Místo konání: Liberec
Počet diváků: 3529

FC Slovan Liberec 2 FC Slovan Liberec
:

Votroci přijeli do města pod Ještědem s cílem, pokusit se oživit svoje naděje na setrvání v Synot lize. Bohužel tento plán vzal za své již v prvním poločase, když se domácí hráči dvakrát gólově prosadili, zatímco hradečtí nedokázali z tlaku ve druhé půli vytěžit ani kontaktní gól. Utkání začalo pro Votroky smolně již při rozcvičce, když trenér Pilný musel na poslední chvíli v sestavě svého týmu nahradit stopera Chlebouna za Adriana Rolka. Nezvyklé střídání muselo přijít i o poločase, když brankář Kuciak střídal zraněného Tomáše Koubka.

Ale pojďme ke hře. Vzrušení na stadionu U Nisy přišlo již v desáté minutě, když z pravé strany centroval Delarge a do jeho přesné přihrávky se vložil syn hradeckého odchovance Frýdek. Jeho „volej" však Koubek vytěsnil na roh. Z něj pak nebezpečně hlavičkoval kapitán domácích Pavelka. Tentokrát zakončení ještě skončilo těsně nad. Pohroma pro hradeckou branku však přišla z dalšího rohu, který zahrál Frýdek přesně na hlavu nabíhajícího Karišika, ten v 11. minutě otevřel skóre, 1:0.

Po úvodní brance se hra opticky vyrovnala a hosté se osmělovali do rychlých protiútoků, ale hradecká záloha ani jeden z brejků nedokázala přetavit alespoň ve finální přihrávku. Naopak domácí dokázali z minima vytěžit maximum, jako v 25. minutě Šural, který doklepl Koubkem vyražený míč za jeho záda a navýšit tím skóre na 2:0. Bohužel u tohoto zákroku se hradecký brankář zranil a o poločasové přestávce musel přenechat své místo Martinu Kuciakovi.

Liberecký Slovan v prvním poločase působil daleko sehranějším dojmem, a když se dostal do blízkosti Koubkovy brány, vždy z jejich kopaček hrozilo nebezpečí. Hradec se do mírnějšího tlaku dostal až v jeho závěru, ale jejich snaha vyústila pouze do zahrávání několika rohových kopů. Do kabin se tak šlo s dvoubrankovým deficitem a nezměnila na tom nic ani povedená hlavička Davida Vaněčka.

Jak již bylo napsáno, do druhého poločasu přišel mezi tři tyče Kuciak a delší dobu si musel připadat jako „nezaměstnaný". Naopak na druhé straně měl Hroššo plné ruce práce po hlavičce Trubače a také hlavička Vaněčka šla jen těsně vedle jeho levé tyčky. A do třetice střela hlavou, nyní v podání Aleše Čermáka, když se zcela sám zjevil na malém vápně, ale Plašilův centr nedokázal do sítě domácího Slovanu nasměrovat.

Fotbalisté Hradce Králové se před libereckou branku tlačili i nadále. Jen kousek chyběl od prostrčení pod vyběhnutým Hroššem Davidu Vaněčkovi, který se na něho řítil zcela sám. Výsledkem však byl pouze rohový kop. Velmi dobrou příležitostí ke snížení měl také střídající David Petrus, kterého však v 65. minutě liberecký gólman vychytal. Druhou pětačtyřicetiminutovku střelecky jasně ovládli Votroci.

Další šance přišla v sedmdesáté minutě, když střela Daniela Trubače z velkého vápna jen těsně minula pravou tyč. Hradec Králové však nedokázal svůj zhruba dvacetiminutový nápor ke vstřelení kontaktního gólu využít. Naopak hráči Slovanu Liberec závěr utkání kontrolovali a zdramatizování boje o záchranu již nepřipustili. Votroci se tak po ročním působení rozloučili se Synot ligou.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 2:0 (2:0)
Branky: 11. Karišik, 25. Šural. Rozhodčí: Proske – Wilczek, Černý. ŽK: 84. Černý - 67. Karišik. Počet diváků: 3529.

