Místo konání: Jihlava
Počet diváků: 3098

FC Vysočina Jihlava 2 FC Vysočina Jihlava
:

Utkání 21. kola Synot ligy zavedlo fotbalisty Hradce Králové do Jihlavy. V sestavě Votroků došlo oproti minulému utkání k jedné změně, vykartovaného Pavla Dvořáka nahradil David Vaněček. První poločas dopadl lépe pro Vysočinu, která se ve 30. minutě ujala z pokutového kopu vedení. V druhé půli přidala Vysočina druhý gól, ten zařídil střídající Šulek a zajistil tak pro svůj tým zisk tří bodů.

Úvod utkání byl z obou stran aktivní, domácí Jihlava zahrávala několik rohových kopů, ale obrana Hradce byla pozorná. Na druhé straně zahrozil útočník Vaněček a v dobré šancí se ocitl i Dan Trubač. V dalším průběhu měli domácí častěji míč na svých kopačkách a svou aktivitu zužitkovali ve 30. minutě. David Štípek zahrál v pokutovém území rukou a sudí Hrubeš nařídil pokutový kop. K exekuci penalty se postavil jihlavský kapitán Vaculík a Koubkovi nedal šanci, 1:0.

Vysočina Jihlava byla nadále při chuti, ve 40. minutě se jedovatou střelou prezentoval Mešanovič a brankář Tomáš Koubek měl plné ruce práce. Z následujícího rohového kopu se již nic nestalo, i proto skončila první půle vítězstvím Jihlavy. Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky mohl vyrovnat ve velké šanci David Vaněček, ale jeho prudká střela bohužel zamířila nad. V 55. minutě utekl po pravé straně jihlavský Marek, následně nahrál pod sebe na osamoceného Šulka a ten nekompromisní ranou rozvlnil síť, 2:0. Hradečtí se tentokrát vůbec nemohli prosadit a většina jejich útoků končila před vápnem. Naopak hráči Jihlavy hráli aktivně, napadali a měli další šance. Jako například pokus Harby nebo nebezpečná pumelice Kukoľa, kterou musel s vypětím všech sil vyrazit brankář Koubek na rohový kop.

V 70. minutě byl velmi blízko kontaktní brance útočník Vaněček, ale jeho hlavičku bravurně na brankové čáře zlikvidoval Hanuš. Votroci se začali tlačit více do útoku a obrana FC Vysočiny musela být neustále v pozoru. Další šanci měl Vaněček, ale jeho hlavička nebyla důrazná a gólman Hanuš ji vyrazil. Samotný závěr utkání již příliš pohledný fotbal nenabídl, svěřenci trenéra Luďka Klusáčka si s přehledem hlídali dvoubrankový náskok a Hradec se jen těžko dostával k přímému ohrožení branky. V 89. minutě se musel navíc po druhé žluté kartě předčasně odebrat do sprch Aleš Čermák. Jihlava si tedy do tabulky připisuje tři body za výhru 2:0.

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 31. Vaculík z PK, 55. Šulek. Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Antoníček. ŽK: 28. a 89. Čermák, 30. Štípek – 79. Marek, 90. Kliment. ČK: 89. Čermák. Počet diváků: 3098.

Sestavy: FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – T. Marek, Kučera – Fulnek (46. Šulek), Harba, Vaculík (83. Jungr) – Mešanović (72. Kliment).
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš (38. Shejbal) – Černý, Trubač (57. Petrus) – Štípek (78. Tito), Čermák, Malinský – Vaněček.

23.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Bezprostředně po utkání s Jihlavou, které domácí vyhráli v poměru 2:0, jsme si povídali s asistentem Bohuslavem Pilným. Ten nebyl pochopitelně spokojený s výsledkem, ale nezapomněl na skvělé fanoušky a na jejich adresu nešetřil chválou. „Fanoušci jsou výborní. Přijeli ve velkém počtu. Všichni bychom byli spokojenější, odjíždět s lepším výsledkem. Bohužel dnes jsme prohráli. My doufáme, že fanoušci při nás budou stát až do konce," uvedl asistent Pilný.
Dáme hlavy nahoru a budeme bojovat dál, burcuje Bohuslav Pilný

23.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Fotbalisté Hradce Králové nedokázali v Jihlavě navázat na předchozí dvě vítězství a v rámci 21. kola Synot ligy podlehli domácí Jihlavě 2:0. Branky zaznamenal v prvním poločase Vaculík z pokutového kopu a v druhé půli stvrdil zisk tří bodů střídající Šulek. Bezprostředně po zápase jsme položili několik otázek pro obránce Tomáše Holeše, který nezapomněl poděkovat věrným fanouškům, kteří vážili cestu na Vysočinu a v průběhu celého střetnutí hlasitě podporovali hradecké Votroky.
Tisková konference, rozhovor s Tomášem Holešem a sestřih utkání v Jihlavě

21.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Utkání 21. kola Synot ligy zavedlo fotbalisty Hradce Králové do Jihlavy. V sestavě Votroků došlo oproti minulému utkání k jedné změně, vykartovaného Pavla Dvořáka nahradil David Vaněček. První poločas dopadl lépe pro Vysočinu, která se ve 30. minutě ujala z pokutového kopu vedení. V druhé půli přidala Vysočina druhý gól, ten zařídil střídající Šulek a zajistil tak pro svůj tým zisk tří bodů.
Hradec se na Vysočině střelecky neprosadil

20.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: synotliga.cz
V sobotu od 17.00 hodin se utkají hráči Hradce Králové v rámci 21. kola Synot ligy s aktuálním 12. týmem tabulky. Zápase se hraje v Jihlavě na stadionu v Jiráskově ulici a opět půjde o hodně. Votroci ztrácí nyní na Jihlavu pět bodů a každý bodový úspěch nás může přiblížit k vytouženému cíli – záchraně.
Zajímavosti před utkáním s Jihlavou

19.3.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Poslední utkání před reprezentační pauzou sehrají fotbalisté Hradce Králové v důležitém střetnutí proti celku FC Vysočina Jihlava. Zápas 21. kola Synot ligy se hraje v sobotu na stadionu v Jiráskově ulici a úvodní výkop je naplánován na 17.00 hodin.