Počet diváků: 2555

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
SK České Budějovice 3 SK České Budějovice
:

V úvodu utkání poprvé zahrozili fotbalisté Českých Budějovic, když se ve velké šanci z ničeho nic objevil Benát, naštěstí mířil vedle. Poté hra upadla do průměru a bylo jasné, že žádné z mužstev nechce udělat chybu. V 19. minutě se prezentoval povedenou pumelicí Križko, ale jeho pokus letěl nad. O dvě minuty později přišel pro Votroky šok, po sražené střele Kladrubského se míč dostal za obranu k zcela osamocenému Škodovi, který sám před Kuciakem chladnokrevně zakončil, 0:1.

Srovnat mohli Votroci po rohovém kopu, kdy se míč snažil dostat za záda brankáře hostů Chleboun a následnou dorážkou i Plašil. Bohužel se nepovedlo a naopak ve 30. minutě udeřili Jihočeši podruhé. Po brejku našel Novák krásně Horu, který umístěnou střelou k tyči rozvlnil síť hradecké branky, 0:2. Hradečtí se nevzdávali a snažili se o vstřelení kontaktní branky. K ní rozhodně nebylo daleko po šanci Plašila, ale brankář Křížek byl pozorný. O chvilku později vyslal pěkný projektil Halilovič, ale střela byla sražená na rohový kop, z něhož se již nic neurodilo.

V 53. minutě si svěřenci kouče Luboše Prokopce vypracovali další možnost, ale obránce Chleboun neuspěl. Což už se nedá říct o situaci z 64. minuty, kdy Aleš Čermák tečoval míč od Haliloviče a Hradec snížil, 1:2. Bohužel radost z vedení trvala pouhou minutu, hned z protiútoku si z levé strany dobře zpracoval míč Škoda a z otočky propálil Kuciaka, 1:3. Po nástupu Davida Vaněčka se však útočná hra Hradce výrazně zvedla a u dalšího gólového zásahu byl právě tento třiadvacetiletý kanonýr. Po jeho nahrávce prostřelil Pavel Dvořák vybíhajícího Křížka a bylo to 2:3.

A najednou bylo zaděláno na drama. Hradec tlačil, snažil se o vyrovnání. Například pět minut před koncem se již část Malšovickéhoho stadionu radovala, ale hlavička Dvořáka skončila jen těsně vedle pravé tyče. V samotném závěru také vzplanuly emoce, což odnesl Juraj Križko, který se musel po druhé žluté kartě předčasně odebrat do sprch. Hradečtí se tedy nakonec vyrovnání nedočkali, i když dnes nebyli rozhodně horším týmem.

ZAPOJTE SE DO HLÁSOVÁNÍ A ZNÁMKUJTE HRÁČE ZA DNEŠNÍ VÝKON!

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 2:3 (0:2)
Branky:  63. A. Čermák, 73. Dvořák - 21. a 64. Škoda, 30. Hora. Rozhodčí: Kovařík – Paták, Dobrovolný.  ŽK: 59. a 89. Križko, 65. Kuciak, 90. Vaněček - 37. Herzán, 85. Kladrubský, 90. Hora, 90+3. Linhart. ČK: 89 Križko. Počet diváků: 2555.

Sestavy: FC Hradec Králové: Kuciak - Holeš, Chleboun (60. Vaněček), Plašil, Mareš (46. Černý) – A. Čermák, Križko - Halilovič, Kulič (71. Shejbal), Štípek – Dvořák.
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Novák, Lengyel, Kladrubský, Hanzlík – Klesa, Benát (79. Brunclík), Podstavek, Herzán (86. Kalod), Hora (90.  Linhart)  – Škoda.

