Místo konání: Plzeň
Počet diváků: 10549

FC Viktoria Plzeň 4 FC Viktoria Plzeň
:

Trenér Votroků Luboš Prokopec musel oproti herně vydařenému utkání s Mladou Boleslaví udělat dvě vynucené změny v sestavě a shodou okolností obě na krajích záložní řady. Zraněného Emira Haliloviče nahradil Jan Shejbal a na postu Davida Štípka (dohoda klubů) naskočil Pavel Čermák.
Domácí Viktoria poprvé pod trenérem Koubkem začala aktivně a poprvé o sobě dala vědět na konci čtvrté minuty, kdy se po centru Limberského dostal k odraženému míči Hořava, jeho střela jen těsně minula branku Tomáše Koubka. O chvíli později se po závaru ve vápně hostů dostal k míči Radim Řezník, ale ani on nedokázal trefit prostor hradecké branky. O chvíli později naskakoval na zadní tyči Václav Pilař, ale Pavel Čermák předvedl výborný obranný zákrok a odvrátil na rohový kop.
Až po dvanácti minutách se Votroci dostali chvíli na míč, ale k zakončení se nedostali a Viktoria nadále zkoušela najít cestu do dobře organizované obrany svěřenců Luboše Prokopce. Domácí si tedy k první brance pomohli standartní situací. V patnácté minutě zahrála Viktoria svůj klasický signál, když Hrošovský našel na hranici šestnáctky Davida Limberského, proti kterému žádný z bránících Votroků nevystoupil a reprezentační obránce trefil míč nádherně za bezmocného Tomáše Koubka – 1:0.
Ve dvacáté minutě se hradečtí fotbalisté dostali k rohovému kopu, ale centr Kotiše skončil u Kozáčika. Ten ani chvíli neváhal s rozehrávkou a vyplatilo se. Míč se po chvilce dostal na kopačky Daniela Koláře, který krásnou uličkou našel Jana Chramostu a ten tváří v tvář překonal opět bezmocného Koubka - 2:0. Odpovědět se snažil Pavel Dvořák, jeho zakončení centru Mareše se nevešlo mezi tři tyče domácí branky.
V osmadvacáté minutě se do zajímavé situace dostávala dvojice Dvořák – Shejbal, ale vše z pohledu domácích vyřešil obránce Procházka. O minutu později se pěknou akcí připomněla dvojice Kotiš - Holeš, centr druhého jmenovaného před nabíhajícím Dvořákem odklidila domácí obrana na rohový kop. Po rohovém kopu Votroků se domácí tým dostal do dalšího rychlého kontru, který zastavil až přísně odpískaný faul Rolka na Pilaře. Přímý kop z ideální pozice zahrával Hrošovský, ale jeho povedenou střelu výborně zpacifikoval Tomáš Koubek a tím zakončil úvodní půl hodinu utkání.
V 36. minutě se dostal k dalšímu zakončení Pavel Dvořák, ale ani napotřetí nedokázal dostat míč mezi tři tyče domácí branky. Stejně se vedlo Pavlovi i o minutu později. Do první opravdu gólové šance se Hradec dostal v minutě pětatřicáté. To si Pavel Dvořák dobře pokryl míč, posunul jej na Aleše Čermáka, který nabídl tutovku Pavlovi Čermákovi, ten však z penalty překopl domácí branku. Prakticky po rozehrání se na druhé straně dostal do jasné pozice Daniel Kolář, ale jeho sólo skvěle vyrazil Tomáš Koubek. Akce Daniela Koláře také byla prakticky poslední zajímavou v rámci prvního poločasu, po kterém vedla domácí Viktoria Plzeň 2:0.
Hned v úvodu druhé půle chyboval domácí Hubník, ale centr Jana Shejbala po dlouhém sprintu nenašel nikoho v černobílém. V padesáté minutě se centr Koláře otřel o ruku Jakuba Chlebouna a rozhodčí Bílek byl nekompromisní, penalta. K její exekuci se rozeběhl Václav Pilař a střelou k levé tyčce překonal Tomáše Koubka – 3:0.
V 56. minutě se ke střele odhodlal Tomáš Holeš a pěkně protáhl Kozáčika, který míč vyboxoval na roh. V 59. minutě měl další tutovku na své pravačce Tomáš Holeš. Ideální centr Petra Mareše však nedokázal z malého vápna dostat do prostoru tří tyček plzeňské branky.
Pasáž mezi 60. a 70. minutou mnoho vzruchu nepřinesla. Viktoria ubrala na tempu své hry a snažila se hlavně držet míč na svých kopačkách, Votroci při zisku míče sympaticky přecházeli do útočných akcí, ale většina z nich končila ještě před finální fázi. Trenér Prokopec poslal ve snaze oživit útočnou činnost dvojici Malinský – Prokeš. Domácí kouč Koubek vyměnil také útočný hrot, na hřiště šel za Chramostu Tecl.
V 73. minutě si za obranu zaběhl Petržela, ale Tecl ovu hlavičku v záklonu s přehledem zachytil Koubek. O minutu později měl právě Tecl tutovku na svých kopačkách, ale po obloučku Hořavy slabou placírkou neměl šanci přelstít hradeckého brankáře. V šestasedmdesáté minutě se k exekuci standartní situace z dvaceti metrů postavil Petr Mareš, ale jeho střelu schoval v náruči Kozáčik.
V minutě osmdesáté ke své ligové premiéře nastoupil Daniel Trubač. V téže minutě se opět vytáhl Tomáš Koubek, když kapitán Rolko nešťastně tečoval centr Tecla a hradecký brankář reflexivně vytáhl na roh. O pár chvil později však již Tomáš Koubek inkasoval. To Milan Petržela neomylně uklidil centr Kovaříka do hostující branky – 4:0.
Branka Petržely uzavřela střelecký účet zápasu, který domácí Viktoria před více než deseti tisíci diváky zvládla v poměru 4:0 a trenér Koubek tak prožil vítěznou premiéru. Votroky může kromě čtyř inkasovaných branek mrzet opětovné zahození dvou vyložených šancí a tak se opět natáhla nelichotivá série bez vstřelené branky. Tuto sérii Votroci jistě prolomí v příštím kole, kdy přivítají v sobotu od 17:00 Slovácko.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 4:0 (2:0)
Branky: 15. Limberský, 20. Chramosta, 50. Pilař (pen.), 81. Petržela.
Rozhodčí: Bílek – Mencl, Zeman.
ŽK: 23.Pavel Čermák, 54. Shejbal, 88. Prokeš
Sestavy:
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Hubník, Limberský (C) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Kolář (72. Vaněk), Pilař (79. Kovařík) – Chramosta (66. Tecl).
FC Hradec Králové: Koubek – Mareš, Rolko (C), Chleboun, Holeš – Shejbal (67. Malinský), Kotiš, Aleš Čermák (79. Trubač), Križko, Pavel Čermák – Dvořák (67. Prokeš).
Diváků: 10 549

