v mém srdci!

31.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Poslední utkání v letošním ročníku Synot ligy se fotbalistům Hradce Králové povedlo. Na teplických Stínadlech předvedli Votroci jeden z nejlepších výkonů na hřišti soupeřů v této sezoně. I na pozápasové tiskové konferenci byl trenér Róbert Barborík s výsledkem a předvedenou hrou spokojený.
Trenér Barborík na tiskové konferenci potvrdil, že v Hradci pokračovat nebude

30.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: David
Poslední utkání letošního ročníku Synot ligy bylo pro některé hráče tím posledním v černobílém dresu. Již před tímto utkáním se vědělo, že do přípravy nenastoupí Čermák, Halilovič, Kuciak a Štípek, kterým v Hradci končí smlouvy a také Adrian Rolko, který končí kariéru profesionálního fotbalisty. Do Teplic také nepřicestovali Trubač se Zorvanem, kteří pomohli v dopoledním utkání dorosteneckému týmu k důležitým třem bodům v zápase proti Karviné. Loučení bylo k vidění také na domácí straně, kde se po půlročním trenérském angažmá rozhodl neprodloužit smlouvu Petr Rada. Naopak svoji prvoligovou premiéru si od první minuty v základu odbyl Jan Vobejda, který do dnešního dne oblékal dres juniorského výběru.
Hradečtí fotbalisté se rozloučili se Synot ligou jasnou výhrou v Teplicích

29.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Poslední kolo letošního ročníku Synot ligy zavede fotbalisty Hradce Králové do Teplic, kde se pokusí aspoň částečně potěšit své fanoušky. Sobotní utkání začíná na teplických Stínadlech v 17.15 a my vám nyní nabídneme něco ze světa čísel a zajímavostí.
Celek FK Teplice naším sobotním soupeřem

28.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 30. kola české nejvyšší fotbalové soutěže zavítají fotbalisté Hradce Králové do severočeských Teplic. Hradečtí se budou snažit v posledním utkání sezony zabojovat o důstojný výsledek a rozloučit se aspoň v závěru bodovým ziskem. Utkání začíná na teplických Stínadlech v 17.15 hodin.