Sestavy: FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus (46. Coufal), Karišik, Pokorný, Fleišman (89. Djika) – Soungole, Pavelka – Delarge, Šural, Frýdek – Bakoš (73. Sackey).
FC Hradec Králové: Koubek (46. Kuciak) – Holeš, Rolko, Nosek, Plašil – Černý, Trubač – Malinský (62. Petrus), Čermák, Halilovič (82. Schwarz) – Vaněček.

19.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Nedělní utkání v Liberci bylo pro Votroky po mnoha stránkách velice smolné. Nejprve ještě před samotným začátkem střetnutí musel kvůli žaludečním problémům Jakuba Chlebouna nahradit Adrian Rolko. V průběhu zápasu pak došlo i ke zranění brankáře Tomáše Koubka a do hry se tak po delší době podíval slovenský gólman Martin Kuciak. „Jsem rád, že jsem do zápasu naskočil, ale to pozitivum kalí fakt, že jsme prohráli a prakticky jsme si zajistili sestup z první ligy," smutnil po zápase v Liberci brankář Kuciak.
Doufám, že Tomáš bude brzy v pořádku, říká na adresu svého kolegy gólman Kuciak

18.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Po závěrečném hvizdu nedělního utkání v Liberci bylo na hráčích i fanoušcích Hradce Králové vidět obrovské zklamání. V kabině Votroků panovala ponurá nálada, jak by také ne. V tuto chvíli už bylo jasné, že definitivně opouštíme českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Asistent trenéra Bohuslav Pilný byl samozřejmě z nepovedeného utkání v Liberci hodně smutný. „Bolí to hodně, i když jsme samozřejmě všichni věděli, že to bude hodně náročný, tak jsme to nezvládli," okomentoval sestup ze Synot ligy Bohuslav Pilný.
Bohuslav Pilný: Sestup? Bolí to hodně!

Nedělní utkání fotbalistů Hradce Králové na půdě Slovanu Liberce nedopadlo dobře, domácí využili své šance v první půli a zvítězili 2:0. Tento výsledek znamená, že Votroci opouští po ročním působení Synot ligu. Na prvním videu se můžete podívat na pozápasové hodnocení trenéra Róberta Barboríka na tiskové konferenci.
Tisková konference a sestřih utkání v Liberci

17.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Votroci v Liberci bodovat nedokázali a definitivně opouští Synot ligu

16.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V neděli od 17 hodin čeká fotbalisty Hradce Králové důležité střetnutí na půdě Slovanu Liberec, kde se oba celky utkají v rámci 28. kola Synot ligy. Votroci aktuálně ztrácí na Liberec pět bodů, a proto hráči musí mít jediný cíl – vyhrát! Povede se svěřencům trenérů Barboríka, Frimmela a Pilného navázat na úspěšný domácí zápas proti Baníku Ostrava?
Infografika před utkáním s Libercem

14.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 28. kola Synot ligy se v neděli 17. května od 17.00 hodin utkají fotbalisté Hradce Králové se Slovanem Liberec. Na stadionu U Nisy půjde o hodně. Obě mužstva bojují o záchranu ligové příslušnosti a každé bodové zaváhání může být klíčové. „My víme, co nám dává naději do dalších zápasů a to je prostě výhra! Jinak přemýšlet nemůžeme a uděláme proto maximum," zní rezolutně z kabiny Votroků.
V neděli se Votroci představí v Liberci

12.5.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci si o uplynulém víkendu připsali páté vítězství v letošní Synot lize. Jak utkání vidí s odstupem času Bohuslav Pilný? „Na to, v jaké jsme složité situaci, zápas jsme zvládli. Snad to kluky trochu nabudilo a nebudou mít, i přes složitost vývoje soutěže, hlavy dole. Pro nás to byla prvoligová výhra, takže jsme si po utkání v kabině i zařvali,“ okomentoval poslední prvoligový duel před dnešním tréninkem.
Pavel Dvořák v hradeckém dresu dohrál, Štípek s týmem trénuje a může do některého zápasu ještě zasáhnout, říká Bohuslav Pilný

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
9 Pavel Černý 0 - 90 - 84 -
6 Tomáš Malinský 0 - 61 - - -
16 Petr Schwarz 81 - 90 - - -
27 Daniel Trubač 0 - 90 - - -

22 Danie Soune Soungole 0 - 90 - - -
8 David Pavelka 0 - 90 - - -
28 Dzon Delarge 0 - 90 - - -