22.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Dnešním dnem bylo ukončeno známkování fanoušků, kteří tak hodnotili všechny hráče, kteří zasáhli do sobotního utkání proti Českým Budějovicím. Votroci i přes zlepšený výkon v druhém poločase prohráli s Jihočechy 2:3.
Podle fanoušků byl proti Českým Budějovicím nejlepší Vaněček

Již tradičně vám přínášíme rozsáhlou fotogalerii po sobotním utkání s Českými Budějovicemi. Autorem je klubový fotograf Luboš Lorinc.
Fotogalerie a bulletin ze sobotního utkání proti Českým Budějovicím

Pro útočníka Vaněčka to byla speciální chvíle, v 60. minutě naskočil za bouřlivého aplausu Malšovického stadionu do utkání proti Českým Budějovicím a hned byla jeho přítomnost znát. Votroci se dokázali dvakrát prosadit a třiadvacetiletý útočník si připsal jednu gólovou asistenci. „Každého to potěší. Jsem hrozně rád, že za mnou fanoušci stojí a chci jim to splácet hlavně na hřišti,“ sdělil bezprostředně po utkání David Vaněček.
Útočník David Vaněček: Jsem strašně rád, že mě fanoušci podpořili

Zápas 11. kola SYNOT ligy začal lépe pro hosty, které do vedení poslal ve 21. minutě Škoda. I přes některé šance Votroci inkasovali o devět minut později podruhé, tentokrát mířil přesně Hora. Hradec se nevzdával a kontaktní branku zařídil v 63. minutě Aleš Čermák. Bohužel hráči Českých Budějovic kontrovali hned o minutu později, opět se radoval Škoda. Prokopcova družina ještě zdramatizovala střetnutí brankou Dvořáka, ale i následný velký tlak a několik slibných šancí k vyrovnání nevedlo.
Gólovou přestřelku lépe zvládli Jihočeši

17.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Nikola foto: SYNOT ligy
Jak již bylo mnohokrát avizováno, v sobotu od 17 hodin se utkají mužstva zpod Bílé a Černé věže. V posledních zápasech se Budějovickým příliš nevedlo. Dvě poslední utkání skončila pro Jihočechy shodně, a to prohrou 0:3. V minulém kole nestačili v Ďolíčku na hráče Bohemians 1905, kteří je navíc stihli vyřadit v Poháru FAČR, a o týden zpět byli doma deklasováni Příbramí. Špatné výsledky vedly trenéra Luboše Urbana k udělení pokut hráčům z důvodů n
Sobotní duel v řeči statistik a zajímavostí

17.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K sobotnímu utkání s Dynamem České Budějovice bude připravený také obránce Petr Mareš. Jak vidí důležitý souboj? Položili jsme mu tři otázky …
Tři otázky pro Petra Mareše

16.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Po reprezentační pauze opět přichází na řadu naše nejvyšší fotbalová soutěž a v rámci 11. kola SYNOT ligy půjde o klíčové body. Přijíždí nováček soutěže z Českých Budějovic a z kabiny svěřenců trenéra Luboše Prokopce zní jasný vzkaz: „Chceme uspět!“ Utkání začíná na Malšovickém stadionu v 17.00 hodin, pojďte podpořit Hradec v těžkém střetnutí.
Votroky čeká důležitý zápas, v sobotu od 17.00 se střetnou s Českými Budějovicemi

15.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Následující dvě kola odehrají Votroci v domácím prostředí. Nyní v sobotu přivítají Dynamo České Budějovice a o týden později Duklu Praha. Následuje venkovní utkání v Ostravě a v rámci 14. kola Synot ligy se v Hradci Králové představí Slovan Liberec. Termín utkání je neděle 9. listopadu 15.00 hodin.
Po dvou sobotních termínech se na fotbal v domácím prostředí půjde také v neděli

14.10.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin- David
Důležité utkání čeká na fotbalisty FC Hradce Králové již tuto sobotu, kdy od 17.00 hodin vypukne souboj s Českými Budějovicemi. Svěřenci kouče Luboše Prokopce budou potřebovat v hledišti pořádnou diváckou podporu, a proto přichází marketingové oddělení klubu se zajímavou akcí.