20.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pro někoho to bylo možná překvapení, ale pro ty, kdo se okolo hradeckého fotbalu točí, to bylo logické vyústění dřiny, talentu a hlavně poctivého přístupu k fotbalu. Sedmnáctiletý mladíček Daniel Trubač si v neděli odbyl svůj prvoligový křest.
Daniel Trubač si odbyl svoji prvoligovou premiéru v utkání na Viktorce Plzeň

19.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Do fotogalerie byly přidány obrázky z nedělního zápasu Synot ligy FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové.
Nedělní utkání v Plzni objektivem Luboše Lorince

17.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání v Plzni prohráli Votroci 0:4, i přes čtyři inkasované branky se dobrým výkonem presentoval pravý obránce a člen reprezentační jedenadvacítky Tomáš Holeš, který kromě obranných povinností i zaměstnával brankáře Kozáčika.
Tomáš Holeš: ,,Mrzí mě zahození gólové šance“.

Ve čtvrtém kole se poprvé dostal do základní sestavy a svým výkonem rozhodně nezklamal. Řeč je o Pavlu Čermákovi, který bohužel svůj první start od začátku nepřetavil v první branku, i když vyloženou šanci na své pravačce měl.
Pavel Čermák: ,,Gólové šance jsem se zalekl“.

V rámci čtvrtého kola Synot ligy se Votroci představili na hřišti Plzně, kde podlehli vysoko 0:4 a prodloužili tak své čekání na první ligový gól.
Votroci na Plzeň nestačili

15.8.2014, tým FCHK: , autor: admin
Před zahájením podzimní části Synot ligy se Jakub Chleboun vrátil ze svého zahraničního angažmá v Kazachstánu. Mnozí nevěřili v jeho úspěšný návrat. Všem však nedělním utkání s Mladou Boleslavi dokázal opak. Byl oporou zadních řad a při útočných standardních situacích byl pro soupeře stálou hrozbou. Nyní ho čeká velmi těžké utkání v Plzni. Jak ho vidí?
Jak vidí nedělní souboj Jakub Chleboun?

14.8.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 4. kola čeká Votroky zápas s Viktorií Plzeň. Jedná se určitě o jedno z nejtěžších utkání, které svěřenci trenéra Prokopce v Synot lize sehrají. Do nedělního souboje jdou s respektem, ale s chutí o body se porvat.
Votroky čeká 4. kolo Synot ligy. Míří do Plzně.

Fanklub VOTROCI 2000 pořádá speciální holobusový zájezd na nedělní utkání SYNOT ligy v Plzni. Zápas vysílá Česká televize, ale naši hráči potřebují podporu od svých fanoušků na tribuně!
S fanklubem do Plzně za pouhou jednu korunu

I když je utkání 4. kola Synot ligy FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové vyhlášeno jako NERIZIKOVÉ, máme zde pro fanoušky černobílých barev, kteří se vydají na západ Čech podpořit své Votroky, bezpečnostní pokyny.
Bezpečnostní pokyny pro nedělní utkání

V neděli se Votroci v rámci 4. kola Synot ligy představí v Plzni. A jelikož se bude jednat o přímý televizní přenos, Česká televize natočila na Malšovickém stadionu příspěvek do programu Studio fotbal EXTRA. V premiéře ho můžete sledovat dnes od 22.05 hodin, v repríze pak zítra od 13.10 hodin, vždy na ČT SPORT.